- skąd pochodzi woda w kranie
- Sanepid nie bada wody w kranach odbiorców
- nadmierna kwasowość wody
- urzędnicy za nic nie odpowiadają
- hydrometalurgia
- srebrne monety były kiedyś fałszowane platyną
Dokumenty w sprawie nadużywania pozycji dominującej przez PWWiK WODNIK Sp. z o.o. Jelenia Góra
Decyzja Prezesa UOKIK RWR 41/2013:
Decyzja_nr_RWR_41-2013_z_dnia_16_grudnia_2013r_PWiK_WODNIK_Sp.zo.o.pdf
Wyrok oddalający odwołanie od decyzji Prezesa UOKIK:
limesinferior.pl/XVII ama 2017-14 PWiK Wodnik_Jelenia_Gora.pdf
Sprawa toczy się jednak nadal, Wodnikowi udało się w jakiś sposób uchylić ten wyrok. Uważam że podstawą był brak zgłoszeń od poszkodowanych. Sprawa toczy się pomiędzy UOKIK a Wodnikiem więc brak jest dostępu do dokumentów procesowych. Mam nadzieję że poszkodowani teraz się pojawią i proszę ich o kontakt na poniższy adres email.
Fundacja rozważa odrębne postępowanie w/w sprawie i złoży zawiadomienie o przestępstwie gdy pojawią się poszkodowani, wtedy też prawdopodobnie uda się przeprowadzić proces zbiorowy o odszkodowania za: niewywiązywanie się z umowy dostarczania wody pitnej zgodnych z normami, uszkodzeń instalacji i sprzętu AGD, zagrożenia zdrowia i życia.
Adres: Fundacja Kultury i Rozwoju Karkonoszy – w organizacji
Przewodniczący Rady Fundacji: Tomasz Miroszkin
Powyższa sprawa będzie prowadzona w serwisie fundacji: www.sobieszow.org
email: info@limesinferior.pl
Woda jest kwaśna dlatego, że na terenie Pogórza Karkonoskiego (gdzie znajduje się Jagniątków, Piechowice czy Sobieszów), przewaga drzew to monokultury świerkowe. Te drzewa jak żadne inne, zakwaszają glebę.
Parę tygodni temu znajomi wrócili z Cieplic. Przywieźli mi wodę, która była rzeczywiście kwaśna nawet w smaku. Czy ta woda, ze źródełka z kobietą, jest dobra do spożycia na co dzień ? Czy można ją używać tylko sporadycznie? Podobno tą wodę biorą ludzie mieszkające w tych okolicach nie tylko do picia, ale i do gotowania. Proszę o komentarz.
Odnośnie żelaza – „pani doktór” stwierdziła że są przypadki ludzi z anemią którzy przedawkowali żelazo i z tego powodu zrobiono im przeszczepienie wątroby ( była tak przeładowana żelazem że nie mogła funkcjonować).
Całkiem możliwe, woda może zawierać jony równego rodzaju, zazwyczaj na II lub III stopniu utlenienia, ale możliwe są inne nietypowe stopni utlenienia np. I/II itp. Tak naprawdę to nauka jest w lesie jeżeli chodzi o szkodliwość takiego rodzaju wody, po prostu NIKT NIE PIJE TAKIEJ WODY w cywilizowanym świecie! Natomiast tam gdzie jest poważny problem z wodą, pije się po prostu co jest.
Pingback: PorozmawiajmyTV – Mieszkańcy Sobieszowa kupują wodę z rzeki – Tomasz Miroszkin | Mowie Jak Jest