Wyjaśnienie aktualnej sytuacji związanej z reparacjami wojennymi za Warszawę – Jan Zbigniew hrabia Potocki

More videos
5.40K
Views
   

11 października 2018 zapowiedzieliśmy konferencję prasową z prawnikami brytyjskimi na temat reparacji wojennych za Warszawę. Niestety, po wielogodzinnych dyskusjach zdecydowano, że konferencja zostanie odwołana. W nagraniu wyjaśniamy przyczyny tej decyzji.

W dyskusji brali udział: Julian Malins QC, Jan Zbigniew hrabia Potocki oraz Andre Paz i Prith Pem z Pembridge Solicitors.

Oficjalna strona partii II RP: www.Druga-RzeczpospolitaPolska.pl
Strona informacyjna: www.info2rp.pl

Zobacz również poprzednie nagrania z prezydentem Janem Potockim:
Porozmawiajmy.tv/?s=Jan+Zbigniew+hrabia+Potocki

Facebook: Facebook.com/Jan Zbigniew Potocki

Ilość wejść: 5399

86 komentarzy

 • Peter
  Reply

  Szanowny panie Prezydencie,
  Mam jedno pytanie, jak pan zamierza uregulowac odszkodowania dla panstwa niemieckiego , gdyz Polska po ostatniej wojnie zagarnela wielkie tereny niemieckie i przez siedemdziesiat lat mieliscie duze dochody finansowe z tych terenow, i to bylo wielokrotnie wieksze niz wasze roszczenia na reperacje.

 • Jan
  Reply

  @ Byly Student,w tym linku z Sendeckim wychodzi jego
  skrajna glupota. On by chcial by Polska liczyla 120
  milionow jak Turcja, tylko ze facetowi zabraklo
  wiedzy geograficznej. Jak mozna porownywac wielkosc Polski
  z Turcja? Dyskusja tych dwoch facetow to jest rozmowa
  dwoch glupkow. Wedlug tych pajacow Polska powinna sie
  rozmnozyc do 120 milionow a gdy bedzie za ciasno to
  pewnie jak hitlerowcy szukac „przestrzeni zyciowej” na
  wschodzie atakujac sasiadow. Co za prymitywne indywidua.
  Dobrze ze tacy nie rzadza dzisiaj Polska i oby nigdy
  nia nie rzadzili.

 • byly student pani Eli
  Reply

  Panie Mateuszu, prosze mi pomoc w przekonaniu pana Wojtka Olszanskiego do glosowania na pana Potockiego. Nie wiem czy ktos go zbalamucil czy rzeczywiscie nie wierzy w dobre intencje pana Potockiego.
  Ja robie co moge pod jego filmem na youtube, ale tam nawet kontrolerzy Patlewicza utrudniaja mi dialog stosujac wobec mnie „shadow banning” („cieniowe blokowanie” moich komentarzy). Oto adres strony filmu i dyskusji:
  ALEKSANDER JABŁONOWSKI MÓWI DLACZEGO NIE HRABIA POTOCKI? NARODOWCY ROZLICZAJĄ ELITY II RP.
  https://www.youtube.com/watch?v=nv7n1bY6B7E
  Dyskusja w pierwszym „zapinezkowanym” komentarzu.

 • Phoero
  Reply

  Już zauważyłem, te małe pieniądze powodują przetasowanie terytorialne na skalę światową… Ale kto tam mi uwierzy… A i ten kto płaci, opłacać mu się będzie zapłacić…

 • Jan
  Reply

  Szanowni rodacy, nadeszla chwila w ktorej nalezy
  sie sprezyc, przekazac wszystkim znajomym informacje
  o Panu Janie Potockim tym wszystkim co o nim jeszcze
  nie slyszeli, a zwlaszcza mieszkancom Warszawy,
  by nie dali sie zmanipulowac wrogom Polski i zaglosowali na
  pana Jana Potockiego. W tych wyborach
  rozgrywaja sie losy Polski. Nie pojscie na wyhbory
  albo oddanie glosu na byle Jakich, czy innych
  bedzie porazka nas wszystkich. Dlatego jako imiennik
  naszego wielkiego przywodcy zachecam wszystkich Warszawiakow
  zaufajcie Panu Janowi Potockiemu i zaglosujcie na
  Niego. On jest gwarantem lepszego zycia dla nas
  wszystkich.J

 • Gromosław Wieszczy-Lach
  Reply

  Sława Rodacy!! Pan Potocki jest zbawieniem dla Narodu Polskiego !!! Wielkie dzieło czynicie Panowie Alex i Jan !!! Wielkie Siły już się obudziły i nas Słowian wspierają. Misja krzyżowców byśmy Bogów zapomnieli udała się ale my teraz na nowo ich wspominamy i oni nas wspierają !!! jedną z ich pomocy jest przysłanie nam Jana Potockiego !!! Sława Szlachcie Rzeczypospolitej !!! Niech biją w bębny idziemy na wojnę za prawdę z Panem Janem Potockim !!! Sława Przodkom !!!!

 • Lukasz
  Reply

  Slawa p. Potocki i Alex za swoj wklad w budzenie polakow. Widze ze jeszcze jakis czas to zajmie uswiadamianie i budzenie ale warto. Pozbedziemy sie pejsow z naszego kraju. Powtarzam naszego.

 • Dobromir
  Reply

  Każdy krytykant, który tutaj zagląda i pisze powinien przedstawić swoją własną, lepszą propozycję ratowania Państwa Polskiego.
  Zakładam bowiem, że każdemu z nich leży na sercu dobro naszej słowiańskiej Ojczyzny.

 • polach
  Reply

  Gyan
  🙂 „Ja bym chciał zobaczyc w programie J. Potockiego zapewnienie, że popiera reforme służby zdrowia tak aby usługi uzdrowicieli były refinansowane ze składek NFZ jak ktoś takie płaci”
  NFZ nie będzie raczej w II RP:) bo to nie ten poziom- a uzdrowiciel to nie lekarz- ten pierwszy, dział zwykle nie swoją energią, aby przywrócić harmonię energetyczną, czyli wzorcową leczonego(jest katalizatorem), a lekarz doradza, dobiera metody które stosuje pacjent i on się sam leczy a nie lekarz go leczy…i za doradztwo dostaje wynagrodzenie.Czyli jeżeli uzdrowiciel ma cennik- to mam go za oszusta tacy biorą ile człowiek chce mu dać aby podziękować, tak jak prawdziwe wróżki (np jak. Ś.P Dzidka Solska z Sukiennic) .

