Reparacje wojenne za Warszawę są już gotowe do wypłaty – Jan Zbigniew hrabia Potocki

More videos
5.74K
Views
   

Oficjalna strona partii II RP: www.Druga-RzeczpospolitaPolska.pl
Strona informacyjna: www.info2rp.pl

Zobacz również poprzednie nagrania z prezydentem Janem Potockim:
Porozmawiajmy.tv/?s=Jan+Zbigniew+hrabia+Potocki

Facebook: Facebook.com/Jan Zbigniew Potocki

A poniżej, holenderski bankier ujawnia piramidę władzy światowej

(niestety tytuł nie mówi o treści)


Ilość wejść: 5741

73 komentarze

 • Tomasz
  Reply

  Alex, ja sam złapałem się na czytaniu najpierw komentarzy, a potem jak coś ciekawego piszą to oglądam filmik. Brak czasu to obecny problem. Owocnej pracy Ci życzę. Pozdrawiam Cię przyjacielu.

 • Tobias
  Reply

  Alex wyjaśnij proszę, jak to możliwe, aby Potocki, jak twierdzi, posiadał zasądzone 850mld dolarów. Skąd wzięły się te środki, kto i na jakich warunkach ma do nich dostęp. Może są to tylko wirtualne obietnice.

  • Alex
   Reply

   Do jasnej cholery, Tobias! Po to są nagrania aby wszystko wyjaśniać. Ja nie mam czasu na pisanie komentarzy, bo montuję kolejne nagrania. Sorry, wkurza mnie tłumaczenie każdemu z osobna łopatologicznie.

 • Polak
  Reply

  Pan Potocki często mówi o pieniądzach i ogólnie o polityce. Ale chciałbym również poznać zdanie o polskiej edukacji. Jej poziom, mówię to jako student, jest żałosny. I żeby nie być gołosłownym polecam zobaczyć rankingi uczelni na świecie i zobaczyć jak „dobrze” radzi sobie Polska – tak tylko zaznaczę, że najlepsza polska uczelnia uzyskała dopiero 260 miejsce.

 • niebieski
  Reply

  W sytuacji kiedy dużo chcesz, a mało możesz – robisz to co możesz… Blokują P. Potockiego z każdej strony, mamy o nim nie wiedzieć. podam błachy przykład: od dłuższego czasu próbuję dodać komentarz do tego filmu na wykopie – zgadniesz z jakim skutkiem?

 • Szymon
  Reply

  PROSZĘ O KONKRETNE PYTANIA DO PANA POTOCKIEGO! PROSZĘ ZAPYTAĆ JAK PAN POTOCKI MA ZAMIAR WYGRAĆ WYBORY, SKORO NIE PROWADZI PRAKTYCZNIE W OGÓLE KAMPANII WYBORCZEJ W WARSZAWIE? JEGO JEDYNA PROMOCJA TO UDZIELANIE WYWIADÓW W TELEWIZJACH INTERNETOWYCH, KTÓRYCH 80-90% WIDZÓW NIE JEST WARSZAWIAKAMI. PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!

   • Aleksander
    Reply

    Jasne, że szanowny jegomość Potocki nie jest paziem Szymona.
    Jednak wyborów nie wygra, żadnej kasy nie odzyska… jedyny pożytek, to wzrost popularności „porozmawiamy.tv” – bo widać po ilości odsłon, ile osób przyciągnęła ta nietuzinkowa postać.

    • Alex
     Reply

     Masz dużą wyobraźnię odnośnie tego „pożytku”. Owszem, większa jest oglądalność, ale nie przekłada się ona na nic, bo już dawno YouTube zablokował mi reklamy za rzekome publikowanie obcych filmów. Wszystkie filmy ja produkuję i o żadnym łamaniu praw autorskich nie może być mowy. Ale mogę się poskarżyć do jedynie księżyca, bo żadnych metod odwoławczych w tej sprawie nie ma.
     Również publikowanie p. Potockiego zmniejszyło przychody z darowizn, bo ludzie myślą, że on mi płaci. Otóż po raz kolejny informuję, że p. Potocki nie zapłacił mi dotychczas ani złotówki. I również niczego od niego niczego nie oczekuję. Ja to robię tylko dla Polski. Jeśli kompasem będzie tylko pieniądz, to daleko nie dojedziemy. Przez wiele ostatnich miesięcy przyklejało się do p. Potockiego mnóstwo ludzi, którzy oczekiwali szybki zysk. Tak szybko jak się przyklejali, tak szybko odpadali. Ale byli (i są nadal) tacy, którzy pomagają bez oczekiwań.
     Przez tą sytuację mniej teraz jeździmy po Polsce i nagrywamy głównie w domu. Mimo to, bardzo dziękuję wszystkim wspierającym i darczyńcom.

