Naturalna hierarchia we wszechświecie – Drzewied Radhesław

More videos
Views
   

37 komentarzy

  • Alex
   Reply

   Oczywiście, że satwiczna. Natomiast człowiek praktykujący Kriję może się zachowywać niesatwicznie, wtedy nie będzie aż takich efektów jakich mógłby oczekiwać.

 • agane
  Reply

  40;20 w nawiązaniu do programu Alexa o Sławianach………… czyli chyba teraz to jest bardziej zrozumiałe?: Jesteśmy SŁOWAnami – Narodem SŁOWA! Stającego się ciałem.
  Mówimy – i TAK się q… STAJE!
  (oczywiście trzeba wiedzieć, co się mówi, …..żeby nie narobić gnoju! ;-)))

  • część całości
   Reply

   Ty postrzegasz człowieka jako odrębność od otaczającej go przyrody moim zdaniem. Nie wsłuchałeś się także w słowa prelegenta lub słuchasz wybiórczo. Człowiek nie istnieje jak odrębna istota wyrwana z otoczenia. Jest integralną częścią wszechświata. Co by nie mówić obserwując przyrodę widzi się tą zależność. Tak naprawdę to wszystko jest energią. Nasze ciała, pole czyli wszystko wokół nas także po śmierci każda z tych energii ulegnie przekształceniu. Nawet gwiazda Nasza najpierw stanie się czerwonym olbrzymem tylko po to aby przekształcić się w gwiazdę neutronową aby z kolei stać się supernową. W końcu i tak wszystko zostanie wciągnięte do horyzontu zdarzeń będącego w centrum galaktyki. Nawet wszechświat kiedyś zapadnie się do początkowego punktu osobliwości do horyzontu zdarzeń który znajduje się w jego centrum. Widzisz już zależność jednego od drugiego?
   Teraz zacytuje Tobie słowa mantry które codziennie miliony Polaków klepie bez zastanowienia się nad ich znaczeniem.
   Jak było na początku tak będzie i na końcu i na wieki wieków Amen. Łacińskie słowo Amen ma znaczenie „Niech tak się stanie”.

 • Jacek
  Reply

  Constans jest raczej iluzją, to tylko umowna stała… Świa jest w rchu, cigle się zmienia. Własna interpretacja niekonecznie bywa zła, wręcz przeciwnie o ile wynika z czytego uysłu i jest poparta…

 • część całości
  Reply

  Tych co zainteresowały wykłady z wiedzy wedyjskiej a chcieliby więcej się dowiedzieć na temat wiedzy wedyjskiej za frikacza i są wzrokowcami zapraszam na stronę web w wyszukiwarce wpiszcie „Vedic Time system” Dowiecie się wszystko na temat czasu, długości życia Dew, czasu trwania yug, Długości życia Brahmana itd.
  Strona jest w języku angielskim lecz możliwym jest użycie narzędzi google i przetłumaczeniu strony na język polski.

  • część całości
   Reply

   Zapoznaj się z tą książka. Może wiedza z niej Tobie pomoże przezwyciężyć te dolegliwości. W tym odnośniku jest całość podana przeszło 10 godzin słuchania lektora, lecz na stronie znajdziesz nagranie w rozbiciu na rozdziały. Jest tez możliwość ściągnięcia wersji pdf lub zakupu wersji wydanej na papierze ze strony internetowej tego portalu. Jest tez wiele innych książek o medytacji możliwych do ściągnięcia za free.
   „Jeszcze w tym życiu” – Sayadaw U Pandita – CAŁOŚĆ [LEKTOR PL]

 • Mirosław
  Reply

  Filozofowie łamią sobie głowy od tysiącleci nad sensem życia, a tu okazuje się, że sprawa jest prosta jak drut – pchać duszę do góry 🙂