 • Jan
  Reply

  @Gyan, powtarzasz brednie niemieckie. Niemcom ODEBRANO ziemie zachodnie nie
  w zamian za reparacje. Pokaz mi jeden dokument ktory to mowi?
  Niemcom odebrano ziemie zachodnie by ten AGRESYWNY KRAJ OSLABIC.
  Taka byla intencja odbioru ziemi zachodnich. One przypadly Polsce
  z prostej przyczyny, bo Polska graniczy z tym krajem.
  Nie probuj dokonywac rewizji granic w Europie, to sie nazywa
  rewizjonizm. Polska bedzie walczyc o reparacje czy tacy jak ty
  sprzedawczyki niemieckie bedziecie przeszkadzac czy nie.
  Won do Niemiec folksdojczu!!!

  • Megien
   Reply

   A poza tym ziemie zachodnie dostaliśmy jako rekompensatę za utratę ziem wschodnich za Bugiem , a nie w zamian za reparacje wojenne!!!

 • Gyan
  Reply

  „To nie jest takie proste, sieć opętania Polski jest już niezwykle mocna. Może tu jedynie pomóc kwanty skok świadomości i zmasowana dystrybucja urządzeń wolnej energii aby doprowadzić do spadku wartości ropy naftowej do zera”

  Niedawno Steven Greer powiedział, że ci od NWO mają systemy skanowania wszystkiego na Ziemi tak skuteczne, że widzą na nich jak ktoś uruchamia generator free energy. A potem go zastraszają. Jeśli to prawda to zostaje tylko skok w świadomości, bo kopanie się z końmi i to dysponującymi dość niesamowitymi możliwościami usuwania dysydentów to kiepski pomysł.

  Ja bym chciał zobaczyc w programie J. Potockiego zapewnienie, że popiera reforme służby zdrowia tak aby usługi uzdrowicieli były refinansowane ze składek NFZ jak ktoś takie płaci

 • Gyan
  Reply

  Alex i reszta
  Niemcy juz spłacili swój dług !! Wartość ekonomiczna ziem jakie od nich dostaliśmy jest większa niz suma naszych roszczeń !! Same złoża miedzi dały nam ilość kasy, która zaspokoiłaby połowę tych roszczeń a ciągle ją wydobywamy z dużymi zyskami.
  Jeśli ktoś jest nam cos winien to ludzie ze Wschodu bo bezprawnie zagarnęli spory kawał Polski i nie poniesli konsekwencji działń Stalina z 1939. No może sie zrehabilitowali co nieco pomagając przegonić Hitlera

 • Mateusz Ziaja
  Reply

  Jeszcze jednego nie rozumiem. Jeżeli Prezydentura Pana Potockiego jest legalna i uznawana na świecie to kto ma prawo wystąpić przeciwko II RP ? Czy instytucja uwierzytelniająca wersje Pana Potockiego nie powinna również w skali swoich możliwości brać czynny udział w doprowadzeniu sprawy z zgodnie z prawem?
  Kończymy wojnę a wy wypad ?
  Jeżeli takie instytucje jak ONZ uznają prezydenturę Pana Potockiego oficjalnie to oni już w swoim zakresie mogą przyczynić się do wzrostu świadomości u naszych Rodaków…
  Istnieje więcej praw na świecie niż PRAWDA ?

 • Mateusz Ziaja
  Reply

  Wiec porozmawiajmy o polityce.
  Czy Polska, naród Polski musi sam walczyć o swoja niepodległość?
  Mało to nasi Rodacy ratowali dupy całemu światu ?
  Czy Polska jako II RP nie ma sojuszników w świecie?
  Może nadszedł czas by polityka II RP jako Państwa prawnie dziś okupowanego poszukała sojuszników ? Rosja ? Węgry ?
  Istnieje chyba możliwość porozumień z tymi rządami i wspólnie podjecie działań na rzecz odzyskania niepodległości Polski przez Prezydenta na uchodźctwie ? Jako II RP niesie Pan POTOCKI na plecach cala przeszłość Walczącej Polski, DUMĘ HONOR I POŚWIECENIE miliona PATRIOTÓW którzy walczyli z hitrelizmem czy stalinizmem, lub zostali ich ofiarami. Ci BOHATERZY nie służyli tylko dla sprawy Polski. Broniliśmy Anglików, Żydów, Amerykanów itp, Pamieć po naszych rodakach zachowała się na całym świecie. Dzisiaj jako Świadomi obywatele II RP z Prezydentem Janem Zbigniewem Potockim mamy prawo ubiegać się na arenie międzynarodowej o pokojowe rozwiązanie tej chorej sytuacji. O uznanie legalnego prezydenta z legalna konstytucja. Role jaka powinny odegrać sądy międzynarodowe powinno być także bezpieczne wywiezienie poza granice niechcianego elementu politycznego 3 rp któremu grozi niebezpieczeństwo 🙂 osobiście nie chciał bym zęby Polska stała się kolejnym centrum wojny, a sytuacja w EU jest jaka jest.
  Rozumiem twoja rozwagę i spokój, ale tej fali nie da się już zatrzymać.
  Moim zdaniem trzeba jednoczyć wszystkie grupy ruchy narodowego w Polsce i za granicami. Powinniśmy iść wszyscy jednym zwartym i mocnym krokiem do odebrania NASZEJ WOlNOSCI, nie pożądane powinny być pojedyncze występki takowych grup które mogą zaszkodzić wizerunkowi Panu Potockiemu.
  Mam tez prośbę. Niech Prezydent II RP nigdy nie zaprzestanie audycji w mediach publicznych. BO MIEĆ TAKIEGO PREZYDENTA TO DUMA.
  popatrzcie na francje… 😀

 • Ola
  Reply

  Alex, prosze wyjasnij chociaz troche albo odnies sie do nagran gdzie onawiane sa zarzuty zadluzenia Potockiego. Na stronie https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste mozna wyszukac ksiegi wieczyste pod nr WA5M/00274882/9 gdzie mozna znalesc informacje o dlugach Jana zbigniewa Potockiego z piaseczna. Wyglada na to , ze ten Pan stal sie „patriota” nagle po wielu latach nie robieniq niczego gdy wpadl w tarapaty finansowe i teraz robi co moze by sie urrzymac. Prosze odnies sie do tego, bo naprawde stracilam jakakolwiek wiare w to co prezentujecie i zaluje godzin straconych na ogladanie waszego materialu jak chyba wszyscy tutaj.

