Izabela LitwinWłaśnie ruszyła ogólnopolska akcja społeczna, której skutkiem ma być repolonizacja banków działających w Polsce. Inicjatorem akcji jest Fundacja Jesteśmy Zmianą. Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich, którzy mają dość bankowego bezprawia, niszczenia polskiej gospodarki przez banki oraz popadania większości polskich rodzin w finansowe niewolnictwo.

Realną alternatywą dla kwitnącego w Polsce od lat procederu okradania Polaków z owoców ich ciężkiej pracy jest przede wszystkim doprowadzenie na skraj upadłości zagraniczne podmioty bankowe, a następnie przejęcie ich przez polski kapitał.

Wskaźniki wypłacalności banków kształtują się na poziomie 8 do 12%, więc wycofanie tylko 5% depozytów, stawia banki w stan niewypłacalności, czyli bankructwa. Masowo przeprowadzona akcja znacznie przyspieszy ten proces.

Żeby wspomóc naszą akcję, wystarczy że założysz konto w dowolnym banku spółdzielczym (SKOK-i nie są bankami, polecamy więc polskie banki spółdzielcze oraz ewentualnie Bank Pocztowy, który posiada znaczny udział kapitału polskiego) oraz przeniesiesz do niego swoje oszczędności i/lub ROR. To wszystko. Wyliczenia przeprowadzone przez specjalistów pokazują, że jeśli przyłączy się do naszej akcji tyko kilka procent Polaków, wystarczy to żeby rozpoczął się proces odzyskiwania kontroli nad polskim sektorem bankowym.

Pamiętaj, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny zabezpiecza Twoje depozyty do wartości 100 tys. euro, więc osoby posiadające depozyty wyższe, muszą liczyć się z możliwością częściowej utraty swoich pieniędzy. Dlatego też warto swoje pieniądze lokować w bezpiecznych polskich bankach.

Proszę o każdy rodzaj medialnego wsparcia oraz o pomoc w rozpropagowaniu tej akcji.

Więcej szczegółów na stronie RatujSwojePieniadze.pl

Ilość wejść:

Ilość wejść: 5 350, w tym dzisiaj: 1

Ratuj Swoje Pieniądze – akcja repolonizacji banków

17 komentarzy

 • Darek
  Reply

  Dziękuję za tą dyskusję. Tym którzy się boją, niech przepracują strach w tym obszarze. Pamiętam, że z rok temu był wywiad z panią, od kalendarza majów. Była mowa w tamtym nagraniu, że Polacy odrabiają obecnie karmę, za lata niewolnictwa, jakiego się dopuścili na długo przed chrześcijaństwem. To jest temat do wybaczenia i do pracy nad sobą. Dla czego? odpowiedź jest w tresurze matrixa. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Niech wasze błędy przynoszą wam wiedzę, prawdę i mądrość x.

 • peter
  Reply

  Nie można pod żadnym pozorem dopuścić do odwalutowania kredytów frankowych!!! Dzięki wyższemu kursowi franka banki będą mogły nareszcie odrobić straty! Przy kursie franka 5-6 złotych będziemy mogli dużo więcej do Szwajcarii eksportować, dzięki czemu znacznie wzrośnie PKB, a przy okazji uwolni się dużo mieszkań i ceny nieruchomości spadną. A ci z tych mieszkań? Proste, wprowadzą się do rodziców lub do miasteczek kontenerowych a ich luksusowe apartamenty i rezydencje odkupi państwo i przeznaczy dla migrantów. Przez 8 lat żyli w luksusach nie licząc się z pieniędzmi i mogą sobie trochę odpuścić. A 5 grudnia o 13 jeszcze organizują manifestację przed Pałacem Prezydenckim, bezwstydnicy.

  • Adam
   Reply

   Tam nie bylo frankow..
   To bylo oszustwo bankowcow, ktorzy wiedzieli, ze PLN spadnie bo sami bankowcy go wywindowali.

 • Pyton357
  Reply

  A jaką mam gwarancję że kolejną mafią i kolejny SKOK nie wykorzysta moich pieniędzy. A mnie zostanie czekać na łaskę funduszu gwarancyjnego. Jest i drugą strona medalu, fundusz gwarancyjny z NBP to tak na prawdę pieniądz obciążony odsetkami lombardowymi, zatem wypłata grozi kolejnymi odsetkami skumulowanymi stosowanymi w kredytowania działalności gospodarczej, bo SKOK nie finansuje takich kredytów a jeśli już to odsetki nie są konkurencyjne dla banków komercyjnych.