 • Jan
  Reply

  Krzysztof Wojciechowicz po raz kolejny bruzdzisz
  tutaj. Nie odpowiedziales oszuscie na moje pytania
  w poprzednich watkach. Nie odpowiedziales bo wiesz
  doskonale ze jestes oszustem, trollem i wrogiem
  Polski. Powiem tak: szczekaj dalej, tylko w ten
  sposob pomagasz nam w popieraniu pana Potockiego.
  Po naszej stronie sa Polacy, po drugiej okupanci.

 • Elzbieta Majewska
  Reply

  Panie Janie. Tak jak napisalam zartem jest dla mnie ze pieniadze nalezne Warszawie moga przypasc najwiekszemu wrogowi i odwiecznemu skrytemu okupantowi,
  II RP oczywiscie popieram.

 • Dawid
  Reply

  Mnie tylko jedna rzecz ciekawi – jakim cudem jeden człowiek miałby otrzymać tak gigantyczną sumę pieniędzy bez żadnego echa w sprawie o której było już dość głośno? Nic nie sugeruję ale to się zwyczajnie kupy nie trzyma…

   • Dawid
    Reply

    Ja to rozumiem, ale dziwi mnie że nie odbiło się to żadnym echem w mediach, nawet jako plotka, bo nie wierzę że ktoś nie puściłby wcześniej pary z ust. No chyba że nagranie zostało zrobione w dniu w którym Pan Potocki dowiedział się że dostanie te pieniądze – wtedy co innego…

 • Bogusław Pomietło
  Reply

  Panie Aleks Pana powinno się podać w trybie wyborczym za propagowanie szantażu wyborczego Pis nie da pieniędzy na metro jak nie wybiorą Jakiego , a Warszawa nie da wyimaginowanych 850 mld $ jak nie wybiorą tego nawiedzonego ogłupiacza ludzi Pan się zastanowi co Pan propaguje i rozpowszechnia !

 • juraj
  Reply

  juz wydac nawed po komentrzach polakow co az tutaj dotarli na swojej drodzee ze sa nie jednotni no i co dopiero glowny nurt??? nic z tego nie bedzie, slowianskie nie trzymanie sie razem i tu wszystko spierdieli…no coz, bedzie trzeba podruzowac za praca i chlebem do wygnania jak dotad…nic sie nie zmieni…bo jestesmy na nizkim poziome….jak na razie…

  • Megien
   Reply

   Juraj, spokojnie… my tutaj dyskutujemy, zastanawiamy się, pytamy, bo czegoś nie rozumiemy, a to świadczy o tym, że zależy nam na Polsce i na własnym losie.

 • Jan
  Reply

  @Elzbieta Majewska, co jest dla Pani zartem? Czy to ze Polsce
  sie nalezy odszkodowanie za zniszczenie Warszawy?
  A moze to ze pan Potocki o nie walczy? Podzial juz w Polsce
  sie dokonal: kto jest wrogiem Polski czyli okupantem
  widac czarno na bialym. Komu zalezy na tym aby pan
  Potocki tych pieniedzy nie uzyskal? Wymieniam:
  Jaki i cala reszta tych ktorzy chca sie wepchnac na
  fotel prezydenta Warszawy oraz ich mocodawcy.

 • Andj
  Reply

  Jaki problem stworzyc fundacje w UK i jej oddac pieniadze albo dogadac sie z istniejaca phh.. Najlepiej to wplacic na konto prywatne jezeli maja zostac w Polsce narod wybaczy jezeli konstytucja zostanie zlamana w tym celu i bedzie to jawne albo dogadac sie z klerem zawsze istnieje wyjscie

 • Marlena
  Reply

  Rząd II RP jak i prezydent na uchodźstwie mieli zapewne zasoby finansowe do dyspozycji i to nie w bankach na terenie okupowanej Polski, tylko poza granicami kraju. Jakieś konta posiadali prawda? I zapewne wszystko zgodnie z prawem i konstytucją . A teraz II RP nie ma gdzie zdeponować pieniędzy? To niemożliwe. Nie można skorzystać z takich samych rozwiązań z jakich korzystały poprzednie rządy na uchodźstwie??????????