  • Alex
   Reply

   Jejku, w kółko te same pytania. Więc odpowiadam:
   JUŻ DAWNO SIĘ DO TEGO ODNIEŚLIŚMY!
   A jeśli masz pytania dodatkowe, to pytaj p. Potockiego, ja nie jestem jego rzecznikiem prasowym.

 • Piotr
  Reply

  Ok już Cię nie męczę, bo naprawdę dobrze Ci życzę, tylko ostatnie pytanie – o zmianie frontu dowiedziałeś się po nagraniu od hrabiego czy od prawników?

 • Mateusz Ziaja
  Reply

  Witam wszystkich, na początku chciałbym podziękować Alexowi za trud jaki wkłada żeby cokolwiek wytłumaczyć naszym Rodakom. Przekazuje tez wyrazu szacunku i uznania dla Pana Potockiego.
  Wierze ze już te wybory okażą się sukcesem i naród się zjednoczy.
  Sam obecnie żyje za granica i spieszno mi do Polski. Oczywiście w grę wchodzi tylko II RP z Prezydentem Potockim. Opowiem wam jak ja widzę ta sprawę. Jan Zbigniew Hrabia Potocki udowodnił już swoja legalna prezydenturę wygrywając reperacje za warszawę
  Ma Pan słuszną racje ze wybory będą sfałszowane i nie ma co liczyć ze obejmie Pan władzę w tym roku.. Fałszują od początku i tak będzie do końca. Kaczuch nie odda władzy.
  Przyjmijmy ze przegrywa Pan wybory na prezydenta warszawy w państwie bez konstytucji ale jednocześnie jest Pan uznawanym Prezydentem II RP przez organizacje i sądy międzynarodowe.
  Teraz przejdźmy do meritum sprawy, jestem Polakiem i jestem z tego bardzo dumny. W chwili gdy przegra Pan oficjalne wybory na prezydenta Warszawy (a jednocześnie udowodnił Pan ze jest prezydentem POLSKI) Pana zdaniem musimy czekać do kolejnych wyborów zęby uświadamiać Polaków jaka jest prawda. Przez kolejne dwa lata Polacy będą okradani i mordowani. Obowiązuje Pana Konstytucja i w Pana mocy wydawanie jest dekretów, nawet jeżeli po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych trzeba będzie jednym dekretem zagarnąć wojsko i policje ( na mocy prawa międzynarodowego i legalności Pańskiej prezydentury.
  Czy obowiązująca konstytucja z 35r daje Panu takie prawo?
  Czy konstytucja z 35r pozwala Prezydentowi Polski w czasie wojny przyglądać się „wojnie” ?
  Stanowiony przez Pana urząd zobowiązuje do wykonywania woli narodu, jest Pan reprezentantem narodu. Nawet jeśli po sfałszowanych wyborach naród będzie chciał Prezydenta Potockiego to władze należy odebrać silą. Najważniejsze zęby na czele takiego ruchu stal Prawdziwy Polak Prezydent. Jeżeli dojdzie do zamieszek, a dojdzie bo baaardzo daleko Pana informacje sięgają i te wybory będą pierwszym impulsem do walki o władze. Nastroje w internecie panujące są bardzo antyżydowskie z wiadomych przyczyn. Nikt i nic nie zatrzyma tłumu SŁOWIAN walczących o swoja PRZYSZŁOŚĆ,
  nie da się ich zatrzymać ale da się zapanować… nie dopuścić do rzezi. SZKODA SŁOWIAŃSKIEJ KWRI. MA Pan wystarczająco władzy żeby odebrać okupantowi cala Polskę, nie tylko Warszawę. A MY staniemy za Panem 🙂

  • Alex
   Reply

   Mateusz, napisałeś pięknie, tylko porównaj nierównowagę sił:
   A. Jan Zbigniew Potocki + legalne prawo i dekrety na papierze + kilka tysięcy zapaleńców o różnym poziomie zapalenia

   przeciwko

   B. obecna władza okupacyjna + skostniałe układy mafijne/służb okradające Polskę + skostniałe układy polityczne/kościelne/bankowe + policja + wojsko + wojsko amerykańskie + miliony lemingów przed telewizorami, którym łatwo wmówić kto jest kłamcą i uzurpatorem + możliwość wyłączenia ludziom wody, prądu, banku, internetu, dostawy jedzenia do sklepu.

   To nie jest takie proste, sieć opętania Polski jest już niezwykle mocna. Może tu jedynie pomóc kwanty skok świadomości i zmasowana dystrybucja urządzeń wolnej energii aby doprowadzić do spadku wartości ropy naftowej do zera. Ale najpierw musi być skok świadomości w górę.

  • Megien
   Reply

   Dzięki. Min. 5 – wstrząsające! Żeby marzenia się spełniały, trzeba wzbudzić w sobie silne emocje. Taka twórczość wyzwala je i w tym jej wielki sens.