  • część całości
   Reply

   Nie zrozumiałeś przekazu. Celem jest opuszczenie wielkiej iluzji. Udanie się poza jej poziomy. Błędne przekonanie o Tym -Kim Jestem?- oraz Nasze zachciewajki i przyzwyczajenia są tym co sprawia że w niej jesteśmy i ciągle się odradzamy ( i nie MY jako MY a Jaźń. Prawdopodobnie byłeś wieloma istotami i niekoniecznie nawet o takiej aparycji jaką postrzegasz w lustrze. Inny poziom, inne ciało. Nawet na tej płaszczyźnie doświadczania każdy z Nas miał wiele ciał o każdej z płci). Natomiast wszelkie działanie prędzej czy później w wiecznym Teraz spowoduje że się degradujemy i przemieszczamy się do poziomów piekielnych. Poziom pierwszego Nieba wielkiej Mahamai (Iluzji) jest poziomem gdzie spotykają się Jaźnie będące w cyklu zstępującym i te będące w cyklu wstępującym. Okres Kalijugi jest tym gdzie dostęp do tej przestrzeni doświadczania mają bogowie – jaźnie z poziomów piekielnych i taka jedna z Jaźni jest obecnie zarządcą tej płaszczyzny doświadczania na czas jemu wyznaczony. W katolicyzmie jest znany jako Lucyfer a w Hinduizmie jako Kali Purasha a imion ma wiele.
   Jak rozpoznać kto jest kim odsyłam do innego z filmów na tym kanale z cyklu Drzewied Radheslaw.
   Poznać swoje wcielenia można samodzielnie poprzez medytacje, oraz odkryć – Kim Jestem?

  • część całości
   Reply

   Czy jest coś niemożliwego do zrobienia w śnie? To co uznajesz za rzeczywistość rzeczywiste nie jest. Jednak Twój skafander podpowiada Tobie coś całkowicie odmiennego. To co możliwe a co nie jest możliwe to jedynie przeświadczenie o tym ludzkości jako ogółu. Skoro wierzysz że cos jest niemożliwe takim będzie dla ciebie i dla większości ludzi.

 • Tomasz
  Reply

  Dziękuję. przynajmniej wiem gdzie jestem i gdzie zmierzam, bo to co powiedziałeś mocno się pokrywa z moim czuciem. ???

 • Arus
  Reply

  Witam. To jest sprawiedliwe i doskonale poukładane. Zabrkło tu jednej informacji, prosto z natury: czy to sprawiedliwe, że zapraszasz Mikołaja i robisz swoje dziecko w konia? 🙂 . Porozmawiajmy a wyjaśnię temat z punltu widzenia współpracy a nie kat ofiara jak kolega na dilmie.

 • Astre
  Reply

  Byłem w Indiach a później pojechaliśmy do Tybetu. W Tybecie mieliśmy spotkanie z pewnym mnichem. Każdy miał wiele pytań do niego, a on cierpliwie słuchał. W pewnym momencie powiedział – ” był taki człowiek, który wlał olej do garnka i chciał wymieszać z wodą, alej olej unosił się na powierzchni i nie mógł tego zrobić. I wtedy ów człowiek powiedział – to niesprawiedliwe ! Ale, czy czy to niesprawiedliwe ? To tak głupie pytanie jak głupie są ludzkie osądy na temat tego jak działa Wszechświat . I ten mnich przewrócił moje życie do góry nogami ponieważ Iluzją jest wartość jaką nadajemy przez nasze przekonania, a przekonania pochodzą z obecnych, lub przeszłych uwarunkowań. Przekonania widać dobrze w snach. Śnimy kolory, figury, nawet kształty geometryczne, których de facto we Wszechświecie w ogóle nie ma, są one tylko naszymi uwarunkowanymi przekonaniami na ten temat. Więc jak ktoś chce wiedzieć jaki jest stan umysłu o nazwie człowiek niech sobie zapisze co widział w snach ?
  Dlatego Radża, Tamas, Satvva, to tylko jakiś tam opis procesu. Można stworzyć inne opisy. Sam proces możemy nazwać faktem, tak jak Karma jest jakimś procesem, ale rezultaty tego procesu to Iluzja. Stańmy więc z boku i popatrzmy. Jeżeli rezultatem jest Iluzja, czyli niczym, to z łatwością możemy mieć więcej niczego. Brzmi znajomo ?

  • część calości
   Reply

   Olej i woda. Metafora. Przychodzą ludzie będący pod władza tamasu do mędrca i oczekują od niego prostej odpowiedzi. Ten im daje taką że nic z niej nie rozumieją i mająca się nijak według nich do zadanego pytania.

   • Wy Pad
    Reply

    „”- Kim jest mędrzec?
    – Mędrzec jest głupcem.
    – Jak? Nie dosłyszałem.
    – Mędrzec jest głupcem. Można śmiało i bezbłędnie tak powiedzieć.
    – Jakżesz to?
    – Głupiec widzi, że jest głupcem – i oto rodzi się mędrzec.”
    Edward Stachura
    Fabula Rasa- Rzecz o egoizmie.”