 • Krzysztof Wojciechowicz
  Reply

  Robi się coraz ciekawiej. Jednym z owych słynnych barristerów (adwokatów), przybywających w piątek na wezwanie “hrabiego” ma być Julius Malins. Mało o nim wiadomo. Urodzony na niemieckiej ziemi, wychowywał się w Ghanie, Nigerii i Singapurze. Jak wiadomo z Internetu, specjalizował się raczej w sprawach wyborów, niż odszkodowań.
  Reprezentował jako adwokat firmę Cambridge Analytica, oskarżaną wielokrotnie o kradzież danych osobowych z Internetu. W maju 2018 firma ogłosiła upadłość.
  Między innymi, Julian Malins „potwierdził, że wywiad izraelski prowadził kampanię wyborczą na rzecz byłego prezydenta Nigerii Jonathana Goodlucka w 2015 roku”.
  Julian Malins bronił także tą samą firmę Cambridge Analytica, oskarżoną o manipulacje wyborcze w sprawie Brexit.
  Malins był także adwokatej tejże firmy w sprawie manipulacji wyborczej w ostatniej kampanii prezydenckiej USA.
  Telewizja Channel 4 News w Anglii nagrała z ukrycia metody wyborcze firmy Cambridge Analytica, której adwokatem był Julian Malins:
  „Siedząc w barze hotelowym, Nix (szef tej firmy) poddawał potencjalnemu klientowi pomysły w walce wyborczej. Oferował podesłanie rywalowi atrakcyjnej kobiety, która miała go uwieść, i nagranie tej sceny na taśmie. Sugerował także wysłanie agenta, pozującego na ‘land developera’, który miał mu oferować łapówkę…. Mamy duże doświadczenie w działaniu poza sceną – oświadczył Nix.”
  Jednakże zdaniem Juliana Malins: „Nie widzę dowodów wskazujących, że personel firmy kiedykolwiek działał nielegalnie, nieprawnie, czy nieetycznie.”
  Mimo tej obrony, szef firmy Nix został wywalony, a firma zbankrutowała. Być może, adwokat Malins będzie miał wiecej szczęścia w sprawach „hrabiego”.
  Wiadomości te pochodzą z różnych źródeł Internetu i bynajmniej nie mają na celu zdyskredytowanie Queens Counsel Juliana Malinsa.
  Czy dowiemy się, w jakim celu przybywają ci brytyjscy adwokaci i o czym będą radzić ‘w cztery oczy’ z naszym ‘hrabią’?

  Krzysztof Edmund Wojciechowicz

 • Elzbieta Majewska
  Reply

  To bardzo kiepski zart panowie. Chcecie nam powiedziec ze osoba prawna lub fizyczna lub jakakolwiek, ktora miala prawo wniesc taki pozew i jeszcze go wygrala nie ma teraz prawa zadysponowac tych pieniedzy zgodnie z ich przeznaczeniem i musi je oddac panstwu, ktore w rownym stopniu co niemcy odpowiada za rzez Warszawy !!!!!!! Wszak prezydent IIRP na uchodzctwie wniosl pozew i Prezydent II RP na uchodzstwie nadal funkcjonuje. To nie prezydent Warszawy wnioosl pozew. Dlaczego teraz tylko Prezydent Warszawy ma prawo zadysponowac te pieniadze. Nisko nas cenicie panowie jesli kazecie nam w to wierzyc.