 • Piotr
  Reply

  Mnie w tej całej sytuacji najbardziej żal Alexa, który widocznie jest pod wpływem hrabiego Jana… Zauważcie jak wyglądała konferencja – Alex jako jedyny z tego „towarzystwa” chciał dyskutować – „jaka jest Pana rola w tym procesie, co z reparacjami, jakie będą następne kroki, kto może uzyskać reparacje?”… Przynajmniej dwa razy był niesamowicie zaskoczony odpowiedzią, że może każdy rząd rozpoznawalny na arenie międzynarodowej i tak – w tym ten warszawski rząd, który jest obecnie. I teraz drogi Alexie nie przekonasz nas ani siebie, że myślałeś coś innego o tej sprawie, a znowu hrabia przedstawił Ci nową wizję – za 2 lata to się uda („już za 4 lata Polska będzie Mistrzem Świata”). A od jakiego czasu hrabia obiecywał „środki finansowe”? Czy w ostatnim filmie nie skamlał, że już jest 850mld tylko nie ma ich kto przygarnąć? Czy w filmie CW24tv (https://www.youtube.com/watch?v=QYAN-1978Tg) nie obiecywał, że na czas kampanii samorządowej zorganizuje telewizję i całą kampanię z majątku 60-70 miliardów ze spadków?
  Apel do Alexa – na jeden dzień oderwij się od hrabiego, wyjedź za miasto, posiedź sam i pomyśl czy się czujesz komfortowo w tej relacji czy coś jednak jest nie tak. Jeżeli dojdziesz do wniosku nr dwa to odcinaj się od hrabiego i wróć do pożytecznej roboty, którą robiłeś.

  • Alex
   Reply

   Dzięki za troskę. Widzę jednak, że nie rozumiesz innych warstw pożytku z publikacji z p. Potockim. Nie będę jednak tego wyjaśniał.
   Byłem zaskoczony, bo przed nagraniem nie poinformowali mnie, na czym polega zmiana frontu całego dalszego działania. Wszystkiego dowiedziałem się po tym nagraniu. Przyszli tam reporterzy z TVN i TVP Info, więc nie było czasu na wszystkie ustalenia.

 • Sylwia
  Reply

  Gdyby pan Potocki był zagrożeniem dla obecnie rządzącej mafii , to już by go nie było , Przykład : poseł z Kukiz 15 , był prawdziwym zagrożeniem
  A historia z p. Potockim jest im na rękę sporą część społe łeczeństwa odwróciło swoja uwagę od spraw naprawdę istotnych
  Dobrze , że Pan Alex zamieścił ten wywiad sprawa sie ostatecznie wyjasniła , od tego co tam zostało powiedziane należało zacząć i nie robić rodakom złudnych nadziei
  Bardzo cenię p.Alexa za to co robi , i szkoda mi , że dał sie wrobic

  • Alex
   Reply

   Dziękuję za troskę, jednak nie podzielam Twego wniosku. W nic się nie dałem wrobić.
   Dzięki tym wszystkim nagraniom ujawniliśmy bardzo dużo i poziom świadomości Polaków troszkę wzrósł. Oczywiście tego drobnego procentu ludzi, którzy to oglądają. Gdybym miał zaczynać od początku, na 100% zrobiłbym to samo, albo nawet jeszcze lepiej, bo już mam w tym więcej doświadczenia.

 • pi
  Reply

  Stronie dłużnej wcale nie zależy na zamknięciu tej sprawy dlatego podległe media są nieobecne i konferencja jednoosobowa. A może dlatego nie zależy.
  Szkoda, że centrala gra na osobę która na starcie już złamała prawo a w dodatku przekonuje publikę że jest gwarantem tego prawa. Reasumując, wsadzają na stołek kogo tylko chcą, nie bacząc na zaszłości i wykluczenia prawne.

 • Beata
  Reply

  Aby pojąć Kim jest, Pan J.Z.H Potocki, zrozumieć to co mówi, i dlaczego tak, a nie inaczej, oraz jaki jest cel tego co nam przekazuje, ect. trzeba mieć chociaż jako taki – Swój Własny Rozsądny Rozum, oraz charakteryzować się banalnie prostym zrozumieniem, własnych Intencji.
  Wtedy istnieje/zaistnieje poważnie odczuwalne przeświadczenie, że …….. – jak napisał Astre:
  „J.Z.H Potocki był, jest i będzie prezydentem, czy się komukolwiek to podoba, czy nie ! Jak ktoś tego nie pojmuje, to niech się wróci do pierwszej klasy na regenerację rozumu…… Koniec kropka.”
  Pozdrawiam 🙂

 • Marzena
  Reply

  Witam Panie Aleksie. Mam pytanie odnośnie granic Polski. Czy po powrocie II RP i otrzymaniu reparacji wojennych utracimy ziemie zachodnie? Wiele osób boji się, że właśnie po otrzymanych reparacjach ziemie zachdnie zostaną nam odebrane bądź niemcy będę mogły wysuwać o nie roszczenia. Dlatego nie chcą powrotu II RP. Pozdrawiam

  • Alex
   Reply

   Wyjaśnialiśmy już co znaczy powrót do II RP:
   – uruchomienie dekretu prezydenta z 30.11.1939
   – reset długów Polski, bo II RP nigdzie się nie zapożyczała
   – Polska z powrotem staje się państwem, a nie firmą
   – Polską rządzą Polacy.

   Takie są nasze pobożne życzenia. Oczywiście okupanci są tak silni, że prawdopodobieństwo spełnienia tych życzeń jest niewielkie. Ale skoro mamy asa w rękawie, to należy walczyć do końca. Nie ma mowy o zmianie żadnych granic.

 • Jan
  Reply

  Jest jeden czlowiek na swiecie ktory poswiecil sie
  dla Polski. Tym czlowiekiem jest Pan hrabia Potocki.
  Chyle czola przed Panem Potockim, on jeden podjal sie
  heroicznie walczyc nie tylko z naszymi wrogami, ale
  tez z tymi ktorzy udaja ze sa Polakami, a tak na prawde
  nimi nie sa. Gdyby Kaczynski i cala reszta tych ktorzy
  sa przy korycie byli Polakami, nie tylko ze by nie
  ignorowali Pana Potockiego, ale by pod jego przywodztwem
  staneli w pierwszym szeregu do walki o sprawiedliwosc.
  Tymczasem oni posluguja sie Patlewiczami, czyli
  dla nich Patlewicze oczerniaja Pana Potockiego co
  dla mniej inteligentnych nie jest proste do zrozumienia.
  No wlasnie dlaczego oni nie chca isc razem z Panem
  Potockim? Moim zdaniem dlatego bo ci ludzie nie maja
  charakteru, nie maja wiedzy i nie maja wiary. Dla takich
  ludzi polskosc jak mowil Tusk, „to nienormalnosc”.
  Normalnosc dla nich to wiszenie u klamki tych co zarabiaja
  na wojnach. Na skrzyniach z niemieckim zlotem do dzis
  sa widoczne sfastyki. Takich panstw ktore grabily i napadaly
  jest znacznie wiecej niz Niemcy. Oni wiedza ze jak Niemcy
  zaplaca to bedzie tez i kolej na nich. Dlatego wiszac
  u ich klamki trzeba sie na dobre wyrzec wszelkich roszczen.
  Wybierajcie Kaczynski czy Potocki? Ktory z nich wisi
  u klamki i u czyjej klamki?