  • część calości
   Reply

   Patrzysz i nie widzisz, słuchasz i nie słyszysz. Wierzysz tylko w to co zobaczysz. Jednak wiesz że istnieją dźwięki których ty nie słyszysz a słyszą na przykład zwierzęta. ultradźwięki słonie na przykład i to za ich pomocą porozumiewają się na ogromne w pojęciu ludzkim odległości. Natomiast jak nie wykształcony człowiek mówi Tobie że istnieją rzeczy których ni jesteś wstanie zaobserwować swoimi ograniczonymi zmysłami to uznajesz to za bzdurę. Są ludzie co widzą więcej, co mają moce ale nimi się nie chwalą.
   W roku 1959 zmarł człowiek urodzony w Gdańsku w niemieckojęzycznej rodzinie nazywał się Bruno Groning samym swoim pojawieniem się uzdrawiał tysiące ludzi i nie musiał ich nawet dotykać i to jest fakt. Świadectwa tych uzdrowień są do dzisiaj i jest ich wiele, ba jeszcze żyją takie istoty pośród Nas. Są tacy co twierdzą ze robi to nawet po śmierci. Koło przyjaciół Bruna istnieje nawet w Polsce.

 • Marek
  Reply

  Proszę o omówienie bogów z tej listy . Ilu , jacy i kto wyżej czyli nad nimi . Tak po nitce do kłębka jakby .

  • część całości
   Reply

   Wielka Mahamaja to sen jednej istoty. Prawdę mówiąc to nie ma Ciebie, mnie i wszystkiego co uznajemy że jest. Przeświadczenie o własnym odrębnym Ja i własnej odrębnej świadomości jest tym co napędza Mahamaję i kolejne odrodzenia jaźni w tym iluzorycznym świecie na wszystkich jego poziomach. To podstawa nauk Buddhy jak i to że cierpienie to efekt odrodzeń. Poznaj siebie. Poznaj prawdę a jej poznanie Każdego wyzwoli. Poznać siebie można jedynie w medytacji.

 • Anna
  Reply

  Dziękuję bardzo.
  Ta wiedza jest niezbędna w poszerzaniu mojej świadomości.
  Wielka wdzięczność ??

  • część calości
   Reply

   Budda powiedział. Znać ścieżkę a jej nie praktykować to tak jakby było się pasterzem cudzych stad. Nic na Tym świecie nie jest Nasze poza Karmą. Dotyczy to każdego poziomu wielkiej Iluzji. Celem każdej jaźni nie powinno być przemieszczanie się poza tymi poziomami a wyzwolenie sie z wielkiej mahamai. Tą ścieżkę podał Buddha. Wbrew pozorom poziom pierwszego nieba jest najlepsza odskocznia do wyzwolenia. Nie posiada się tu mocy shakti jak w wyższych poziomach niebiańskich a one dają tyle przyjemności zmysłom że ciężko większości jaźni się wyzwolić spod ich wpływu. A wszelkie działanie prędzej czy później spowoduje degradację jaźni i stopniowy spadek w dół. Na poziomach piekielnych tak się jest zniewolonym że ciężko jest myśleć o czymś innym niż wyrwaniu się z niej. To dopiero początek kalijugi wraz z zagłębianiem się w nią tak będzie jaźni coraz trudniej sobie w ogóle przypomnieć kim jest. Popatrz na ludzi wokół Oni już teraz zapomnieli co zapomnieli. Wtykaja sobie sztuczne stawy, zastawki serca, rozruszniki serca. Już cyborgi brykają pośród Nas. Większość ludzi uznaje ze to co naturalne jest be upiększa swoje ciało kosmetykami, farbują włosy nakładając truciznę na swoją skórę.
   Zaspokajanie zmysłów i ciągłe unikanie bólu degraduje każdego z Nas do poziomów piekielnych.

   • Antero
    Reply

    Najlepiej się kłamie mówiąc półprawdy. Tak jest w tym poście.
    Po co (z jakich pobudek) Praźródło cokolwiek tworzy(ło)?

    • JohnVeto
     Reply

     Ci co mówią półprawdy, kłamią, manipulują itd. też są potrzebni. Dzięki nim też Wszechświat dowiaduje się o swoim stanie….., O stanie świadomości jeżeli byśmy chcieli tak nazwać. Zatem niech kłamią dalej…..

 • Kuba
  Reply

  Radża, Tamas i Sattva mają zupełnie inne znaczenia, niż tutaj przytoczone. Sattva reprezentuje inteligencję i energię Źródła, przy czym ma wartość zawsze neutralną, bez dualistycznego nacechowania dobre/złe. Drzewied, jak już używasz terminów znanych w buddyzmie i zmieniasz ich znaczenie, to wypadałoby abyś wspomniał o tym, że to jedynie twoja interpretacja, podając też znaczenie źródłowe.

