Istnieje tylko to co jest teraz, nie ma niczego innego – Karen Richards

More videos
Views
   

Uwaga

W nagraniu są polskie napisy. Aby je widzieć, proszę je sobie włączyć.


Wątki rozmowy:

 • uznajemy siebie za oddzielnych od innych
 • idea postrzegania oddzielnej Karen okazała się nieprawdziwa
 • miejsce koncentracji naszej uwagi zakłóca oczywistą prawdę
 • czy możliwe jest życie z poziomu stanu niepodzielnej prawdy
 • różnica pomiędzy cierpieniem a życiem z miejsca pokoju
 • kto cierpi
 • podział ludzi na żyjących w iluzji i na żyjących w sposób naturalny dotyczy tylko tych pierwszych
 • rozpoznanie rozpuszcza wszelkie konflikty
 • co jest tym co zna stan ciszy
 • istnieje tylko to co jest teraz, nie ma niczego innego
 • umysł jest punktem skupienia w potężnym morzu poznania
 • czy niezwykłe moce są oznaką zbliżania się do oświecenia
 • gdy staramy się manipulować i kontrolować, cierpimy
 • formuła kontroli: jeśli postępujesz zgodnie z tymi zasadami to jesteś dobry, jeśli żyjesz wbrew zasadom, to jesteś zły
 • czy pomaganie innym jest dobre
 • kim jesteś
 • jak powrócić do prostoty
 • cierpienie może być wspaniałym narzędziem zrozumienia
 • niekiedy brak pomocy może być najlepsza pomocą
 • kwestionuj wszystko

Strona Karen: Karen-Richards.com
Facebook: Facebook.com/Karen.An.Richards

14 komentarzy

 • BKALI
  Reply

  Cześć ALEX,
  Krótko: egzekwo 1 miejsce dla mnie: Mark spotkanie z prawdą, Mark nikogo tu nie ma, i ten wywiad, pozdro dzięki Mordo:)

 • Astre
  Reply

  Komentarz, to tylko komentarz. To coś co wysnute z myśli. Ale, po coś te myśli są. Skoro są….
  Karen mów : koncepcja Iluzji, to wymysł i próba stworzenia podziału by rozproszyć identyfikację.
  Tylko, że My (cokolwiek to znaczy ?) nie potrzebujemy się z nikim i z niczym identyfikować.
  To właśnie ILUZJĄ, jest identyfikacja. Identyfikujemy się z grupą społeczną n.p. partią polityczną, identyfikujemy się ze swoją reputacją społeczną, tytułami naukowymi i mówimy jestem profesorem, jestem prezydentem, identyfikujemy się nawet z rolami, które odgrywamy i mówimy – jestem gospodynią domową e.t.c.
  Koncepcja ILUZJI, jest bardzo prawidłową koncepcją, prawidłowym modelem.
  Wystarczy tylko zapytać – czy My umieramy? Kto umiera i co umiera ?
  Tymczasem ILUZJA karze myśleć w sposób dominujący, jednoznaczny, a w końcu ograniczający.
  Tylko świadomość jest PRAWDĄ – mówiąc i używając człowieczego języka…
  Bo jeżeli jestem na przykład świadomy, że dziecko wymaga opieki, bo nie jest jeszcze wstanie wziąć odpowiedzialności za swoje życie – to jest zarazem świadomością i prawdą. Świadomość i prawdę stworzyło tutaj – doświadczenie…
  Karen, bardzo inspirująca, wręcz mistyczna ”dusza” , ale jak każdy budzi się i za 10 lat powie, że tak mówiłam, ale 10 lat temu.
  To tak samo jak słyszałem różne prawdy… zdawałoby się niepodważalne i mądre na Harmonii Kosmosu odnośnie Matrycy Kwantowej i Dwupunktu.Ale, jak pojechałem na szkolenie, to okazało się, że te prawdy, którymi karmili się siedzący w lotosie ludzie- nie są już aktualne. już coś się zmieniło, już to nie jest takie dobre, o czym było mówione…
  Kochani !
  Bądźmy autorytetem w swoim życiu. I zapomnijmy o prawdach zasłyszanych od kogoś, bowiem prawdziwe jest tylko doświadczenie…. Twoje własne doświadczenie….

  Alex, szkoda, że mnie tam nie było przy tym wywiadzie z Karen. Może dasz znać wcześniej jak z kimś podobnym będziesz zamierzał zrobić wywiad, to zrobimy go razem ….:) Będzie ciekawiej….
  Mówię całkiem poważnie …………

 • Kalina
  Reply

  Najpierw trzeba byc w lini czasowej ziemi , ktora daje nam przywilej bycia tu i teraz Nie radze zabardzo byc w lini czasowej astralnych cykli czasowych . Ha ha ha .
  To mi sie podoba co napisalam z kopyta . Nawet nie wiedzialm , ze to tak wyjdzie mi w pisaniu .
  Dziekuje ziemi za to .

