Tantra w życiu i śmierci – Estera Saraswati i Zenon Dechen Dorje

More videos
7.52K
Views
   
 • czym jest Tantra
 • energia seksualna
 • przekłamania w społecznym postrzeganiu Tantry
 • neotantra
 • jak się przygotować do wejścia na ścieżkę Tantry
 • Tantra a śmierć
 • mała śmierć ego
 • o pożądaniu
 • jak Tantra postrzega pożądanie
 • skąd może pochodzić moc
 • czy Tantra w ogóle dotyczy związków
 • jak objawia się projekcja rodziców na swojego partnera
 • oświecona energia kobieca – Dakini
 • jak uspokoić dzieci, gdy cię denerwują
 • przeskoczenie w biegun czucia
 • 4 filary Tantry
 • porównanie Tantry i Jogi do religii
 • na czym polegają religie

www.NarodzinyDoZycia.pl

Ilość wejść:

Ilość wejść: 7520

9 komentarzy

 • White Dragon
  Reply

  Ewidentne opętane przez Satanę, pomieszane istoty, straciły kontakt ze Źródłem i z mądrością Źródła.

 • Ewa
  Reply

  PS: Od warsztatu do warsztatu…
  Wystarczy po prostu otworzyć umysł i serce i warsztaty nie musza być potrzebne WCALE. 🙂

  Można Żyć codziennie Zrozumieniem, Pojednaniem, Mądrością po prostu.
  Istnienia Wszechświata.

  Pozdrawiam raz jeszcze.

  • Astre
   Reply

   @Ewa cytat : ”Wystarczy po prostu otworzyć umysł i serce i warsztaty nie musza być potrzebne WCALE.”

   Trochę w tym racji jest co piszesz.
   Tylko weź mikrofon przejdź całą Warszawę i zapytaj ludzi co to jest przestrzeń serca, przestrzeń świadomości szczególnego rodzaju…i jak się nią posługiwać ?
   Znajdziesz może 2-3 osoby, które odpowiedzą Ci prawidłowo na to niezwykle istototne pytanie ….
   A, reszta ?

   W temacie Warsztatów ….
   Sam jeżdże na warsztaty. Robie to tylko dlatego, że poszukuję narzędzi i zbieram doświadczenia.
   Wyrobiłem sobie również zdanie na ten temat. Bo trudno wyrobić sobie zdanie siedząc przy komputerze w domowych pieleszach.
   Na dzień dzisiejszy moje zdanie jako wynik doświadczenia wygląda następująco :

   1. Pierwszy punkt, który dotyczy zdecydowanej większości warsztatów i ich prowadzących to jest archaiczny model istnienia zbudowany o ANALIZĘ.
   ANALIZA jest czymś, co niweczy, wręcz zabija istotę wszystkiego, co jest analizowane;
   To ZALEDWIE marna interpretacja ”umysłu” nie bardziej prawdziwa niż cokolwiek innego na ten sam temat.
   To co spotkasz na 99% Warsztatów, to nic innego tylko takie lub inne punkty widzenia, opinie, poglądy, wiedza, które koniec koncem budują w ludzkiej świadomości ILUZJĘ, że coś wiesz ?…!
   Są tylko myślami ponakładane na to, o czym myślisz.

   Powyższe słowa, które zacytowałem ( bo nie mam zamiaru ich zmieniać i koloryzować) pochodzą właśnie wprost z warsztatów jak na razie nielicznych w Polsce. Warsztatów, które nie opowiadają Ci bajek o Jaszczurach, Archontach i innnych ”ciemnych” bytach i jak się ich pozbyć, nie opowiadają Ci bajek co masz zrobić żeby się uzdrowić z ”wszelakich” chorób zarobić dużo pieniędzy i ”żyć” sobie długo szczęśliwie, nie opowiadają Ci bajek jak zbudowany jest Wszechświat, z jakich wymiarów, poziomów i temu podobnych rzeczy stwarzając Ci ILUZJĘ prawdy i wiedzy, że coś wiesz ?
   Prawdziwe Warsztaty niczego nie uczą ! Pokazują tylko NARZĘDZIA, dzięki, którym możesz Sam i tylko Sam zrewolucjonizować swoje życie i w dowolny dla Siebie Samego sposób, a nie w sposób zrób to, albo zrób tamto, to będzie dobrze.
   Dlatego z wielu Warsztatów wyszedłem przed czasem ich zakończenia i poprosiłem o zwrot pieniędzy. Nie te czasy, aby kupować niczym bułki w supermarkecie tzw. wiedzę, która nawet przy wiedzy nie stała i jest tylko 100% ILUZJĄ, niezgodną w żaden sposób z ideą własnego serca, nie zgodną z przestrzenią serca, w której nie ma niczego co można by pomyśleć, że istnieje ….
   NIC nie istnije, ani też istnieje. To taki sam relatywizm jak przylatujący foton z odległych gwiazd.

