Wagnerówka – wzór prawdziwego rolnictwa – Robert Wagner

More videos
Views
   

6 komentarzy

 • Panda
  Reply

  Szokująca zmiana polityki wobec GMO w Polsce.
  PiS wprowadza GMO tylnymi drzwiami i proponuje przesunięcie terminu wejścia w życie zakazu stosowania pasz GMO o kolejne 4 lata!
  Zakaz stosowania pasz GMO został wprowadzony ustawą w 2006 r. i miał wejść w życie po upływie 2 lat od dnia jej ogłoszenia, tj. od dnia 12 sierpnia 2008 r. Termin wejścia w życie ww. zakazu został jednak ponownie przesunięty na dzień 1 stycznia 2013 r., a później na dzień 1 stycznia 2017 r. …CO BYŁO MOCNO KRYTYKOWANE PRZEZ POSŁÓW PiS.
  UWAGA! Obecny projekt ustawy o paszach, autorstwa Ministra Rolnictwa (PiS), przesuwa termin wejścia w życie ww. zakazu na dzień 1 stycznia 2021 r., czyli o kolejne 4 lata!

  PiS proponuje też tworzenie stref upraw GMO!!!
  Projekt „Ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw z dnia 29 czerwca 2016 „(!) sugeruje, że możliwa jest koegzystencja/współistnienie/sąsiadowanie upraw tradycyjnych i GMO.
  JUŻ OD DAWNA WIADOMO, ŻE NIE JEST TO MOŻLIWE!
  UWAGA! W projekcie ustawy wspomnianej wyżej są min. zapisy:
  Art. 49a 1. Ustanawia się terytorium Rzeczypospolitej Polskiej strefą wolną od GMO, z zastrzeżeniem (!!!) ust. 2:
  Uprawę GMO prowadzi się (!) wyłącznie w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze położonym na terenie gminy, zwanej dalej „strefą wskazaną do prowadzenia upraw GMO”
  itd.

  Nowa postawa partii Prawo i Sprawiedliwość jest kontrowersyjnym zwrotem od dotychczasowego stanowiska przeciwko importowi i uprawie GMO oraz jego stosowaniu w paszach. Zarówno obecny Minister Środowiska, prof. Jan Szyszko, jak i Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa, Krzysztof Ardanowski, publicznie wypowiadali się za wprowadzeniem całkowitego zakazu GMO m.in. w czasie konferencji prasowej w 2012 roku http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=FF16B5E6364B2605C1257A2B00334356

  TO SKANDAL! NOWE STANOWISKO PiS WOBEC POWYŻSZYCH USTAW TO WYRAŹNY GEST POPARCIA DLA KORPORACJI KOSZTEM ZDROWIA, NIEZALEŻNOŚCI I WOLNOŚCI POLAKÓW.

  Niżej podpisane organizacje domagają się, by Rząd PiS wytłumaczył się z tej zaskakującej zmiany w stronę upraw i pasz GMO, które stanowią zagrożenie dla środowiska naturalnego, dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz dla polskiego rolnictwa.

  DOŁĄCZ DO NAS! NAPISZ ZAPYTANIE DO MINISTRÓW ROLNICTWA, ŚRODOWISKA ORAZ Wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa:
  1. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, kancelaria@minrol.gov.pl 2. Minister Środowiska Prof. Jan Szyszko, Biuro.Ministra@mos.gov.pl, sekretariatmasl@mos.gov.pl, lukasz.augustyniak@mos.gov.pl
  3. Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 4. Krzysztof Ardanowski, ardanowski@wp.pl, jkardanowski@wp.pl
  Z KOPIĄ DO:
  5. Jarosław Sachajko – PRZEWODNICZĄCY Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  6. ICPPC biuro@icppc.pl z pozdrowieniami,
  Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC, Sir Julian Rose – prezes, rolnik, pisarz; Jadwiga Łopata, wiceprezes, laureatka ekologicznego Nobla
  Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO – Anna Szmelcer – prezes, specjalista biolog; Dorota Staszewska, lekarz
  Stowarzyszenie BEST PROEKO, Anna Bednarek – prezes
  Stowarzyszenie EKOLAND o/Zachodniopomorski, Edyta Jaroszewska – Nowak, prezes, rolniczka
  Fundacja Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT, Lena Huppert – prezes

  JEŚLI MOŻESZ TO WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA:
  http://www.icppc.pl/antygmo/pomoz-kampani/
  Adres do korespondencji: Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
  34-146 Stryszów 156, Poland, tel./fax +48 33 8797114, biuro@icppc.pl

 • sto
  Reply

  czemu a raczej po co byle farmer kotwiczy na siebie koszyczkiem?
  Czy jego własna znajomość własnych wewnętrzną pustkę czy jest aż tak zachłanny uwagi?

 • Beata
  Reply

  Cudowni tacy rolnicy. Dla nas ludzi z miasta to skarb. W tym roku miałam szczęście kupować w sklepie przez całą zimę ziemniaki na oborniku ( nie pisało ekologiczne, ale wiadomo o co chodziło ). Pewien rolnik dogadał się z szefem sklepu i cały sezon sprzedawał swoje ziemniaki, które tak dobrze szły, że skończyły mu się już w na początku lutego. Dla osób, których temat rolnictwa interesuje polecam zobaczyć zobaczyć sobie również gospodarstwo Sepp’a Holz’a 1) https://www.youtube.com/watch?v=cU12Xd2QvTw, 2) https://www.youtube.com/watch?v=cU12Xd2QvTw.

  • Darek
   Reply

   W tym roku próbowałem uprawy jak Sepp Holzer i na wiosnę rzuciłem nasiona rzodkiewki gdzie popadnie, ale w tereny które same się nawożą na jesień liśćmi z drzew. I nawet się udała. Jakieś 80% nie było robaczywych. A jak uprawiam pięknie w rządku bez okrycia agrowłókniną to prawie wszystko zjedzone przez robale 😀

 • Krystyna
  Reply

  Miło zobaczyć tak piękną Wegnerówkę i prawdziwe rolnictwo, a także usłyszeć Pana Roberta, który mówi z pasją o tym co kocha robić. Oby więcej takich pasjonatów. Dzięki!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>