 • Pingback: Zbankrutujmy zachodnie banki w Polsce – Izabela Litwin | Porozmawiajmy TV

 • wi
  Reply

  Proponuje w sierpniu wyciagnac z konta wszystka kasiore (i tak mam jej mało) i cierpliwie poczekac do wrzesnia, rozpierdziucha finansowa sama sie dokona. I w tym momecie nalezy zaczac działac po polsku.
  Czy macie jakies konkretne plany jak zaczac od nowa???
  Pozdr…

 • Łukasz
  Reply

  Akcja fajna ale czy nie przewidzieliście tego iż finansjera oligarchiczna która tak naprawę rzadzi ta planeta ma asa w rękawie w postaci derywatów? Jak będziemy „fikac” to ta mafia uruchomi econimic killer w postaci instrumentów pochodnych i nas wykończy a raczej nasza złotówke wykończy wciągu 3 miesięcy,tak zrobili Argentynie w latach 60-70 Japonii czy niedawno Irlandii,Islandii czy teraz Grecji,tak tez chcieli zrobić Rosji ale tym razem Rosjanie oparli rubla na „podporach” z Chin i wytrzymali atak.Dlatego zanim robicie jakas akcje to najpierw powinniscie przewidziec przynajmniej następnych 5 kroków jakie może wam/nam wygramolić ta mafia zachodnich bankierów którzy zwą się komitet 300 i maja takie banki jak FED,MFW czy BIS pod sobą.To jest tak jakbyście mistrza Polski w piłke nozną wystawiali do gry z Bayernem Munchen czy Realem Madryt.Mozna wygrac ale trzeba mieć mądry masterplan i przede wszystkim odzyskac władztwo nad swoja walutą i emisją tej waluty jak i podażą.

 • Przemek
  Reply

  Natomiast bardzo mi się nie podoba treść komentarza Alexa. Gdzie cierpliwość i szacunek do drugiego człowieka? Tak rzuca się obelgami w Internecie ? Drogi Panie Alexsie psujesz sam sobie markę na własne życzenie, więcej życzliwości i chęci niesienia pomocy, bo rozumiem , że z stąd wynika potrzeba dbania o Polskie interesy. Pozdrawiam

  • Alex
   Reply

   Kolego Przemku, jeśli dobre słowo nie działa, to niekiedy trzeba człowiekiem wstrząsnąć. O dobrą markę niech sobie dbają politycy. A ja robię to co robię i już. Jeśli ktoś ciągle troluje i pisze bzdury w komentarzach, nie wysiliwszy się nawet aby zbadać o czym jest mowa w nagraniu, to z przyjemnością zrobię coś aby on się na mnie obraził. Trolom mówię NIE!
   Przed chwilą byłem w Banku Spółdzielczym założyć konto i nie zauważyłem różnicy w obsłudze pomiędzy tym bankiem, a zachodnimi, komercyjnymi. Dostęp internetowy też jest OK, bankomaty BS i BGŻ bezpłatne. Konto kosztuje 5 zł/mies., a w innym banku (niepolskim) konto kosztuje 11 zł/mies.

 • olga
  Reply

  A czy dałoby rade wskazać te banki? Ja ostatnio bylam w PKO bp i bardzo chciałam założyć tam konto ale…. Obsługa jak z filmu Barei. Do tego ogólnie odczuwalna obraza, ze w ogóle tu jestem zawracam głowę i o coś pytam… A do tego wysoki koszt utrzymania konta dla firm… I dalam sobie spokój….

  • Przemek
   Reply

   Dokładnie nasze Polskie banki są bardzo drogie. I niekonkurencyjne w stosunku do zagranicznych. Też wole wspierać banki spółdzielcze bo to o niebo lepsze rozwiązanie prawne i dla jednostek. Sam jestem członkiem pewnej dobrze zarządzanej spółdzielni finansowej (nie mylić z mieszkaniową) i jesteśmy wszyscy z niej mega zadowoleni. Brakuje kilka małych szczegółów naszym bankom jak lepsze poprawione interfejsy www, przelewy natychmiastowe dostęp do bankomatów bezpłatny. To są takie wygody do których jeśli się człowiek przyzwyczai to ciężko rezygnować.

 • Zielarz
  Reply

  … szkoda ze jeszcze nie zostalo ustalone kalendarium kiedy ma byc wypolacanie z danego banku, wtedy ludzie umiejacy wykorzystac ta informacje zaszortowali by stosowne akcje i wydoili jeszcze dodatkowo drobnych polskich akcjonariuszy oraz fundusze, w tym emerytalne.
  Prawdziwy patriotyzm.