 • Krzysztof Wojciechowicz
  Reply

  Trochę nie tak… Jak poinformował nas „hrabia” Potocki, problem polega na tym, że komornik brytyjski ma prawo przetrzymywać sumę uzyskaną z reperacji niemieckich jedynie przez dwa tygodnie, po czym musi transferować ją na rzecz biura prawniczego w ciągu 24 godzin.
  Skąd jednak dostały się te pieniądze do komornika brytyjskiego (i kiedy), „hrabia” nie wyjaśnia. Jak dotąd, wiedzieliśmy że pieniądze te ma już w swojej dyspozycji (prawdopodobnie w Reserve Bank of Poland, którego jest gubernatorem).
  Jak widzieliśmy na video, adwokat Malins w ogóle nie był poinformowany przez ‘hrabiego”, jakoby te pieniądze miały znajdować się w gestii ‘komornika brytyjskiego’. Stąd dyskusja przebiegała pod kątem, który prezydent ma prawo do żądania reperacji od Niemiec. W konkluzji adwokat Malins stwierdził, że odszkodowań może domagać się legalny rząd Polski, przy czym o tej kwestii może zadecydować Sąd Międzynarodowy w Hadze i władze ONZ. Nie wykluczył możliwości, że prezydentura „hrabiego” może zostać uznana za legalną. Dopiero po rozstrzygnięciu, który prezydent jest legalny, będzie on mógł wystąpić o sprawę odszkodowań od Niemiec. Jednakże prezydent może jedynie wystąpić z wnioskiem, a rząd Polski (czyli premier ze swoim gabinetem) musi opracować wszelkie szczegóły prawne, łącznie z obliczoną kwotą odszkodowań.
  Proces ten może trwać przez lata, a jeśłi nawet cudem cudem „hrabia” Potocki zostanie uznany za prawowitego Prezydenta, pojawi się nowy kłopot – gdzież jego premier i gabinet?
  Jak dotąd, większość ‘wiernych’ Potockiego wierzyła, że owe 850 miliardów dolarów znajdują się już w jego kieszeni, na mocy wyroku operetkowego Sądu Arbitrażowego w Ciechanowie.
  Adwokat Malins objektywnie wyjaśnił sytuację prawną, więc nie ma powodu podejrzewać go koluzję z „hrabią”. Jako doświadczony prawnik zdaje sobie sprawę, że szanse „hrabiego” na otrzymanie reparacji są bardzo odległe w czasie i praktycznie zerowe. Ale chyba nie będzie mu to przeszkadzało służyć „hrabiemu” pomocą prawną, jeśli ten zapłaci.
  Tylko – skąd „hrabia” weźmie na to pieniądze? Jak wiemy, rzekomo zapłacił 25 milionów funtów firmie prawnej Andrzeja Paza, Pembridge Solicitors.
  Tak wyglądała firma Andrzeja Paza w 2017 roku: https://www.bizdb.co.uk/company/pembridge-solicitors-limited-09777070/
  1. Wartość netto 19 funtów
  2. Aktywa bieżące 15,614 funtów
  3. Pasywa 20,873 funtów
  4. Środki trwałe 5,278 funtów
  Jak widać przekaz „hrabiego” w wysokości 25 milionów funtów niezbyt poprawił sytuację firmy brata Aarona Paza.
  Ten obraz pozwoli chyba na wyciągnięcie właściwych wniosków.

  Krzysztof Edmund Wojciechowicz

  • Alex
   Reply

   Bez sensu jest podawanie danych o firmie z internetu. Tam jest wyświetlone to, co oni chcą aby było wyświetlone. Chyba tylko naiwniak może wpaść na pomysł, aby prawnicy zajęli się tą sprawą bez odpowiedniej zapłaty z góry.
   To co Malins mówił, było oficjalnym stanowiskiem ustalonym podczas dyskusji kilka godzin wcześniej. Przecież oczywistą sprawą jest, że kancelaria ani Malins w ogóle nie zaczynaliby tej roboty, gdyby nie potwierdzili, że p. Potocki jest prezydentem. Nawet by z nim nie rozmawiali na ten temat. Oni od początku byli tego pewni.

   • Astre
    Reply

    Dokładnie tak jest jak Alex pisze !
    Żaden prawnik na świecie nie zajmuje się, a nawet nie ruszy palcem, jeżeli wcześniej nie zaznajomi się z twardymi dowodami, twardymi dokumentami sprawy, która wskazuje na oczywisty sens i prawdziwość postępowania procesowego, którego finałem jest jego pozytywne zakończenie. A, pozytywne zakończenie oznacza odpowiednio wysokie dla prawników (adekwatne do sprawy !) wynagrodzenia za pracę. Tym samym jest to oczywiste jaki będzie finał tej sprawy i nie przeszkodzą temu żadne siły, żadne interesy i żadna prymitywna propaganda różnych użytecznych idiotów, którzy kłamiąc i oszukując sami z premedytacją strzelają sobie w kolano. To co widać i słychać w wywiadach to zaledwie drobny wycinek tego co faktycznie się dzieje w tle….. A, panowie – mowa tu o (Julian Malins, Andre Paz, czy Prith Pem, to tylko narzędzia w tej grze i których możesz zobaczyć, bo ci , którzy faktycznie robią robotę nikt o nich nie wie i widział nigdy nie będzie z oczywistych powodów. To są zbyt poważne sprawy, na najwyższych szczeblach międzynarodowych, a nie pożywka dla tłumu.
    Tak jak napisałem wcześniej J.Z.H Potocki był , jest i będzie prezydentem i nie zmieni tego nikt i nic i szkoda życia i czasu na to, ażeby karmić się wyssaną z palca, albo wyczytaną gdzieś w internecie prymitywną ułudą pozbawioną empirycznego sensu.