 • Anonim
  Reply

  Witam
  Chiałbym się odnieść do reparacji za zniszczoną Warszawę czyli jak nie utracić mienia II rzeczypospolitej (inaczej jest to dobro narodowe).
  Najpierw trochę artykułów z konstytucji kwietniowej
  – z art 2 punkt
  3) Jego(prezydenta) obowiązkiem naczelnym jest troska o dobro Państwa, gotowość obronną i stanowisko wśród narodów świata.
  -Art. 12
  Prezydent Rzeczypospolitej:
  h. obsadza urzędy państwowe, Jemu zastrzeżone.
  -Art. 49
   (1) Aktami prawnymi są:
  a. ustawy,
  b. dekrety Prezydenta Rzeczypospolitej.
  2) Prezydent Rzeczypospolitej ma prawo w czasie, gdy Sejm jest rozwiązany, wydawać w razie konieczności państwowej dekrety w zakresie ustawodawstwa państwowego z wyjątkiem:
  a. zmiany Konstytucji,
  b. ordynacji wyborczej do Sejmu i Senatu,
  c. budżetu,
  d. nakładania podatków i ustanawiania monopoli,
  e. systemu monetarnego,
  f. zaciągania pożyczek państwowych,
  g. zbywania i obciążania nieruchomego majątku państwowego, oszacowanego na kwotę ponad 100.000 złotych.
   (3) Dekrety oparte na przepisach artykułu niniejszego, będą wydawane na wniosek Rady Ministrów i mogą być zmieniane lub uchylane tylko aktem ustawodawczym.
  Czy patrząc na te przepisy Prezydent II Rzeczypospolitej może swoim dekretem przywrócić BANK POLSKI II Rzeczypospolitej podobnie jak dekretem Naczelnika Państwa w roku 1919 ( Bank Polski został założony 8 lutego 1919 roku dekretem Naczelnika Państwa Polskiego Józefa Piłsudskiego, jako Pocztowa Kasa Oszczędności).
  Bank ten można by było założyć w UK (byłby to tymczasowy adres do chwili odzyskania niepodległości). Tymczasowy cel banku to służba obywatelom II rzeczypospolitej i im słowiańskim potomkom (czytaj obywatelom III rzeczypospolitej) oraz pomnażanie ich majątku.Jako służbę rozumiem wsparcie finansowe po zweryfikowaniu obywatela jako „POLAKA”. W tym wsparciu można by z miejsca oddłużyć frankowiczów zameldowanych w Warszawie, wspierać finansowo (chodzi o bezzwrotne kwoty pięniężne przekazywane co miesiąc np 1500 pln na osobę) weteranów II Wojny światowej w szczególności Powstania Warszawskiego oraz inne jak budowa prywatnych żłobków i przedszkoli w Warszawie – (określenie prywatne czyli do czasu odzyskania powrotu II Rzeczypospolitej do Polski).
  Wsparcie banku powinni otrzymać także weterani II wojny światowej rozsiani po całym świecie podobnie jak ich odpowiednicy mieszkający w POLSCE.Bank powinien wspierać finansowo Polonie -rozumiem bezzwrotnie wsparcie finansowe dla promowania Polskości, walki o jej dobre imię. Wsparcie także poprzez kredyty, pożyczki dla Polonii na preferencyjnych zasadach.
  Jako pomnażanie funduszy rozumiem inwestycje w przemysł USA,UK poprzez zakup akcji firm zbrojeniowych, lotniczych,IT.
  Bank ten powinien mieć swoją kancelarie prawną.
  Tak na marginesie Pan Prezydent w jednym z wywiadów powiedział że mógłby zatrudnić kancelarie prawną w USA która by mogła walczyć w przeciwko wprowadzeniu ustawy 447 ale koszt tego procesu to 100mln $ po którym to kancelaria ta musiałaby się rozwiązać z powodu braku klientów. Może mając takie pieniądze warto ten proces rozpocząć np. kupując tą kancelarie.Plusy II RP miałaby świetnych prawników, kancelaria to mogłaby świadczyć usługi dla Poloni w USA (oczywiście z rabatem).
  Oczywiście możliwości takiego Banku z tym kapitałem są ogromne (mógłby on np wykupić poprzez podstawione instytucje zagraniczny dług III RP i doprowadzić do jej finansowego przejęcia wtedy żegnaj dobra zmiano – oczywiście są to tylko moje dywagacje).
  Pozdrawiam wszystkich i
  Cześć i Chwała WIELKIEJ POLSCE.

 • Slash
  Reply

  ALex, proszę Cię naucz się zwracać odpowiednio uwagę Panu Potockiemu! Powiedziałeś:”mówi Pan niezrozumiale”. No sory stary jak to wygląda? Umniejszasz mu w ten sposób. Na serio tego nie widzisz? Miło prowadzisz wywiady jednak masz spore braki w warsztacie dziennikarza. Serio jest na czym pracować!

  https://youtu.be/BMrVPEbWc7U?t=4m23s

 • Krzysztof Wojciechowicz
  Reply

  W Niemczech przygotowanie budżetu państwa trwa wiele miesięcy; końcowy produkt zawiera 2,500 stron. Proces ten przechodzi przez wiele komisji roboczych Bundesratu i Bundestagu, zanim dojdzie do ostatecznego przegłosowania budżetu najpierw przez Bundesrat, potem przez Bundestag. Wreszcie budzet zostaje zatwierdzony. Budżet staje się świętą krową – nie wolno nawet przesuwać środków z jednego ministerstwa do drugiego.
  No, i tu wkracza „hrabia” Jan Zbigniew Potocki. W Ciechanowie uzyskuje w ciągu pięciu dni zatwierdzony wyrok, zmuszający Niemcy do wypłacenia mu 850 miliardów dolarów. Ponieważ całkowity budżet Niemiec wynosi zaledwie 1,573 miliardy, Niemcy są w kłopocie. Mic dziwnego, żw wyrzucają „hrabiego” kolejno ze swych ambasad i urzędów, przy czym wyrzucają z pracy także jakiegoś nieszczęśnika urzędnika, który przyjął pismo „hrabiego”.
  Ale „hrabia” jest nieugięty. Ostatecznie pokazał nam na video uwieńczenie swych wysiłków w postaci dowodu nadania listu poleconego do władz niemieckich.
  Ma to stanowić dowód, że 850 miliardów ma już w kieszeni. Dalszy ciąg tej bajki może być nużący; więc lepiej na żywo obserwujmy potyczki „hrabiego” z królową Anglii i jego heroiczne wysiłki aby uwiarygodnić tą cała hecę.
  A co najciekawsze, tak wielki skok na kasę Niemiec pozostaje niezauważony przez media zachodnie. Ani posłowie niemieccy, ani przeciętni obywatele nie zdają się być świadomi poczynań „hrabiego”. Należy się więc obawiać, że nawet list polecony „hrabiego”, wystosowany do władz niemieckich, nigdy do nich nie dotarł. Nie wiedzą one nawet, że „hrabia” szykuje na nich kolejny zamach w postaci 20 bilionów dolarów – kiedy tylko zostanie wybrany na prezedenta Warszawy!