  • Szef
   Reply

   Takich „obrońców” zagranicznego interesu jak ty jest wielu. Ciekawe czy ci za to płacą czy to „patriotyzm” 🙂

 • Zielarz
  Reply

  Po co czekac na kryzys! Niech on sie zacznie od nas !
  I jak to ma wygladac ? 5% depozytow zostanie wyconafe, zly zagraniczny bank upada i 95% depozytow po 100kEur ma byc zwrocone przez BFG. A tam kasy starczy ? A jak nie starczy to kto zaplaci ? A przedsiebiorcy tez beda mieli tak fajnie jak bank upadnie ? Ile wytrzymaja bez plynnosci ?
  Jak dla mnie to to jest specyficzna reklama bankow spoldzielczych i specyficzna o tyle ze ma trafiac w ludzkie uczucie pozornego patriotyzmu polaczonego z cwaniactwem – bo przeciez jak juz te 5% „bystrzakow” wyplaci to reszta bedzie sie bujac z BFG nie wiadomo jak dlugo i nie wiadomo wlasciwie jak.
  Nie podoba mi sie to.

  • Alex
   Reply

   Hej! Człowieku! Może byś najpierw się dowiedział czym są banki spółdzielcze, jak są zorganizowane i o co chodzi w całej tej akcji. Najpierw się dowiedz, a potem pisz merytorycznie i na temat.
   Tą akcję uzgodniliśmy już w marcu na spotkaniu niezależnych mediów i jak widać przez dwa miesiące trwało jej dopracowywanie. Więc zamiast bronić interesów banków zachodnich, może byś się wysilił i podjął jakieś proste działanie, do którego nie inwestować dużo wysiłku, bo wszystko jest tu wyjaśnione. Oczywiście, że efekt może być niewielki, ale od czegoś trzeba zacząć i trzeba abyśmy nauczyli się to robić wspólnie.

  • Dorota
   Reply

   Jak się Panu nie podoba popierać Polskę to może wyjechać z kraju. Patriotyzm i dobrze pojęty nacjonalizm pomógłby nam być bogatszym krajem. Pieniądze polskich przedsiębiorców zostaną w kraju, którzy w znakomitej większości zainwestują je w naszą ziemię. W Seulu 90% samochodów jest produkcji koreańskiej, Banki są koreańskie, Ubezpieczalnie tez jedynie Armani i jemu podobni się trzymają. Mądry naród i dlatego średnia płaca dwukrotnie wyższa niż u nas. Niech Pan pozbędzie się zawiści i szukania ukrytych intencji. Cieszę się ze taka inicjatywa powstała i chętnie będę reklamowała Polskie Banki i Innych Polskich przedsiębiorców. Apeluję aby robić zakupy w Polskich sklepach: Stokrotka, Piotr i Paweł. Pewnie są jeszcze jakieś tylko nie w mojej okolicy. Sprawdźcie w internecie kto jest właścicielem i podajcie. Pozdrawiam i popieram

  • zostawiony przez SKOK
   Reply

   Nie odwołujcie się do patriotyzmu POLSKICH SKOKÓW czy BANKÓW „PL” to ściema i fikcja= zakręcona reklama prywatnych interesów. Byłem w skok i gdy upadał zarówno Kasa Krajowa Skok jak i jej ociec chrzestny / założyciel P. BIERECKI się „wypięli” nie widząc możliwości pomocy ani reprezentowania !!! o swoje interesy dbali bardzo, a o ludzi jak ja i inni uważali aby „się nie pobrudzić”!!!
   Co nam za propagandę prywatnych interesów serwujecie.
   Proste = skoro ma być takie dobre bo polskie i tanie i dobre = OK niech będzie 1`-polskie jest 2` dobre ma szansę być 3` jeszcze niech będzie TANIE a nie 5pln/mc i kiepskie oprocentowanie = chcecie to znajdziecie za 0pln i z bezpłatną obsługą internetową.
   ==========
   a jak chcecie rewolucji bankowej to zacznijcie wszędzie płacić gotówką a nie kartami i przelewami, rynek bankowy przestanie być elektroniczną wydmuszką zbudowaną na pieniądzu dłużnym
   ==========
   ja już zaufanie do skoków zdrowiem przypłaciłem, z bankami spółdzielczymi także różnie miewałem, a z bankami wiem że zawsze się trzeba nagimnastykować ale zaprawdę nie wciskajcie sloganów o patriotyzmie w wiersze z ekonomią, za takie głupoty płaci BFG który zbudowany jest z 10 mld pln ze składek wszystkich instytucji objętych ich gwarancjami, a co to jest przy stresie finansowym = stres dla długu publicznego bo na wypłaty gwarantowane gdy brakuje dorzuca fundusz państwowy gwarantujący istnienie BFG

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>