 • Krystian
  Reply

  Alex, cytuję za http://www.tvp.info cyt. W 2004 r. na polecenie prezydenta Warszawy prof. Lecha Kaczyńskiego oszacowano, że poniesione przez Warszawę straty wynoszą ok. 45,3 mld dol. Koniec cyt. Komisja Arkadiusza Mularczyk zaś oszacowała wstępnie, czytając w jednym ze źródeł kwotę 850mld $ ogólnych strat dla Polski. Pomijając to wszystko to naprawdę nie wierzę, że Pan Panie Aleksie jako inteligentny człowiek w to wszystko wierzy… Żerowanie na naiwnych naprawdę jest nie godne kogoś kto prowadzi kanał m.in. o uduchawianiu, energii ludzkiej itp. Dobrze to Panu wychodzi nikomu nie szkodzi, zrzesza Pan wielu podobnych ludzi a ta historia z tym zadłużonym po uszy oszuście wyjdzie kiedyś na jaw, a wtedy może Pan narazić swoje dobre imię

  • Alex
   Reply

   Widziałem kiedyś opracowanie biegłych sądowych, chyba 800 stron, na temat strat Warszawy. Była opisana każda ulica i oszacowany każdy dom przy ulicy.
   Obecna kwota reparacji powinna być nawet większa niż 850 mld USD, bo jeszcze dochodzi inflacja. Nie wiem z jakiego sufitu się wzięła kwota 45,3 mld i mnie to nie interesuje. Cały czas jest mowa o 850 mld, były również rozmowy w Berlinie (w maju), ale nie wtajemniczono mnie w ich szczegóły.

 • Krystian
  Reply

  W tym filmie nie zająknęli się nawet o przyznanych rzekomo reparacjach które trzyma juz u siebie brytyjski komornik w kwocie 850 000 000 000USD pomóżmy to po zaniżonym kursie dolara 3.5 otrzymamy wynik 2 975 000 000 000 ZŁ No bardzo ładnie około 9 budżetów rocznych Polski! Ale co tam Polska przecież to Niemcy płacą policzy Niemców. Roczny budżet niemiec wynosi w przybliżeniu 337 000 000 000 euro razy zaniżonym kurs 4zł otrzymujemy 1 348 000 000 000 Zł To mam rozumieć, że Potocki z trzema prawnikami „oszwabili”Niemców na równowartość swoich dwóch rocznych budżetów z hakiem i Merkel, prasa, politycy milczą? To ci dopiero nasz prezydent numer im wywiną!;) jak widzicie troszkę przesadziliscie z tą kwotą reparacjach i mogliście wymyślić troszkę mniej dla wiarygodności

 • Piotr, ale nie ten od błyskotliwych skojarzeń
  Reply

  Polska jest w stanie wojny z Niemcami. Niemcy są nadal w stanie wojny z ‚resztą świata’. Kapitulację podpisały jedynie siły zbrojne Werhmacht zarówno 8 i 9 maja ’45 a nie reprezentacja państwa. Zna ktoś podstawę prawną, dlaczego państwo Niemcy „powojenni” uznali swoją odpowiedzialność za wywołanie II WŚ i niektórym państwom wypłacali reparacje?

 • Drużbacki
  Reply

  Nie tak Alex nie tak,my komuny tortury przeszli,boga nie zatracili i się nie poddali,my Lechici i Polacy,Chazar zdziwek zrobi jak ich Moskal pogoni i stanie na Bugu bo to nie problem jego ze nasze ziemie zajmie bez trudu bo wy kasą uwikłani zajdziecie na manowce i umrze tutaj ziemianin i szlachta bo jawnie macie w dupie Rzeczypospolita i basta

 • polach
  Reply

  Dodam jeszcze że cyrkowcy którzy nas ośmieszają są u „władzy” z pseudo prezydentem Dudą na czele, pooglądaj jak śmiga do Oświęcimia co tam gada, albo inne jego wystąpienia kabaretowe przy D.Trumpie , w Izraelu pod ścianą płaczu, zabawa w chanuka, piesek J.Danielsa itp- Prezydent J.Z Potocki jest sobą nie gra nikogo, nie jest wyćwiczony w krasomówstwie i dla tego jest znacznie wiarygodniejszy od reszty, co pięknie oszukują swa mową cukierkową.Sam mówi że nie jest politykiem tylko Polakiem z starego zasłużonego Rodu.Myślisz że go nie sprawdziłem? nie wysłuchałem wszystkiego co nagrał? owszem to uczyniłem i wiele czasu na to poświęciłem.Już nie mam wątpliwość- bo sprowadzam człowieka odkąd się pojawił w internecie.
  Sława!!! Prezydentowi za jego pracę i odwagę bo wiele ryzykuje i za to go również cenię, bo ma jaja jak przystało na prawdziwego mężczyznę- męża stanu.

  • Megien
   Reply

   Tak – jest naturalny, nie uprawia krasomówstwa, żeby nie powiedzieć słowotoku, jak niektórzy inni kandydaci i z tego m.in. powodu jest dla mnie przekonywujący. A porównywanie go do Tymińskiego świadczy o kompletnym bezmózgowiu. Tymiński pojawił się tu jak meteor nie wiadomo skąd na krótko przed ówczesnymi wyborami prezydenckimi, w przeciwieństwie do Prezydenta Potockiego, który tu mieszka i od dwóch lat przedstawia nam wytrwale swoje poglądy, dokumenty i dążenia.

 • Astre
  Reply

  J.Z.H Potocki był, jest i będzie prezydentem, czy się komukolwiek to podoba, czy nie ! Jak ktoś tego nie pojmuje, to niech się wróci do pierwszej klasy na regenerację rozumu…… Koniec kropka.