  Krzysztof Edmund Wojciechowicz

 • Shamtu
  Reply

  Mam nadzieję, że Pan Potocki pojawi się 12 pazdziernika w TV, gdzie ma wielką okazję na powiedzenie tego wszystkiego. Jesli nie, to dla mnie jest to jedna wielka ściema.

 • Ola
  Reply

  Ludzie przestancie sie nakrecac i od razu stawiac zarzuty. W piatek sie okaze co jest prawda. A wy co zrobiliscie oprocz siedzenia i ogladania tych nagran. Nie ruszyliscie palcem to teraz nie narzekajcie.

 • polach
  Reply

  Chwila Potocki jeszcze nie przegrał wyborów na Prezydenta Warszawy i uprzedza jak sprawy formalne się mają, jeżeli warszawiacy go nie wybiorą, postępuję słusznie, uczciwie mówi jak sytuacja wygląda.Nie on pisał prawo w Anglii i myślę że znajdzie się opcja prawa aby Uk jednak nie przejęło nic za zniszczona Warszawę, jeżeli ludzie go nie wybiorą na prezydenta stolicy.

 • Patrycjusz
  Reply

  Ludzie nie dajcie sie znowu zwiesc. To racji Niemieckiej -PO To Amerykanskoej-PIS. Ii RP to jedyne co nam zostalo z naszej prawdziwej Polski. Glosujcie na Pana Potockiego. On chce nas podniewc z kolan. Koniec uwlaszczania Polakow. To maly krok do wielkich zmian najpierw wwybry samorzadowe a pozniej parlamentarne i tam yakze trzeba skonczyc z tymi lizusami i sprzedawczykami co trzesa portkami w Niemczech czy Stanach Zjeenoczonych, ktore zawsze mialy nas za gorszych. Choc to my zawsze ponosilismy najwyzsza cene za wolnosc.

 • Paweł
  Reply

  Brawo! Wychodzi na to, że pieniądze pójdą do izraela przez brytyjską „koronę”. Czy to nie w tej sprawie Broszka była jakiś czas temu z wizytą w WB? Chyba zostaliśmy kolejny raz oszukani i niestety Pan Potocki świadomie lub nie do tego się przyczynił.

 • Tomasz
  Reply

  Do tego wywiadu byłem za prezydentem hrabią Potockim, jednak teraz mam mieszane uczucia. 850 miliardów dolarów dla Warszawy przepadnie na zawsze ? To mi wygląda na wielką ściemę. Albo wielką przynętę …

  • DAriuszES
   Reply

   Też mam coraz więcej wątpliwości. W Polsce nie ma Polskich banków, więc gdzie zostaną przelane pieniądze gdy Pan Potocki wygra wybory? Na Warszawskie konta należące do Citibank? (W rozmowie został poruszony temat własności pieniędzy w banku. Nie należą do właściciela).

 • BB
  Reply

  Dzieje się rzecz ogromnie ważna…. Alex myślę, że powinieneś skontaktować się z możliwie największą liczbą YTberów, nagrać i przekazać im swój materiał, aby umieścili go na swoim kanale. Materiał z piątku powinien znaleźć się w ogromnej liczbie na YT

 • Neta
  Reply

  Panie Potocki-czegoś tutaj nie rozumiem! Pan daje Warszawiakom warunek: „jak mnie nie wybierzecie , to zamiast pieniędzy dostaniecie pstryczka w nos”. Najpierw Pan mówi, że niewykorzystane pieniądze muszą pozostać w Wielkiej Brytanii, potem stwierdza, że przekaże je Pan biednemu państwu. To może prosze je przekazać Polskiej Macierzy Szkolnej w UK, która prężnie działa na rzecz szkół polonijnych w Wielkiej Brytanii. Z drugiej strony zastanawiam się, czy Niemcy dysponują aż taką gotówką,, aby jednorazowo przekazać je na konto brytyjskie. Czy będąc na miejscu Brytyjczyków oddalibyśmy taką sumę, wiedząc jaka jest sytuacja w Polsce. Oni zawsze mieszali w naszej historii i my teraz mamy im robić kolejny prezent, bo jak zwykle nie potrafimy się dogadać. Nic nas nasza historia nie nauczyła. Dlatego wciąż jesteśmy i będziemy biedni. No, ale skoro nas stać na robienie takich prezentów, to widocznie jesteśmy bogaci. Jeśli się Pan obawia, że w Warszawie pieniądze nie zostaną uczciwie wygospodarowane, to można zastrzec w umowie notarialnej, że będzie przyznany koordynator (wskazany przez Pana), który będzie warszawskiej władzy patrzył na ręce, jak i na co wydaje środki z reparacji za 1944 rok. Zawsze jest jakieś wyjście, tylko trzeba chcieć. Może ta sytuacja została już wcześniej omówiona i z góry było wiadomo, że Warszawa tych środków nie dostanie. Przyjazd angielskich prawników do Polski, to tzw. „pic na wodę”, bo i tak wiadomo jak się to skończy. Jak Pan wywalczył te pieniądze dla Warszawiaków (dla stolicy Polski), to mają się one znaleźć w Warszawie. Bez względu na to, kto będzie w niej rządził.

