System wczesnego ostrzegania i skrytki broni z Ukrainy – Krzysztof Krótkofalowiec

More videos
Views
   

– obywatelski system wczesnego ostrzegania
– dlaczego krótkofalarstwo ma obecnie duże znaczenie
– czym jest krótkofalarstwo
– czy możliwa jest amatorska łączność radiowa na całą Polskę
– survival miejski
– ograniczone zaufanie
– analiza danych z przestrzeni publicznej
– stan strachu w mediach
– depozyty ukraińskiej broni w Polsce
– złodziejstwo policji
– kwestia wykorzystania prawa naturalnego w sądach
– budowanie społeczeństwa obywatelskiego

Kontakt do Krzysztofa: atlantmac@yahoo.co.uk

9 komentarzy

  • Andrzej
    Reply

    Polecam fenomenalnie napisaną książkę Czesława Klimczewskiego – ABC radioamatora. Wraz z oprawą graficzną dedykowaną dla dzieci, można szybko wdrożyć się w tematykę. Dostępna wraz ze schematami budowy prostych radioodbiorników, mikrofonów.

  • LCR154
    Reply

    Jeśli ktokolwiek uwierzy w te bajki baofenowego krotkofalowca i foliarza,to biada mu. Ten człowiek nie ma za grosz wiedzy i zrozumienia zachowania fal radiowych. Nie ma też zielonego pojęcia o sprawdzonych w polu antenach i nie ma pojęcia o wielu rozwiązaniach technicznych,które Krotkofalowcy używają codziennie.
    Opowiastki i bajeczki,które kupią użytkownicy 19 kanału cb,ale nie ludzie z doświadczeniem i wiedzą.

    • Astre
      Reply

      @ LCR
      Czy, Ty musisz tak uporczywie krytykować i zarzucać wszystkim brak zrozumienia i brak wiedzy technicznej. Co czymś takim w ogóle wnosisz do społeczeństwa, hę ?
      Wstąp na sp7pki.iq24.pl i tam na forum popisuj się swoją wiedzą, to na pewno Ci stamtąd wywalą !
      Swoje pierwsze kroki w krótkofalarstwie zaczynałem już w 1969r. mając 10 lat słuchając stacji CW w paśmie 7MHz na radiu Stolica, do którego dorobiłem BFO i od tamtego czasu przeszedłem prawie wszystkie etapy rozwoju krótkofalarstwa, ale to nie znaczy, że wiem lepiej, a inni się mylą, bo każdy ma swoje unikalne doświadczenia, które zależą od wielu czynników….
      Następnym razem zastanów się sto razy zanim coś napiszesz zamiast rzucać inwektywami, bo to będzie większe osiągnięcie w Twoim rozwoju niż ta niby wiedza krótkofalarska.

  • Stefan
    Reply

    Krzysio nigdy nie słyszał o NVIS. Spokojnie na fali dł. 80m mozna rozmawiac na krotkim dystansie. Jak sie Krzysio nauczy jak sie KF zachowuje,to zrozumie.
    50MHz. Buahahaha. Zasiegi lokalnie po ok. 30km. Kolejny brak wiedzy to mylenie czestotliwosci lotnicznych natowskich z innymi. Uświadomic trzeba krzysia,ze 30-80MHz jest nadal uzywane. Rowniez w NATO. Aby to wiedziec wypadaloby miec wiedze praktyczna,a nie teoretyczną. One są aktywnie używane. Owszem – samoloty wojskowe pracuja na 200 i 300MHz,ale rowniez na 130MHz ale i na KF rowniez. Na 200-300 i wyzej MHz pracują też taktyczne radiostacje ale i satcommy wojskowe. Pracuja też na KF. Co wiecej miedzy np. polskimi bazami lotniczymi utrzymywana jest lacznosc KF m.in. na 4 i 5MHz. 50MHz. Buahahaha. Zasiegi lokalnie po ok 30km. O wiele lepiej sprawdzi się tu 145MHz,bo ze stacji bazowej daje lokalnie większy zasięg. I najgorsze co można zasugerowac, czyli anteny z dupy dostrajane ATU, czyli zrobienie sobie więcej zakłoceń. No i to podniecanie sie 10m, ktore obecnie jest prawie zamknięte, a zasięgowo lokalnie nie różni sie od CB. To świadczy o braku praktycznej wiedzy. No,ale jak już pisalem. teoretyk i fantasta. Informacyjnie,to taka siec istnieje i nazywa się SP EMCOM PZK. Nie ma w niej 4 ludzi,ale ponad 600 i ok. polowa z wyposazeniem terenowym, czesc z lacznoscia geostacjonarną. Nie wiem skąd macie tego fantaste,ale poprawił mi humor.

    • Chris Mac
      Reply

      Typowe
      Odpowiem tym samym , Stefcio nie zachowuj się jak niedowartościowany bufon z przerostem prostaty czy ego -0nieważne
      Audycja miała zarysować ogólny plan , nie był to wykład akademicki
      wypowiadasz sie nie merytorycznie tylko jak bufon z przerostem ambicji a przy tym nie potrafisz słuchać , no cóż nie wszyscy są tak pedantyczni w swojej głupocie i popisywaniu się wątpliwą wiedzą
      Przykład niespójności ,mówisz że jest 600 luda , a połowa ma sprzęt terenowy i biega po lasach bawiąc się to normalne że nie będą używać pasma 10m czy 6m bo do tego potrzebna jest antena a nie troki z gaci dziadka
      I jeżeli jest Was 600 ludziów to dla czego nikt o Was nic nie słyszał tylko jakiś Stefanek z piskownicy
      pluje się jak nawiedzony świadek Jechowy i wytyka coś co nie do końca rozumie
      Powiem tak , w polsce jestem pięć lat i jeżeli tacy jak TY i tobie podobni istnieją to Ta Nasza Polska jest w ogromnych opałach aż strach pomyśleć
      Pozdrawiam 73

      • Chris Mac
        Reply

        To prawda ft-857 jest rozwinięciem 817-stki ale 897 ma już pełne helikale i dodatkowe baterie na pokładzie
        nie głupie jest IC708 mkII ze skkrzynką antenową
        pozdrawiam 73

  • Bartosz T.B.
    Reply

    G90 ktore pokazales jest calkiem niezle. osobiscie polecalbym uzywany sprzet na przyklad kenwood th-7f th-6f to tosamo urzadenie tylko na 6 jest na stany ma dodatkowa czestotliwosc, a 7 na europe. jest to reczne redaio ktore moze nadawac na masmach 2m/70cm(wersja emrykanska ma dodatkowe pasmo) ale potrafi odbierac wszystkie te pasma fal krotkich o korych kolega wspomina w nagraniu, czyli pasma 1,8MHz – 1,2GHz, tez dobrym juz 100W radiem jest yaesu ft-857d.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>