 • Jan z Glasgow
  Reply

  Julian Malins jest agentem City of London od 1981 roku i jest znany jako prawnik-specialista od defraudacji i prania brudnych pieniedzy. Udalo mu sie odzyskac dla City of London kulkaset milionow funtow z tzw rajow podatkowych.
  Problem polega w tym ze City of London to jest najwieksza niekontrolowana pralnia brudnych pieniedzy na swiecie i to troche wyglada tak jakby jeden zlodziej ukradl drugiemu zlodziejowi.
  Moja hipoteza sie sprawdzila: Potocki dziala na rzecz City of London w celu zagarniecia odszkodowan naleznych Polsce od Niemcow przez City of London. Chyba teraz nie ma zadnych watpliwosci.
  Jak juz sprawa bedzie zakonczona to Potocki sie zmyje i tyle go bedziemy widzieli.
  Banda szachrajow zydowskich i nic wiecej.

  • Alex
   Reply

   Dokładnie tak, Malins pracuje w City of London. A co myślałeś, że sprawę sfinalizuje sąd z Koziej Wólki? W tak grubych sprawach p. Potocki musi współpracować z ludźmi z najwyższych półek finansjery światowej. Trzeba wejść w paszczę lwa aby coś z niej wyrwać.

  • byly student pani Eli
   Reply

   Nie znam charakteru powiazan Jana Potockiego ze swiatowa finansjera City of London, ale on sam ich nie ukrywa noszac na swoim krawacie emblemat tej korporacji. Jest jak jest, takie sa realia – „jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma”.

   Dzis Warszawiacy (a w nastepnych wyborach parlamentarnych wszyscy Polacy) nie maja innego wyboru jak zaufac p. Potockiemu i wybrac go na Prezydenta najpierw Warszawy, a potem Polski. Warszawa bylaby doskonala okazja do uwiarygodnienia jego obietnic przed tymi, ktorzy w niego dzis watpia. Ja okreslilbym go jako „nieidealny ale legalny” Przezydent II RP. A reszte czas pokaze. Glosujac na niego, Warszawiacy/Polacy nie maja absolutnie nic do stracenia, bo w „Polin” bedzie coraz gorzej.

 • polach
  Reply

  Krystian, sprawdź sam temat a nie szukaj info u Paplewiczów( bo plotki sieją) bo sam się niestety ośmieszasz, powtarzając bzdury za jakimiś cwaniakami, ale wiem każdy z nich ma swych popleczników.Ten mały człowieczek udaje mądrego i prowadzi jeszcze swe „śledztwa” a informacje ktoś mu podsyła, on po prostu pachnie służbami itp a nie rzetelną informacją zwykły hejter. Słuchałem go i takie mam wnioski, straciłem tylko czas. Ocknij się rodaku i same nie daj się oszukiwać pajacom jak Paplewicz…wtedy serio pomożesz zburzyć ten syf jaki nas otacza i pomóc dokonać przełomowych zmian, dla Nas i dla całej Europy.Pozdrawiam

 • Krystian
  Reply

  Ludzie wierzący temu „prezydentowi” nie ośmieszajcie się, wejdźcie proszę was na YouTube kanał Radosława Patlewicza, są na nim aż 4 części materiałów filmowych na hrabiego w szczególności cz.4 na którym zobaczycie na ile mln. Zł zadłużony jest ten „miliarder” a wszystkim wmawia, że wystawił czek na 25mln funtów haha! Pracowałem kiedyś w Anglii w 2008 i zalozylem tam konto w tym samym banku Lloyd Tsb, to te książeczki czekowe dają standardowo każdemu klientowi z wydrukowanym twoim imieniem i nazwiskiem. Wystawić komuś czek na 25mln? ;-D naprawdę najpierw sprawdźcie gościa, Polacy nie dajmy się oszukiwać! Ja też chcę jak najlepiej dla Polski ale tacy cyrkowcy tą naszą Ojczyznę ośmieszają

  • Alex
   Reply

   Proszę nie zasmradzać tego miejsca nagraniami Patlewicza. Ten człowiek promuje swoje książki poprzez szkalowanie innych, a nie mam pojęcia o tym jak wygląda sytuacja. Nie skontaktował się, nie zbadał spraw, tylko publikuje wyniki swoich pseudośledztw. O jego zarzutach już wielokrotnie mówiliśmy.

 • Ruryk
  Reply

  Zamawiam 12 mln głosów na II Rzeczypospolita,6 mln nieważnych dla POPIS,reszta partii 0
  i po sprawie,w zamian spółka na uran i tytan,pierwiastki ziem,równo po 33% polska,Rosja,chiny,1% dla mnie za wysiłek dla Lechii.
  Morgan,Rothschild i Hitler założyli się że Izrael powstanie za 1 dolara podczas Olimpiady w Monachium,Hitler przegrał,Morgan płaci,Rothschild zarobił 1 dolara.

 • esterhazy
  Reply

  Gdyby nie rozciągnęli to jak by to zrobili, skoro wg nich nie jest oczywiste czy formalnie p.Potocki jest Prezydentem Rzeczpospolitej Ludowe (jak był rzekł Paz).

 • polach
  Reply

  Polacy, Rodacy, ziomki to MY jako Naród ustalamy kto jest naszym prezydentem, jedyny kłopot w tym aby inne państwa uznały nasz wybór-dla mnie dziś jest już to jasne, bo tak zdecydowałem, że daje mój kredyt zaufania J.Z. Potockiemu gdyż tylko on jest rodowitym Palachem! i ja juz go uznaje za mojego Prezydenta! Jak już trybunał międzynarodowy uzna go jako naszego legalnego prezydenta, a wierze że tak będzie, to powiśmy uzyskać reparacje za zniszczona II RP, i proponuje od razu spora część tych środków wymienić na kruszce itp. jak złoto,srebro, platyna,tytan kamienie szlachetne etc. aby zrobić z nich oparcie dla przyszłej narodowej waluty wymiany, którą by kreował Narodowy Bank II RP i tym samym odciąć się od lichwy światowej. Tym krokiem pokażemy innym narodom świata, że prywatny sektor bankowy który grabi świat można zlikwidować i przestać uznawać ich zbrodniczy system lichwiarski za obowiązujący, czyli odebrać im moc kreacji pieniądza z powietrza opartego o dług.