 • jan piotr
  Reply

  DZIEKUJE to piekne ze przybywa lawina ISTOT KTORE MAJA ODWAGE ODKRYWAJA CO W NICH I NA ZEWNATRZ I CZYM JEST ZYCIE -JAK MAWIANO DAWNIEJ TO NIE BAJKA -????? cieszy ze Alex sluzy nam polkom i polakom za DARMO dostarcza przekazy i wiedze doswiadczenia Istot i tu w komentarzach sa Istoty ktore znaja temat SWIADOMEGO ISTNIENIA I DOSWIADCZANIA TEJ CUDOWNEJ DOSKONALEJ ISTOTY – wszystko jest wszystkim -sory nie da sie zadnymi slowami opisac ani tez slowami to jset tylko dostepne kazdemu OSOBISCIE DOSWIADCZENIE ZYCIA W TU ITERAZ-dziekuje

 • Anna Koch
  Reply

  Zeszły rok przepieknie zakończony audycja z Panią Engel, no ale ten Pan Berdowicz rozpoczął genialnością i to również w kobiecym wydaniu. Z zapartym tchem czytałam kontemplując każde słowo. Coraz lepiej Panie Berdowicz, coraz lepiej. Dzięki!.

 • B.
  Reply

  Piekny wywiad. Ten koncept tlumaczy wszystko! Nareszcie przychodza odpowiedzi na pytania, ktore wydawaly sie nie miec odpowiedzi. Alex jak zwykle fantastyczny, a Pani Karen to cudowna istota. DzekujeWam bardzo!

 • Astre
  Reply

  Ten Świat jest subiektywny…..
  Cierpienie, ból, traumy, radość, smutek itd … – jest subiektywne….
  Widzenie i słyszenie jest – subiektywne. Co ciekawe sporo zwierząt lepiej widzi i słyszy! Krótko mówiąc – ma zdecydowanie lepszą percepcję….
  Pies czuje śmierć ”gospodarza” nawet do pół roku. Bo śmierć rzuca ”cień”. Pies czuje lęk.
  A, My co czujemy ? Ano,……coś czujemy, tylko co ?

  Odzielenie jest subiektywne – czyli sztuczne.
  Nas tu nie ma, bo zadać by pytanie – My, czyli kto ?
  Ja i My to coś co znowu jest sztuczne.
  Wielu ludzi jest świadomych tego, że nikt tu się tu rodzi, tym samym nikt nie umiera !

  Słusznym stwierdzeniem wobec tak wielu subiektywnych stanów, odczuć, myśli, że mamy do czynienia z czystą ILUZJĄ.
  Stąd coraz częściej pojawiają się ludzie, którzy wprost mówią – doświadczamy Iluzji 24/h na dobę.

  I tu Stop, Stop, Stop !
  My doświadczamy Iluzji ?
  My to znaczy kto ?
  No, więc kto doświadcza tej ILUZJI ?

  Istnieje, lub jest (to tylko i zaledwie definicje), że czysta świadomość jest tutaj, jest w Tobie.
  Zgadzam się z tym, ale nie stawiam kropek nad ( I ). Bo jest tutaj, jest wszędzie, to znowu subiektywne stany i pojęcia potoczne i zwyczajowe.

  Niemniej jednak pozostawiając na boku wszelkie filozofie na temat tego, co istnieje, lub nie istnieje jest lub nie jest i sprowadzając do jakiegoś wspólnego mianownika powiem…..

  Nie Ty, Nie ja doświadczamy tej ILUZJI.
  To nie Twoje, ani nie moje jest doświadczenie szczęścia i pokoju – jak wyraziła się Pani Karen, bo sama wyraziła się, że nie ma żadnego oddzielenia, czyli mówiąc wprost – wszystko jest jednym.

  Ostateczny wniosek, który wyłania się z treści usłyszanych również z ust Pani Karen można by sformułować w ten sposób :

  To nikt inny tylko – czysta świadomość, cicha świadomość, kosmiczna świadomość, uniwersalna świadomość, Źródło – to właśnie nikt inny, lecz ”ONO” doświadcza tego wszystkiego ……doświadcza tej ILUZJI.
  Lubię, czasem się podroczyć oczywiście Sam ze Sobą (w potocznym ujęciu), więc mówię do tej czystej świadomości, uniwersalnej świadomości, Źródła – to fajnie, że doświadczasz ILuzji, typu strach, cierpienie, głodu, nędzy, wojen…. no bo Nas tu nie ma ….
  A, ona na to – ” ja tylko prowadzę grę – Sama ze Sobą….. i nie pytam o wynik końcowy.