 • Megien
  Reply

  Panie Prezydencie! Jak mają Pana wybrać Warszawiacy, skoro większość z nich nie wie o Pana istnieniu??? Debata prezydencka w dniu 12.10. w kilku kluczowych telewizjach (TVP Info, TVN24) daje ostatnią szansę na to, aby się dowiedzieli. Zastanawiające, czemu prawnicy angielscy muszą z Panem rozmawiać akurat w ten dzień … Co tu jest grane?

  • DAriuszES
   Reply

   Wydaje mi się, że nie wpuszczą Pana Potockiego na debatę albo debata się nie odbędzie, bo główni faworyci mogą tylko stracić.

 • Konrad
  Reply

  Jeśli to prawda co mówicie choć trudno to za prasę przyjąć to dajcie ta kasę Węgrom, przynajmniej nie pójdą te pieniądze na marne.

 • Kontad
  Reply

  Trochę to wyglada jak mnie nie wybierzecie to kasy nie dostaniecie a poza tym co to za machloje ze kasa nam się należy ale jak nie mamy na nią walizki to jej nie dostaniemy??? I dlaczego królowa Anglii ma to dostać a nie np Merkel? Kto te odszkodowania wypłaca?

 • Robert
  Reply

  Pan Robert Majka dopominał się dokumentów od Pana Potockiego i się nie doczekał. Cytowanie Pana Majki w tej sytuacji to grube przegięcie.

 • Grigori Wolny
  Reply

  Pan mówi, że Polonia przyleci na wybory specjalnie. A jak tamci zrobią tak, że zablokują loty i uniemożliwią im przylot akurat na czas głosowań? Już się słyszy o strajkach w LOT czy Ryanair…

 • Robert
  Reply

  Oglądam film i słyszę, że Pan Potocki mówi o przepowiedniach. Więc jeszcze raz namawiam Cię Alex do przeczytania tego artykułu. Śmiało możesz zacząć od momentu pod zdjęciem Grupa Laokoona. Mowa jest również o przepowiedniach dotyczących Polski. Podane jest, moim zdaniem genialne rozwiązanie na ten syf który nas toczy. Wierzę, że przynajmniej przeczytasz, ale nie sądzę znając Ciebie (z filmów oczywiście) abyś się z tym nie zgodził. https://innemedium.pl/wiadomosc/rzeczpospolita-mafijna-czesc-iv-skuteczny-sposob-na-bandytyzm

 • DAriuszES
  Reply

  „Wybierzcie mnie bo przepadną pieniądze” trochę mi to przypomina kampanie wyborczą Tymińskiego.
  Coraz bardziej jestem sceptyczny co do kandydatury Pana Potockiego. Z oceną poczekam jeszcze na piątkową konferencje. Tylko gdzie to zobaczę? Na pewno nie w TV.

 • Ciekawski
  Reply

  Zabezpieczyć karty do głosowania:
  -zdjęcie karty do głosowania z lokalzacją gps w telefonie i dowod osobisty na tle karty do glosowania;
  -aktualna jakas gazeta w tle;
  -NIEWIDZIALNY DŁUGOPIS FLAMASTER PISAK TESTER UV ( ewentualnie podpis niewidzialnym pisakiem);

  PS Internetowe głosowanie (serwery) bardzo łatwo shakować biorąc pod uwagę tylne furtki umiesczone we wszystkich procesorach 😉
  PPS Nagrać swoje głosowanie internetowe aplikacją do nagrywania ekranu komputera lub telefonem …
  PPPS Stworzyć ‚serwery’ gdzie głosujący mogą wrzucać swoje dowody głosowania spakowane z mocnym hasłem …

 • Janusz
  Reply

  Dziwna sprawa z tymi pieniędzmi i to w dodatku nie mała suma. Zobaczymy co powiedzą prawnicy. Albo może to jakiś spisek imperialistów żeby nie zapłacić tych pieniędzy.