   Niemniej jednak nie mam najmniejszych zamiarów kwestionować innych warsztatów, bo co komu po drodze, to z tego korzysta.
   Miarą wolności swojej i miarą wolnści czyjejś jest pełna akceptacja czyichś ograniczeń….

   • Ewa
    Reply

    Tak jak piszesz. Ktoś może potrzebować warsztatów, ktoś inny nie.
    Ludzie się tez d nich uzależniają, sporo „nauczycieli” to Ludzie, którzy sami nie Rozumieją….
    Kluczem do Zrozumienia jest brak autorytetów, samodzielne myślenie, świadomość i obserwacja. Jak najbardziej pozbawiona ocen, by zobaczyć Rzeczy takimi, jakimi Są.
    Nazwy takie jak: „tantra”, drogi, takie jak: „medytacje”…. To są tylko narzędzia, które może mogą komuś pomóc, a może nie. Jeśli pomagają żyć mądrzej – dobrze. Za dużo nazw, za dużo słów, za dużo krzywych połączeń.
    Dla mnie to nie były narzędzia potrzebne do poznania Wolności i Zrozumienia.
    Zapraszam na stronę obserwatornia.pl. Tam się dzielę między innymi obserwacjami, jak wiele Osób uzależnionych jest od warsztatów. Często to kolejne zaślepienie… 🙂
    Pozdrawiam.

   • Ewa
    Reply

    ASTRE. 🙂
    Co do wiedzy – racja. mało kto wie,
    Chciałabym wprowadzenia w Szkołach Edukacji Świadomościowej (i równolegle kampanii społecznych dla Ludzi poza szkołami) obejmującej m.in. wiedzę o:
    uzależnieniach, współuzależnieniach, stabilnym poczuciu wartości ulokowanym w Sobie, a nie poza Sobą, zdrowym funkcjonowaniu, asertywności, mechanizmach zachodzących w organizmie, postawie ciała (świadomości ciała), emocjach, uczuciach, różnych stanach, radzeniu sobie w różnych sytuacjach, ochronie środowiska, świadomym konsumpcjonizmie, empatii, szacunku do Istot, obserwacji, świadomości, zrozumieniu Istnienia, Wszechświata, zrozumieniu pułapek wynikających z kulturowo-społeczno-religijno-polityczno-medialno-marketingowych wpływów, wiedzę o stereotypach, seksualności, ….
    Może nie stworzyłoby to samych Istot, które osiągnęły Zrozumienie, ale bardzo mogłoby podnieść świadomość społeczną (świadomość Jednostek).
    Proszę, by Świat poszedł w tym kierunku. Ludzie (jako gatunek) nie rozwinęli się…. mentalnie… 🙂
    Jeszcze raz pozdrawiam.

 • Ewa
  Reply

  Bez Tantry się nie wie Kim się jest? To niemożliwe?
  Oczywiście, że można WIEDZIEĆ! Można poznać pełne Zrozumienie nie znając słowa „tantra”.

  Nie praktykuję tantry i tantra jest dla mnie tylko słowem, któremu przypisuje się różne znaczenia, a osiągnęłam Zrozumienie.

  Tantra nie jest JEDYNĄ DROGĄ.
  Ja nie chodzę utartymi ścieżkami i jestem JEDNOŚCIĄ ze Wszystkim.
  Energia seksualna jest CZĘŚCIĄ, nie FUNDAMENTEM.
  Elementem, nie całością.

  Wszystko co Jest po prostu JEST. By to odkryć, poznać i Zrozumieć – nie trzeba utartych dróg (choć niektórzy mogą z nich korzystać).
  Pozdrawiam.

 • Anna
  Reply

  Estero, bardzo lubie Ciebie sluchac. Twoje slowa sa madre i czesto przeplecione przykladami z zycia, wzietymi prawie ze z mojej codziennosci. Wszystko trafia do mnie na zasadzie jasnego „ACHA! To mozna tak latwo i prosto i skutecznie!”. Jesli moge tu wyrazic zyczenie co do tematu, ktory by mnie bardzo interesowal, to chcialabym uslyszec wywiad z Toba o dzieciach. Nie chce tu uzywac wyswiechtanego slowa „wychowywanie dzieci”, bo ja sama swojego syna nie wychowywuje. Ja z nim rozmawiam, opiekuje sie nim, i pare razy dziennie sie na niego „wkurzam”. On reaguje i ja tez na to reaguje. Czesto jednak czuje sie troche bezradnie i chcialabym zebrac wiecej tak praktycznych informacji, jakie do tej pory od Ciebie slyszalam. Np. chociaz moj syn jest jeszcze maly, ale juz przeraza mnie pomysl oddania go do „normalnej” szkoly. Albo chociazby sam fakt wprowadzenia u niego na tyle wspol-czucia, zeby pojal, ze skoro rozrzuca zabawki, to nikt inny tylko on powinien je pozbierac… ot, takie codziennosci. Pozdrawiam serdecznie

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.