Najważniejszą rzeczą w życiu życiem pełnym pokoju jest, by nie bać się niczego.
Diarmuid

Ja:
Czy możesz nam coś o sobie powiedzieć?
Diarmuid:
Tak. Mam 36 lat. Jestem z Dublina w Irlandii.
Ja:
Coś jeszcze?

Diarmuid:
Całe moje dorosłe życie spędziłem próbując wyleczyć bardzo poważne zapalenie stawów. Od kiedy skończyłem 17 lat żyję z bólem, niemal każdą minutę, każdą godzinę, każdego dnia mojego życia i próbuję znaleźć sposób, aby uśmierzyć ten ból i wyleczyć chorobę.
Ja:
W tym czasie musiałeś się dużo nauczyć?
Diarmuid:
Nauczyłem się kilku rzeczy, a oduczyłem jeszcze więcej…
Ja:
Co jest najcenniejsze?
Diarmuid:
Jak odbudować swoje poczucie bezpieczeństwa, niezależnie od tego, co się dzieje w twoim życiu… zdałem sobie sprawę, że „bezpieczeństwo” to stan ducha… rano możesz być skazany na szubienicę i nadal zachować spokój i pogodę ducha.
Ja:
Jak?
Diarmuid:
To bardzo proste, ale bardzo trudne do wyjaśnienia w słowach. To nie jest magiczny sposób, żeby się nie denerwować lub nie bać. Tylko wiesz, jak nie dopuścić, żeby emocje tobą zawładnęły i kierowały twoim życiem. Ponadto, możesz podejmować większe ryzyko, ponieważ wiesz, że utrata tego co większość ludzi uważa za absolutnie konieczne, aby czuć się bezpiecznie: dom, pieniądze, itp. nie jest tak ważne, ponieważ poczucie bezpieczeństwa daje ci coś innego.
Ja:
Ale nadal nie wyjaśniasz jak?
Diarmuid:
To wszystko jest w kręgosłupie. Istnieją pewne pozycje. Przy odpowiednim ułożeniu ciała jest prawie niemożliwe, aby poczuć strach.
Ja:
Więc mówisz, że są pewne postawy i pozycje, które sprawiają, że człowiek nie czuje strachu?
Diarmuid:
To zbyt duże uproszczenie, ale tak, w zasadzie to jest to, co mówię.
Ja:
To brzmi trochę niewiarygodne… ale OK . Jakie inne rzeczy były ważne? A co cię sprowadza do Polski?
Diarmuid:
Relacje są bardzo ważne, jakość relacji to jakość twojego życia. Uzdrawianie odbywa się w kontekście relacji. Twój związek, jeśli jest szczery i serdeczny to cię uzdrawia, niezależnie czy to związek z osobą, miejscem lub rośliną.

Diarmuid polewa się zimną wodą w Perm, w Rosji

Diarmuid polewa się zimną wodą w Perm, w Rosji

Stephen Harrud Buhner w swojej książce „Tajemne nauczanie roślin” pięknie to opisuje. Polska, przyjechałem do Polski, bo przeżywałem trudny okres w Berlinie i potrzebowałem trochę świeżego powietrza i przestrzeni z dala od życia tam. Przyjechałem też trenować z Wimem Hofem.
Ja:
Wim Hof, Iceman?
Diarmuid:
Tak, on ma dom, centrum szkoleniowe w pobliżu Jeleniej Góry.
Ja:
Czego nauczyłeś się od Wima?
Diarmuid:
No wiesz, od lat pracuję z zimnem i lodowatą wodą ze względu na moje własne problemy zdrowotne. I to, czego nauczyłem się będąc z Wimem to rzeczy, których naprawdę się nie spodziewałem. Poznałem znaczenie muzyki, grania muzyki i śpiewu. Utrzymanie wysokiego stanu ducha, szkolenie z wykorzystaniem lodowatej wody tworzy z ciebie cieplejszą osobę…
Ja:
Niedawno rzuciłeś wyzwanie kilku rosyjskim ludziom lodu, zgadza się?
Diarmuid:
Tak wysłałem wiadomość Rinadowi Minvaleevowi twierdząc, że pobiję dowolny czas spędzony w lodowatej wodzie. Niektórzy tam mają dobre czasy, np. ponad 40 minut w wodzie o temperaturze 0 stopni. Ale mogę ich pokonać.
Ja:
Jakich użyjesz metod?
Diarmuid:
Metoda składa się z dwóch etapów. To co możesz zrobić w wodzie i to co zrobisz wcześniej podczas przygotowania. W wodzie to jest proste: odpowiednie techniki oddychania. Oddychanie, aby zmienić równowagę gazów we krwi i zwiększyć jej zdolność krążenia, a potem sterowaniem tym krążeniem, czyli wymuszanie przepływu krwi przez zablokowane naczynia krwionośne. Stosowanie specjalnej diety i dość intensywny program związany z układem krążenia… przygotowanie psychiczne jest również bardzo ważne. Równie ważne jest spędzenie czasu w całkowitej ciemności przez długi okres, kilka dni w tygodniu.
Ja:
Życzę powodzenia! Uczysz niektórych z tych metod w Polsce?
Diarmuid:
Tak, niekiedy organizujemy warsztaty odporności na zimno.
Ja:
Coś jeszcze zanim skończymy?
Diarmuid:
Tak. Teraz piszę książkę o moich doświadczeniach z przewlekłym zapaleniem stawów w ciągu ostatnich 20 lat. Wkrótce zostanie opublikowana, więc zapraszam.

Tłumaczenie: Anna Jabłonowska

Ilość wizyt:

Strach? Jaki strach? – Diarmuid Brannick

2 komentarze

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>