 • AsiaD.
  Reply

  Czy jako prezydent na uchodźstwie może Pan otworzyć bank II RP (nie mam na myśli konta w banku tylko POLSKI bank II RP) w Polsce lub za granicą by królowa brytyjska nie zabrała naszych pieniędzy? Dlaczego jako prezydent nie rozmawiał Pan z Putinem o swoich planach? Dlaczego nie ma Pan poparcia u polityków innych państw np. naszych sąsiadów u Putina. Dlaczego nie pokazuje się Pan z politykami zagranicznymi?

 • Barbara
  Reply

  Z tego wynika ze los Polski lezy w rekach Warszawiakow , jesli chco byc nadal okradani przez okupanta no to niech glosujo na swoich oprawcow , ja jednak wierze ze Pan Prezydent hr. Potocki dostanie mandat od Warszawikow a potem od calej Polski i gigantyczne pieniodze Polska otrzyma i bedo one w bezpiecznych rekach i dla Polakow , z calym sercem trzymam za prawdziwym Polakiem jakim jest Pan prezydent hrabia Potocki , niech dobro zwycieza , tak nam dopomoz Bog

 • Laszka
  Reply

  Człowiek nierozgarnięty może kupić szafę a potem nie wiedzieć czym i gdzie ją przewiezie. Ale *wydać miliony” na „wspaniałych” prawników i nie zastanowić się z nimi co będzie gdy się wygra sprawę…? Z niemal pewnością że straci się wszystko na ZAWSZE? (Bo przecież większość prowadzonych na rzeź baranków i tak widzi wciąż tylko żydowskie popisy.) Kto kogo robi tu w konia i po co?

 • Grigori Wolny
  Reply

  Reparacje od Niemców za zniszczenie Warszawy tak? A przyjeżdżają z Anglii i w razie niepowodzenia przejmuje to Korona Brytyjska. No i wychodzi na to, że Niemcy mają swą siedzibę, bazę w city of London corporation, a nie w Berlinie, czy na terenie Niemiec.

 • Krzysztof Wojciechowicz
  Reply

  Czy można znać nazwiska (choć jednego) brytyjskich prawników, którzy mają przyjechać do Polski na konferencję z panem Potockim?
  I z jakiej firmy adwokackiej?
  Po drugie – proszę o źródło, jaka to konkretnie prasa brytyjska pisała o tej sprawie??

  Krzysztof Edmund Wojciechowicz

 • Jarek
  Reply

  Kupic zloto albo zainwestowac w ziemie poza granicami Polski, zadnej kasy nie zostawiac koronie brytyjskiej – oni maja juz i tak za duzo.

 • Megien
  Reply

  W dniu 12 października ma odbyć się w telewizji o godz. 20.30 debata prezydencka kandydatów na prezydenta Warszawy. Czy weźmie w niej udział także prezydent Potocki? To szansa, żeby wreszcie został ujawniony na forum ogólnokrajowym!
  http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/wybory-samorzadowe-2018-nie-tylko-trzaskowski-i-jaki-kto,4789853,galop,t,id,tm.html
  Ta strona przedstawia kandydatów. Jest ich 14-tu. Należy otworzyć galerię, żeby ich obejrzeć. Zrobiłam to i system pokazał tylko 13-tu, przy 14-tym nie pokazuje się nikt, tylko jakaś reklama. Czy ktoś wie, kim jest 14-ty kandydat?

 • TommyLee
  Reply

  Pozdrawiam Pana Zbigniewa hrabiego Potockiego
  Proszę się nie poddawać, liczymy na Pana.
  Pan jest ostatnią szansą dla Polski.

 • Wojciech
  Reply

  Jest już technologia Block Chain ta z kryptowalut. Idealna do przeprowadzania wyborów czy referendum w dowolnej sprawie. Szybko z natychmiastowymi wynikami,

 • ela
  Reply

  no no no ciekawe prawo maja brytolskie gady. III RP oczywiscie nie ma z reparacjami nic wspolnego, ale co wspolnego ma z tym wspolnego „jej wysokosc” zmija???

 • michal
  Reply

  p. Potocki jeśli wygrał Pan kasę która ma być stracona to w połowie będzie Pan winny wraz z warszawą która na Pana nie zagłosuje. jeśli zaczyna się tak wielką sprawę to trzeba wiedzieć na początku kto je może otrzymać i na jakich zasadach. Jeśli Pan nie wiedział tzn że Pana oszukali. Jeśli Pan wiedział to wina będzie Pana

  • Maciej
   Reply

   Czyżby??? Ile można czekać na to aż ludzie zaczną słuchać prawdy?? OFE zabrane i nic. Lasy chcieli sprzedać i nic. Afery VAT-owska i Amber Gold i nic…. Gospodarka leży i kwiczy, ja siedzę drugi rok za granicą i widzę co się dzieje. Warszawiacy są tacy naiwni? Nie mają dostępu do internetu?
   Przecież Prezydent nie chce władzy dla władzy. Gdyby chciał to robiłby awanturę już drugi rok, namawiał do puczu itp.
   Brawo Panie Prezydencie!! Jeden z najlepszych wywiadów. Mimo trudności wierzę, że uda się zachować te pieniądze dla warszawiaków. Będę od dziś się za to modlił.
   Pozdrawiam

