Rak nie jest chorobąJanusz Imiołczyk po konfrontacji z diagnozą przez kilka miesięcy żył w czarnej chmurze – uznał, że jego życie dobiegło końca. Pomógł mu „przypadek”: któregoś dnia obejrzał w internecie wywiad z Louise Hay, lat 87, która opowiadała, w jaki sposób uratowała sobie kiedyś życie, wydobywając się z psychicznej zapaści. Ten przypadkowo obejrzany wywiad zapoczątkował serię ważnych zmian. ZACHCIAŁO MU SIĘ ŻYĆ. Janusz obejrzał w internecie kilka tysięcy filmów, głównie z zakresu psychologii, psychiatrii i medycyny ogólnej, co pozwoliło mu uzyskać multidyscyplinarny, całościowy obraz choroby, niedostępny zapewne nawet największym specjalistom z każdej z tych dziedzin z osobna. Dzięki temu zrozumiał, że rak jest chorobą o podłożu biopsychospołecznym. Próby zrozumienia go poprzez badanie komórek nowotworowych są jak próby zrozumienia internetu poprzez badanie śrubki wykręconej z obudowy komputera. Wyciągnął wnioski ze wszystkiego, czego się dowiedział. Przetworzył swoją psychikę. Dziś jest szczęśliwym człowiekiem. I to pozbawiło raka szans na przetrwanie.

www.Facebook.com/JakPokonalemRaka
JakPokonalemRaka.blogspot.com
Kanał Janusza Imiołczyka na YouTube

Ilość wizyt:

Jak pokonałem raka – Janusz Imiołczyk

Zdrowie | 8 komentarzy

8 komentarzy

 • iwona
  Reply

  kilka lat temu przeszlam radioterapie,wszystko jest w porzadku ,tylko nie wiedziec czemu jestem w ciaglym dolku.Zgubilam radosc zycia,nie mam zainteresowan i wszystko jest na nie,za to ciagle dochodza jakies nowe choroby.Juz nawet wstyd mi przed rodzina,ze ciagle jest ze mna cos nie tak.Dobrze,ze Tobie sie udalo odnalezc wlasciwa droge .Pozdrawiam

 • krystyna
  Reply

  Czytałam kiedyś, że zawał serca prawie nigdy nie następuje w momencie stresu, lecz po jakimś czasie, zazwyczaj po 90-ciu dniach, gdy już zapomnimy o burzy, która wstrząsnęła naszym życiem.
  Janusz wskazuje podstawową drogę do zdrowia, zależną od nas samych, nikt za nas tego nie zrobi.
  Możemy się tej drogi nauczyc.
  Nic nie boli tak jak niewdzięcznośc. Wdzięczośc i Przebaczenie czyni serce radosnym, które widzi ile dobra się dla niego czyni. Trzeba je zobaczyc.
  Dziękuję Januszowi za piękną, bardzo potrzebną lekcję.
  Filmik Janusza dla Louise Hay
  to przepiękna lekcja wdzięczności,

  Alex dla Ciebie szczególne wyrazy wdzięczości za to, ze jesteś,
  pokazujesz poprzez rozmowy z ciekawymi ludźmi, że życie nie musi byc smutne i szare.

 • Radek
  Reply

  Dlatego przestałem się martwić swoimi problemami zdrowotnymi ; dzięki wyjściu z Matrixa myślę pozytywnie ; Pozdrawiam

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>