  Sława Wielkiej Polsce!!! Pozdrawiam prawdziwych Polaków!!!

 • Ola
  Reply

  Polacy jacy z was prostacy! Tylko potraficie osadzac. Wyciagneliscie jakis grosz z wlasnej kieszeni?! Prawda jest taka, ze nie jestescie warci ani grosza z majatku Potockiego, ktory probuje ratowac wasz kraj. Ale wy dalej siedzicie w swoim niedowierzaniu, oczernianiu i osadzaniu. Facet chce faktycznie cos zrobic dla was i wklada w to swoje serce a wy macie to gdzies. Na jego miejscu kompletnie odechcialoby mi sie robic czegokolwiek dla was, bo was juz nie ma jako narodu, ktory sie jednoczy. Sa tylko jacys prostacy, ktorzy wiecznie narzekaja i nie robia nic poza tym!!! Obudzcie sie ludzie albo dalej siedzcie w tym swoim swiatku i marazmie.

 • Dobrosława
  Reply

  Niemcy nie wywołały Polsce wojny tylko nas zdradziecko napadli czy w takiej sytuacji jestesmy prawnie z nimi w stanie wojny nie zaproszono nas takze do rozmow pokojowych

 • Jan
  Reply

  To jest zenujaca sprawa ze podklada sie nogi
  panu Potockiemu za to ze chce zwyczajnie
  odzyskac odszkodowania ktore sie Polsce naleza.
  Nie mam slow jak to nazwac. Ten narod jest po
  prostu glupi. To trzeba powiedziec kazdemu kto
  nie chce tych odszkodowan. Sposrod 14 kandydatow
  na prezydenta Warszawy 13 bylo GLUPKOW.
  Wiecie dlaczego? Bo nikt sposrod tych 13
  nie kontynuowal watku ktory zaczal pan Potocki,
  mianowicie skad wziac pieniadze na rozwoj
  Warszawy. Zastanawiam sie czy nasz narod
  wogole zasluguje na te reparacje?
  Proponuje by po ich zalatwieniu przeznaczyc
  je na rozwoj gospodarczy Afryki.
  Tamci z cala pewnoscia przynajmniej podziekuja.

 • Piotr
  Reply

  Czyli teoretycznie moglibyśmy uzyskać 850 miliardów dolarów, tylko jesteśmy tak uczciwi wobec III RP, że nie przetrzymamy pieniędzy na koncie mając już zabezpieczone roszczenie, tylko będziemy czekać aż ONZ uzna legalność Prezydenta – dobrze kombinuję?

 • adam1709
  Reply

  W debacie nic konkretnego nie słyszałem oprócz afery SKOKu. Dlaczego Pan Potocki nie skorzystał ze swojego asa w postaci tych reperacji ?

 • Konrad
  Reply

  Naprawdę jeśli są jeszcze ludzie którzy wierzą w kogoś takiego jak Potocki to tylko płakać albo się śmiać ze taki głupi naród jeszcze istnieje. Dajcie sobie spokój i nie przynoście wstydu Polakom zagranica.

 • Roman
  Reply

  Z tego co Ci Panowie z Angli mówią to sprawa odszkodowań jest dopiero w powijakach. Oni dopiero ustalają czy JHP jest w ogóle legalnym prezydentem… reszta to pobożne życzenia Pana hrabiego.

  • Alex
   Reply

   Proszę słuchać ze zrozumieniem. Ci panowie już dawno wszystko zbadali. Jakby nie zbadali p. Potockiego już wiele miesięcy temu, to nie trudziliby się z przyjazdem tutaj i z zajmowaniem całą sprawą. Ponieważ teraz trzeba opóźnić wszystko, to ich narracja teraz właśnie tak będzie wyglądać, „musimy sprawdzić, musimy zapytać ONZ, musimy zapytać papieża, królową Mongolii i św. Mikołaja”. Jak już p. Potocki będzie miał odpowiednie stanowisko, to nagle się okaże, że nie trzeba nikogo o nic pytać, bo już od dawna jest to oczywiste.

 • Krystyna
  Reply

  Nasz Prezydent w swojej naturalnosci jest rozbrajający. Momentami trudno sie zorientowac,kto tutaj jest prowadzacym ???? .Zycze z calego serca wygranej w wyborach i niech sprawiedliwosci stanie sie zadosc.

 • PIOTR
  Reply

  Mówiliście że reparacje już są przyznane a teraz prawnicy mówią że nawet prezydentura jest nie ustalona, więc chyba ktoś tu kłamie..

 • Tobias
  Reply

  Potocki nie jest wiarygodny, bo podczas ostatniego wywiadu ogłosił publicznie, że pieniądze za reparacje są wygrane w sądzie brytyjskim -tylko że przecież nie przedstawił praw i umów międzynarodowych określających, że sąd brytyjski może nakazać państwu niemieckiemu wypłaty odszkodowań za reparacje dla innego państwa. Czyli jeśli nawet taki wyrok został wydany to i tak nie ma znaczenia, Poza tym nikt nie trzyma takich pieniędzy na wypadek wypłty reparacji. A z drugiej strony czy Niemcy już wiedzą o tym wyroku, czy się do niego odnieśli, czy zaproponowali sposób spłaty zasądzonej kwoty? Pewnie jak się dowiedzą to będą mieli niezły ubaw. Albo skalkulują sobie ,że taniej będzie ponownie wywołać wojnę niż spłacać poprzednią.

 • Maya
  Reply

  Witam i pozdrawiam…i mam pytanie – dlaczego legalność prezydentury maja osądzać ludzie z krajów (UK czy USA), które oficjalnie sprzedały Polskę Stalinowi???

 • Paweł
  Reply

  Jeśli ONZ uzna Pana Potockiego za prezydenta Polski to chyba nie trzeba będzie czekać do kolejnych wyborów, żeby przejął władzę? Słuchając Pana wypowiedzi w powyższym filmie odnoszę wrażenie, że odpuścił Pan wybory na prezydenta Warszawy, co trochę niepokoi.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.