Jak bronić się przed cenzurą na YouTube i Facebooku – Aleksander Berdowicz

More videos
4 305
Views
   

– publikujmy filmy nie tylko na YouTube, lecz również na BitChute i innych serwisach video
– promujmy nasze treści nie tylko na FB, lecz również na innych serwisach społecznościowych

Dodatkowe sugestie dla publikujących:

– na portalach społecznościowych (FB, VK, Minds, itp.) raczej nie publikuj linków do filmów z YouTube, zamiast tego, publikuj linki do tychże filmów umieszczonych na stronie internetowej autora lub umieszczonych na BitChute. Wówczas w przypadku usunięcia filmu z YouTube, autor podmieni filmu u siebie na stronie i film nadal będzie widoczny;

– zapomnij o „lajkowaniu” na FB. Jest to typowy zabieg psychologiczny służący do tego aby ludzie czuli, że zrobili coś pożytecznego, podczas gdy w rzeczywistości niczego nie zrobili. Zamiast lajkować, przesyłaj swoim znajomym treści, które uważasz za pożyteczne lub publikuj je u siebie, na swojej tablicy FB, VK lub Minds.
Twoje „lajkowanie” jest korzystne głównie dla CIA, NSA, KGB i Mosadu, bo wtedy oni są w stanie stworzyć lepszy Twój portret psychologiczny. Natomiast podawanie dalej wartościowych treści jest pożyteczne dla ludzi.
Więc zamiast „lajkować”, na wszelkie sposoby podawaj dalej (ale nie spamuj!!!);

– wyłącz komentarze na YouTube, bo oprócz normalnych widzów, buszuje tam dużo trolli i hejterów. Bardzo pracochłonne jest moderowanie komentarzy mając kilkaset filmów, więc komentarze powinny być w jednym miejscu, aby wszyscy mieli równe szanse na dyskusję. Najlepiej gdy dyskusję prowadzi się na stronie internetowej pod filmem i opisem do filmu. Wówczas, nawet gdy film zniknie z YouTube, będzie można go podmienić na film z innego źródła, a komentarze nie zostaną utracone;

– jeśli jesteś widzem i niczego nie publikujesz, to wiedz, że YouTube i FB nie są jedynymi miejscami, gdzie można znaleźć wartościowe informacje. Zapisuj się do grup społecznościowych na VK, Minds i innych portalach, aby mieć dostęp również do publikacji zabronionych przez YouTube i FB.

Ilość wejść: 4 305, w tym dzisiaj: 1
Category: Inspiracje, Nauka
Tags:

22 komentarze

 • misiulu
  Reply

  Aleks ja mam taką wielką prośbę 🙂 Na filmikach z bitchute nie ma opcji fullscreen co utrudnia obsługę i oglądanie przynajmniej mi 🙂 Przeglądarka firefox. Mógłbyś zwrócić uwagę na to przy wystawianiu przynajmniej następnych filmików, aby ta opcja była dostępna? Z góry dziękuję i pozdrawiam 😀

   • misiulu
    Reply

    O kurde, chciałoby się powiedzieć, że to fundamentalna opcja! Mam nadzieję, że dorobią 🙂 Dziękuję ślicznie za wyjaśnienie 😀

    Dla tych co mają firefoxa to jest obejście tymczasowe. Mianowicie trzeba uruchomić obraz w okienku klikając na tę niebieską ikonkę po prawej na środku okienka z filmikiem co otworzy nam filmik w osobnym okienku i wtedy jak klikniemy dwa razy lewym przyciskiem myszki na obraz to filmik będzie na pełnym ekranie 🙂

    Zawsze to jakieś tymczasowe obejście 🙂 Pozdrawiam

 • Joel
  Reply

  Google Ads ma ostrą politykę banowania możliwości zarabiania na reklamach min. strony alternatywne. W ten sposób sami tracą możliwość zarabiania, ostatnio podnieśli stawki np: za używanie map google.

 • Joanna Stefaniak
  Reply

  jakiś numer z stanów zjednoczonych odrazu zadzwonił gdy chiłam założyć konto na VK przez import z FB?

