Renata Sigrist z wykształcenia jest lingwistą i psychologiem, a z zamiłowania zajmuje się tłumaczeniem książek z dziedziny rozwoju osobistego i zdrowia psychicznego.
Rozmawiamy tutaj o kilku zagadnieniach związanych z depresją:

 • postrzeganie świata przez osobę będącą w depresji
 • postrzeganie tej osoby przez jej bliskich i znajomych
 • różne rodzaje depresji
 • jak sobie radzić z depresją
 • jak utrzymywać „wysoki stan” po wyjściu z depresji.

Prosimy tego nagrania nie traktować jako 100% lekarstwo na depresję. Ta rozmowa służy jedynie celom edukacyjnym, łatwiejszemu zrozumieniu stanu osób pogrążonych w depresji oraz łatwiejszemu zrozumieniu swojego stanu przez te osoby.

Ilość wizyt:

Postrzeganie świata przez szybę depresji – Renata Sigrist

5 komentarzy

 • Arina
  Reply

  bardzo miła rozmowa, sama jestem psychologiem i zastanawiam się jak pomagać pacjentom w ciężkiej depresji..typowa psychoterapia często jest bezradna, a pacjenci dosłownie zsuwają się z krzeseł, na skutek stuporu i niemocy… myślę, że osoby te mogą być opanowane przez obce byty i może potrzebna by im była pomoc osób typu Leszek, albo innych uzdrowicieli, ale w środowisku naukowym nie byłabym traktowana zbyt poważnie gdybym odważyła się zasugerować taką formę leczenia pacjentom.. mam prośbę do Alexa- czy gdy ukaże się ta książka , o której jest mowa mógłbyś o niej przypomnieć na swojej stronce?

  Pozdrawiam serdecznie:)

  • Astre
   Reply

   Arina pisze :” myślę, że osoby te mogą być opanowane przez obce byty i może potrzebna by im była pomoc osób typu Leszek ”

   Odpowiedź :

   Usuwanie różnych bytów, które robią ludziom krzywdę jest częstą praktyką różnych hipnotyzerów zajmujących się t.z.w. hipnoterapią.
   W ubiegłym roku przeprowadziłem testy biorąc udział w t.z.w. różnych sesjach hipnotycznych celem sprawdzenia i celem własnego doświadczenia.
   Wnioski z tych doświadczeń są smutne i wskazują, że owi ”uzdrowiciele” nie mają żadnego przygotowania w tym co robią, a ich działania reprezentują ich własną życiową postawą znaną w psychologii jako – postawa ofiary otaczającego świata i szukanie winnych, oprawców, sprawców gdzieś tam… na zewnątrz.
   A, więc ich działanie wynikają z ich własnej postawy i przez taką szybę rozumienia świata – działają….!
   Należy zdecydowanie zrozumieć fakt, że Źródłem większości ludzkich problemów łącznie z (depresją) są przeżycia z własnych narodzin i wczesnego dzieciństwa.
   Dotyczy to fizycznych, mentalnych i emocjonalnych blokad, stresów
   właśnie powstałych w momencie narodzin i we wczesnym okresie życia.
   To w tym właśnie okresie naszego istnienia został napisany dalszy scenariusz, który odbywa się Teraz.
   Skoro Pani jest psychologiem i zajmuje się psychoterapią, to powinna widzieć, że odmiana tego scenariusza odbywa się poprzez uwolnienie się od przeszłych traumatycznych doświadczeń stłumionych wówczas w podświadomości małego dziecka.
   Dlatego Psychoterapia posługuje się metodą zwaną (Integracją) polegającą na uwolnieniu się z tych obszarów, które uznaliśmy jako złe i krzywdzące.
   Efektem tego jest to, że potrafimy pełniej cieszyć się życiem, samym sobą i związkami związkami z innymi ludzi.
   Nasze życie to efekty tego jak tworzymy naszą rzeczywistość…..
   A, więc nasze życie jest jego Sprawdzianem….

   Jest również sprawdzianem tego jak przez pierwszych 7-10 lat życia wpajano
   nam obraz widzenia świata i normy zachowań społecznych, które ukształtowały nasze przyszłe wybory i decyzje, myśli i uczucia, postawy i
   przekonania. To wynik potężnego wpływowi rodziców, nauczycieli i całego społeczeństwa…..
   Więc, problem polega na tym iż programowanie społeczne doprowadziło do tego, że trudno nam osiągnąć nawet podstawowe cele w życiu czyli trwałej miłości, wolności i szczęścia.A, przeciwnym tego stanem jest depresja.
   Depresja, która z kolei jest naszym błogosławieństwem bowiem zwraca nam uwagę na to, abyśmy w końcu zrobili coś ze swoim życiem.

   Zostawmy te wszystkie ”krzywdzące byty” i tych domorosłych kreacjonistów, którzy je wybijają, odpędzają, wsadzają do klatek, odsyłają do Słoneczka i rozpuszczają e.t.c. bo, to efekt – psychozy, czyli krótko mówiąc szaleństwa !

   Polecam przeczytanie krótkiego artykułu Ewy Foley, może komuś pomoże w zrozumieniu, tego co mamy do rozwiązania Tu i Teraz.

   http://foley.com.pl/old/?dz=4,31

 • Jola
  Reply

  Dobra audycja, świetnie dobrany tytuł, pokazuje wiele aspektów tej choroby. Dla mnie bardzo wartościowa, bo sama poznałam ten świat ucieczki.
  Dziękuję, pozdrawiam

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>