  Co do hierarchii, to już na wstępie podałeś błędne przykłady obrazujące znaczenie tego słowa. Robak w żaden sposób nie jest zależny od kury – to kura jest zależna od istnienia robaków i wszelkiego innego pożywienia, bez nich zdechnie.
  Prawdziwie hierarchię można wytłumaczyć mówiąc o polach świadomości zawierających się w sobie – każdy atom w naszym ciele ma swoje własne pole świadomości (torus energetyczny o składowych Radża, Tamas i Sattva) zależne od pola wyższego rzędu, czyli organu, w którym ten atom się znajduje, każdy organ zależny jest od człowieka jako całości, a człowiek zależny jest od pola Ziemi jako całości, itd., itp.
  To jest naturalna hierarchia, a nie historyjki prowadzące w prostej linii do znalezienia sobie uzasadnienia do stawiania jednej istoty wyżej ponad inną. Proszę się nie zasłaniać „wiedzą starożytnych”, że niby jest poprawna, bo manipulacje zaczęły się już w starożytności.

  • część calości
   Reply

   Oto oryginalne Buddyjskie pisma palijskie.
   Mūlapariyāya Sutta (MN.001 – Mowa o porządku podstaw) – Majjhima Nikaya [LEKTOR PL]
   Każdy może się zapoznać i nie wypisywać głupot.

   • Wy Pad
    Reply

    Może coś poza informacją ulepisz, od siebie i o sobie, bo chyba Cię poniosło lekko…
    czy się widzisz, czy się słyszysz, czy analizujesz się…
    Budda, pismo,My, Oni, Nas, filmik… a Ty?
    Gdzie w tym wszystkim Twe doświadczenia i Ty…
    Mi nie odpowiadaj, sobie odpowiedź…
    Przed medytacją warto zrozumieć postawę wewnętrznąp: akceptacji, Jaźńi, szacunku, wdzięczności… Życia…
    Wszystkiego dobrego ??

   • JohnVeto
    Reply

    Niekonsekwencja Twoich wypowiedzi ociera się o manipulacje ! Raz piszesz o Iluzji, a za chwilę próbujesz przedstawić tutaj jakieś niby buddyjskie prawdy o ”porządku podstaw”. Jakie prawdy ? Kto je orzekł ? Dla kogo one są prawdą ? Prawda jaka by ona nie była i nie ważne kto je głosi to – ”Paradoks Kłamcy.”
    Paradoks dlatego, że każdemu pojęciu możemy przyporządkować wielorakość znaczeń i dać wiele odpowiedzi na postawione pytanie ? Dlatego też w akademickich progach uczą o Alegoriach prawdy i stawiają pomniki jako symbol alegorii prawdy….
    A, Ty jak znasz jakieś prawdy, to powinieneś udać się na Oxford gdzie siedzą ”tęgie głowy” wypełnione pożywkami ”biologicznego umysłu” to może Cię tam wysłuchają….?!

    • część całości
     Reply

     Iluzja ma to do siebie że każdy może postrzegać ja odmiennie i jednakowo zarazem wskazując na perwotne źródło tworzenia jej. Twój punkt widzenia jest Twoim, mój moim. Mnie jest z moim dobrze a widzę że Tobie z Twoim. Na moje to możesz otworzyć swój uniwersytet i w nim wygłaszać swoje poglądy lub uzewnętrzniać się pod moimi wpisami przedstawiając swoje prawdy objawione i zarazem komentować moje. Masz wolną wolę rób to co uważasz za słuszne i poszukuj swojej prawdy.
     Pisma przedstawiam Buddyjskie a nie niby Buddyjskie które także są częścią wielkiej iluzji zresztą jak i Twoja i moja powłoka oraz wszystko co Nas otacza.
     Nie wysilaj się ze złośliwościami bo to na nic i tak Ciebie kocham miłością braterską i nic tego nie zmieni. Życzę Tobie abyś odnalazł swoją jedyną prawdę i mógł ja głosić wszem i wobec.

 • elakornelia@yahoo.pl
  Reply

  Dziękuje serdecznie za kolejny odcinek . Słucham wykładów z ogromnym zainteresowanie. Ta wiedza pomogła mi spojrzeć jeszcze z szerszej perspektywy na rzeczywistość mnie otaczająca . Pozdrawiam ciepło z CA .

 • Michał
  Reply

  Super, że jest kolejna część 🙂 obawialem się juz, że to koniec serii z Panem Drzewiedem….
  Naprawdę przyjemnie się słucha za kazdym powtórzeniem. Na You Tube zapisałem sobie nawet listę wszystkich spotkań i słucham w pracy. Umila czas i przekazuje realnie pożyteczną wiedzę.
  Oby wiecej Waszych spotkań.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>