Permakultura, naturalne budownictwo i ekowioski – Robert Błaszczyk

More videos
Views
   

Robert Błaszczyk opowiada o swoich doświadczeniach i podróżach w poszukiwaniu wiedzy o życiu w harmonii z naturą:

Kontakt do Roberta: www.Facebook.com/Robert.Blaszczyk.9

8 komentarzy

 • Kacper
  Reply

  Do wymienionych książek o permakulturze warto dodać jeszcze całkiem niedawno wydaną pozycję: „Ogrody Permakultury. Dotknąć Ziemi” (Monika Podsiadła, Andrzej Młynarczyk z Pryszczowej Góry).

 • Zielarz
  Reply

  Chec posiadania wlasnego kawalka podlogi wynika z ego zgadza sie ? A jezeli zaliczamy sie do natury i nie chcemy modyfikowac tej cechy to czy to nie stoi w sprzecznosci z uciszaniem swojego ego ?
  Problem jest taki ze dla wiekszosci (chyba nie tylko Polakow) jest to nie do zniesienia na dluzsza mete.

  • Jan
   Reply

   W naturze zwierzeta tez maja swoje „domy” i terytoria, wiec nie rozumiem dlaczego czlowiek ma byc inny. Przeciez to naturalne miec dach nad glowa.

  • Gabriel
   Reply

   Patologiczna żądza posiadania pojawia się kiedy pojawia się próba ograniczania i regulacje z ograniczenia korzystania z natury, podatki i daniny. Normalnie potrzeby mieszkania, ogrzewania i wyżywienia są ograniczone i człowiekowi wystarczają do tego żeby sobie popracować i pocieszyć z raju, który sobie tworzy. Ostatnio takim przykładem może być Patagonia, gdzie od dziesięcioleci żyją sobie pasterze i osiedleńcy i do tej pory żyją spokojnie, a ostatnio są tam projekty elektryfikacji, budowy wielkiej zapory wodnej czy prywatyzacją czystej wody i źródeł tych wody.

   • Jan
    Reply

    Tereny Ameryki Poludniowej powoli i systematycznie „zagospodarowuje” SZWABSKIE plemie,
    wiec chyba nie ma sie czym podniecac.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>