  To tylko komentarz – drodzy ”Bracia i Siostry”.

  Pozdrawiam…..

 • Zdzichu
  Reply

  ciągle słyszcze o tym że „nie jesteśmy rozdzieleni” itp Z własnego doświadczenia mężczyzny w wieku prawie 40 lat mogę powiedzieć co zaobserwowałem przez całe moje życie : zaraz po porodzie byłem atakowany przez bakterie i wirusy z którymi walczyłem(tak samo jak kazdy inny człowiek), w czasach przedszkolnych zabijałem motylki i znęcałem sie nad żabami , w czasach szkolnych silniejsi koledzy maltretowali mnie a ja okrutnie maltretowałem słabszych kolegów, w czasach młodzieńczych musiałem jak każdy mój rówieśnik siłą fizyczną i agresją zdobywać sobie szacunek kolegów. Całe dzieciństwo za byle co bił mnie ojciec a jak urosłem to ja biłem jego. Jako dorosły człowiek musiałem rywalizować o prace z innymi mężczyznami i to czasem w bezkompromisowy sposób. W miedzy czasie zauważyłem ,że cała przyroda na tej planecie tak funkcjonuje : zwierzęta się zabijają lub okaleczają walcząc o dominację w stadzie, atakują i w przerażający sposób zabijają i zjadają inne zwierzęta. Chorobotwórcze wirusy w między czasie próbują wykończyć wszystkie żywe stworzenia. Zaraz wychodzę z domu ,a jest ciemna noc i nie wykluczone że jakiś dżentelmen w stanie wskazującym będzie chciał utłuc mnie ,ale ja utłukę jego. W związku z powyższym odnoszę wrażenie ,że na tym świecie mało tego że jesteśmy rozdzieleni to do tego jesteśmy brutalnie rywalizującymi bytami. Wgl mi się to nie podoba i jestem tym bardzo zmęczony , ale jest jak jest i tyle.

  • Maciej
   Reply

   Zdzichu, jest tak jak myślisz ze jest .

   Ja mam w ogóle inny obraz świata , gdybym nie miał znajomych, nie współpracował z innymi, inni ludzie by mnie nie polecali to bym żył tak jak zwierz który musi zabić by przetrwać , a mam zupełnie inaczej .

   Taki masz obraz świata . Pomysl ze w życiu jest jak w matematyce , każde ma te samy liczby , jedno zadanie można wykonać w dwóch linijkach albo dwóch stronach , tak samo w życiu . Ktoś może zarabiać dobre pieniądze w sposób śmieszny, a inna osoba musi robić hujstwa innym osobom za małe pieniądze by przeżyć . Ktoś musi cały czas grać by mieć powodzenie u kobiet , a ktoś jest sobą i trafia na dobre i kochające kobiety . Ktoś ma znajomych którzy cały czas go ongaduja a ktoś ma przyjaciół , którzy by wskoczyli za niego w ogień .

   Jest tak jak myślisz że jest , ale w każdej chwili możesz zmienić swój sposób myślenia bo na świecie nie ma rzeczy stałej .

   Pozdrawiam Cię Zdzichu – na zmianę nigdy nie jest za późno .

   Jeśli nic nie możesz zmienić to możesz zmienić swój sposób myślenia i ta czarna dupa może okazać się światłem pełnym możliwości .

   Pozdrawiam wszystkich

 • Karina
  Reply

  Pani ma bardzo smutne oczy. Rozmowa daje do myślenia. Co do postępującego skażenia jedzenia to czuję, że dzieje się to nie przez przypadek (oczywiście jakaś garstka ludzi robi to dla zysku, bądź innych celów), ale w całokształcie doprowadzi to do tego, że ludzie zaczną się uczyć żyć bez jedzenia i w efekcie przyśpieszy to to ewolucję ludzkości na wyższy level.

 • Yaga
  Reply

  Jakaż to przyjemność słuchać tej pięknej istoty z jej emfatycznym brytyjskim. Greetings Karen!
  Dziękuję Alex 🙂

 • agentkazne
  Reply

  Wiem, że to szufladkowanie ale sposób bycia, który przedstawia ta Pani, wygląda mi na typ Projektora zgodnie z Human Design

 • Michał
  Reply

  Pytania jak zawsze Alex zadaje(sz) trafne, ale odpowiedzi jakie otrzymujemy…eech wolę ich nie oceniać, bo to podobno niedobre jest. W każdym razie: oddzielna świadomość, będąca iluzją, z którą się mimo wszystko identyfikuję, stwierdza że straciła około 40 minut życia (pewne fragmenty niestety musiałem przewijać).
  Mimo to, pozdrawiam i dziękuję za Twoją pracę, bo wiele innych wywiadów uważam za bardzo wartościowe.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>