  • Gall
   Reply

   Witam
   Chiałbym się odnieść do reparacji za zniszczoną Warszawę czyli jak nie utracić mienia II rzeczypospolitej
   (inaczej jest to dobro narodowe).
   Najpierw trochę artykułów z konstytucji kwietniowej
   – z art 2 punkt
   3) Jego(prezydenta) obowiązkiem naczelnym jest troska o dobro Państwa, gotowość obronną i stanowisko wśród

   narodów świata.
   -Art. 12
   Prezydent Rzeczypospolitej:
   h. obsadza urzędy państwowe, Jemu zastrzeżone.
   -Art. 49
   (1) Aktami prawnymi są:
   a. ustawy,
   b. dekrety Prezydenta Rzeczypospolitej.
   2) Prezydent Rzeczypospolitej ma prawo w czasie, gdy Sejm jest rozwiązany, wydawać w razie konieczności
   państwowej dekrety w zakresie ustawodawstwa państwowego z wyjątkiem:
   a. zmiany Konstytucji,
   b. ordynacji wyborczej do Sejmu i Senatu,
   c. budżetu,
   d. nakładania podatków i ustanawiania monopoli,
   e. systemu monetarnego,
   f. zaciągania pożyczek państwowych,
   g. zbywania i obciążania nieruchomego majątku państwowego, oszacowanego na kwotę ponad 100.000 złotych.
   (3) Dekrety oparte na przepisach artykułu niniejszego, będą wydawane na wniosek Rady Ministrów i mogą być zmieniane lub uchylane tylko aktem ustawodawczym.
   Czy patrząc na te przepisy Prezydent II Rzeczypospolitej może swoim dekretem przywrócić BANK POLSKI II Rzeczypospolitej podobnie jak dekretem Naczelnika Państwa w roku 1919 ( Bank Polski został założony 8 lutego 1919 roku dekretem Naczelnika Państwa Polskiego Józefa Piłsudskiego, jako Pocztowa Kasa Oszczędności).
   Bank ten można by było założyć w UK (byłby to tymczasowy adres do chwili odzyskania niepodległości).
   Tymczasowy cel banku to służba obywatelom II rzeczypospolitej i im słowiańskim potomkom (czytaj obywatelom III rzeczypospolitej) oraz pomnażanie ich majątku.Jako służbę rozumiem wsparcie finansowe po zweryfikowaniu obywatela jako „POLAKA”. W tym wsparciu można by z miejsca oddłużyć frankowiczów zameldowanych w Warszawie,
   wspierać finansowo (chodzi o bezzwrotne kwoty pięniężne przekazywane co miesiąc np 1500 pln na osobę) weteranów II Wojny światowej w szczególności Powstania Warszawskiego oraz inne jak budowa prywatnych żłobków i przedszkoli w Warszawie – (określenie prywatne czyli do czasu odzyskania powrotu II Rzeczypospolitej do Polski).
   Wsparcie banku powinni otrzymać także weterani II wojny światowej rozsiani po całym świecie podobnie jak ich odpowiednicy mieszkający w POLSCE.Bank powinien wspierać finansowo Polonie -rozumiem bezzwrotnie wsparcie finansowe dla promowania Polskości, walki o jej dobre imię. Wsparcie także poprzez kredyty, pożyczki dla Polonii na preferencyjnych zasadach.
   Jako pomnażanie funduszy rozumiem inwestycje w przemysł USA,UK poprzez zakup akcji firm zbrojeniowych, lotniczych,IT.
   Bank ten powinien mieć swoją kancelarie prawną.
   Tak na marginesie Pan Prezydent w jednym z wywiadów powiedział że mógłby zatrudnić kancelarie prawną w USA która by mogła walczyć w przeciwko wprowadzeniu ustawy 447 ale koszt tego procesu to 100mln $ po którym to kancelaria ta musiałaby się rozwiązać z powodu braku klientów. Może mając takie pieniądze warto ten proces rozpocząć np. kupując tą kancelarie.Plusy II RP miałaby świetnych prawników, kancelaria to mogłaby świadczyć usługi dla Poloni w USA (oczywiście z rabatem).
   Oczywiście możliwości takiego Banku z tym kapitałem są ogromne (mógłby on np wykupić poprzez podstawione instytucje zagraniczny dług III RP i doprowadzić do jej finansowego przejęcia wtedy żegnaj dobra zmiano – oczywiście są to tylko moje dywagacje).
   Pozdrawiam wszystkich i
   Cześć i Chwała WIELKIEJ POLSCE.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.