 • Anna
  Reply

  brighteon.com tutaj mozna publikowac niezalezne tresci, konto zaklada sie tylko potwierdzeniem na maila.

 • qwert
  Reply

  Filmy SF są scenariuszem przyszłości. Stopniowo obserwuję wdrażanie tego co niejednokrotnie widziałem w produkcjach SF czy też książkach z tego gatunku.
  Obecnie mamy sytuację gdzie kilka korporacji jest w posiadaniu mediów, mają gigantyczne wpływy i w zasadzie nieograniczone zasoby finansowe. Wszelkie serwisy społecznościowe są kierowane przez marksistowskie korporacje, których szefowie/właściciele wypowiadali się w takim tonie, który nie pozostawia złudzeń jaki jest obrany kierunek.
  Obecnie jesteśmy świadkami gdzie cenzura się nasila, gdzie partie rządzące tają informacje, które powinny być jawne dla opinii publicznej, dla suwerena i dogadują biznesiki za naszymi plecami.
  Korporacje mają gigantyczną siłę przebicia bo kraje w których funkcjonują dają im fory, zwalniają z podatków itd. Rządy i korporacje w których kieszeni te rządy są, doskonale wiedzą, że internet, wolność przekazu i wymiany informacjami działa na ich niekorzyść.
  Od wielu lat uważam, że pozwalanie by jednak korporacja, w tym wypadku google rozszerzała swoje macki na kolejne obszary, a to telefonia komórkowa, nawigacje, poczta email, youtube i szereg innych usług które z racji pozycji na rynku nie mają wyraźnej konkurencji i alternatywy.
  Temat jest bardzo poważny gdyż sprawa cenzury jest już na tyle widoczna, że nie ma złudzeń co do tego, że ten proces będzie eskalował.
  Ludzie niestety mają klapki na oczach gdyż są wygodni. Są już skłonni oddać prywatność, albo jej resztki w imię wygody, ilości wirtualnych znajomości, poczucia bycia w centrum uwagi przelewając swoje prywatne życie, rodzinę, zasoby na łamy takich serwisów jak Facebook, który jest gigantyczną bazą danych powiązań, gdzie każdy jest profilowany. To jak daleko to zabrnęło wręcz przeraża bo dość szybko doświadczymi tego bolesnych konsekwencji. To samo z telefonią komórkową, gdzie masa ludzi ma stale włączony GPS, BT, transfer danych i jego cała aktywność, łącznie z przemieszczaniem się jest rejestrowana. Płatności cyfrowe to samo, ludzie w Polsce się tym zachłysnęli, bo chcą być na siłę tacy nowocześni, a Niemcy nadal mają w tej materii podejście dość konserwatywne i preferują gotówkę.

  Temat rzeka, ale również liczę, że wiele osób zrozumie powagę sytuacji. Nie jestem twórcą treści, a jedynie odbiorcą. Ale widzę jak cięte są zasięgi gdy tylko ktoś odważy się podważać system.

  • Alex
   Reply

   Jeśli Ci to przeszkadza, to kup sobie kartę SIM za 5 zł i wsadź do starego telefonu. Wszyscy poważni gracze proponują obecnie uwierzytelnianie dwustopniowe.
   Pod względem inwigilacji nic obecnie nie przebije Facebooka, dlatego nie należy instalować Messengera w telefonie. Ale to jest inny temat. Tutaj nam chodzi o cenzurę i usuwanie pożytecznych treści z internetu, a VK pod tym względem już od dawna zostało przetestowane i jest OK.

 • juraj
  Reply

  a co rosijski Yandex ? biezpieczny? pare razy przypadkowo sie my pojawil na ekranie i dla tego o nim wiem…

 • Justyna
  Reply

  Witaj nasz kochany Aleksie. Jestes nieoceniony. Zaraz to porozsylam po kanskam ktore subuje. trzeba ostrzec Pana Kudlinskiego. Dziękuję ze jesteś. Nasz kochany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>