Konferencja partii II Rzeczpospolita Polska, 12.05.2018, część 2

More videos
3.97K
Views
   

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów I konferencji partii II Rzeczpospolita Polska, która odbyła się w dniach 12 maja 2018 r.

Link do części 1: Porozmawiajmy.tv/konferencja-partii-ii-rzeczpospolita-polska-12-05-2018-czesc-1

Dokumenty i materiały źródłowe zaprezentowane w powyższym nagraniu:

Nagranie dr Zbigniewa Kękusia zaprezentowane podczas konferencji:

Ilość wejść: 3974

44 komentarze

 • alien27
  Reply

  Skoro chcemy otwierać się na Rosję co popieram z przyczyn o których pisała Siwak w swoich książkach i jeśli to prawda że Putin ma ten sam celu co teraz my prawdziwi Polacy to czemu Panie Prezydencie nie poprosić Putina o pomoc ?

 • alien27
  Reply

  Zastanawiają się wszyscy jak dojść do głosu, o mediach itp.
  Z całym szacunkiem to mówię, zdeterminowane matki chorych dzieci podtrawiły wejść do sejmu i domagać się pieniędzy dla swoich dzieci, a my chcemy przejmować władze ? Ludzie to proste, trzeba wejść do sejmu i domagać się WOLNOŚCI SŁOWA, STOP CENZURZE, GŁOSU SPOŁECZEŃSTWA, przecież można zacząć protestować pod tym samym pretekstem pod telewizją publiczną ! Proszę żeby to info. dotarło jak najszybciej do prezydenta.

 • Ratujmy Polskę
  Reply

  Rozmawiałem z mnóstwem ludzi którzy pierwszy raz słyszeli o tych zbrodniczych ustawach jezeli chodzi o posiadanie i uzywanie broni przez rozne grupy i nikt o tym nie słyszał, do tego trucie Polaków przez GMO, niech państwo nie słuchają hejtów w komercyjnych mediach bo jak wiadomo od dawna mamy kilkadziesiat tysiecy roznej masci agentury w swoim kraju a tak naprawde my chcemy działać, i chcemy ramie w ramie z wami odebrać władzę trucicielom Polaków

 • Rafał
  Reply

  Witam, w nagraniu z konferencji była mowa o przepisie dotyczącym niespłacania kredytu we frankach szwajcarskich. Gdzie można pobrać ten dokument? Pozdrawiam

 • PolMen
  Reply

  PYTANIE. W jaki sposób można zapisać się do partii. Bardzo chciałbym brać czynny udział w rozwoju jedynej prawdziwej Partii działającej na rzecz dobra Polski. Powiem, że już komentuje filmy różne na YT, podając linki do filmów z Panem Prezydentem Potockim. Z dobrym odzewem, muszę przyznać! 🙂 Proszę o wskazówki jak zapisać się do Partii II RP. Jeśli to jest wogóle możliwe.

  • Krzysztof Z
   Reply

   Minister Sikorski przypomniał niedawno umowę odszkodowawczą (indemnizacyjną) zawartą w 1960 r. przez Polskę i USA. Na jej mocy Polska przekazała 40 mln dol. na „całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, zarówno osób fizycznych, jak prawnych, do Rządu Polskiego” z tytułu wszelkich decyzji o przejęciu mienia. Ta suma miała zostać rozdzielona „wedle uznania Rządu Stanów Zjednoczonych”. Dalej umowa stwierdza: „Po wejściu w życie tego układu Rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał Rządowi Polskiemu ani nie będzie popierał roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych do Rządu Polskiego”. Warto tu zauważyć, że strona amerykańska cały czas bardzo dokładnie przestrzega litery tego układu, bo Stuart Eisenstat jest tylko doradcą, a nie członkiem rządu, a wyrażane przez niego „rozczarowanie” z powodu wstrzymania prac nad polską ustawą reprywatyzacyjną nie stanowi przecież popierania jakichkolwiek roszczeń. W umowie czytamy też: „Gdyby roszczenia takie zostały bezpośrednio przedłożone przez Obywateli Stanów Zjednoczonych Rządowi Polskiemu, Rząd Polski przekaże je Rządowi Stanów Zjednoczonych”.
   Z umowy tej jasno więc wynika, że wszelkie roszczenia obywateli USA o odszkodowanie za mienie utracone w Polsce mogą być kierowane tylko i wyłącznie do władz USA. Polska nie może wypłacać żadnych zadośćuczynień, bo stanowiłoby to złamanie obowiązującej umowy, której nie wypowiedziały ani strona polska, ani amerykańska. Gdyby zaś nasze władze chciały obywatelom amerykańskim jakieś odszkodowanie wypłacić, byłoby to narażaniem państwa polskiego na straty oraz łamaniem prawa, a inicjatorzy takich działań musieliby stanąć przed Trybunałem Stanu. Taki sam skutek miałoby uchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej przewidującej odszkodowania dla obywateli amerykańskich. Dlatego należy ostrzec polski rząd i parlament, że przyjęcie rozwiązań prawnych zakładających wypłacenie takich zadośćuczynień będzie bezprawiem i działaniem na szkodę państwa.
   Niestety, trzeba w tym miejscu stwierdzić, że na szkodę państwa działał też minister Sikorski, który dopiero teraz powołał się na umowę polsko-amerykańską. Niezrozumiała zwłoka ministra spraw zagranicznych spowodowała, że przez ostatnie lata organizacje żydowskie kierowały pod adresem Polski zarzuty i oskarżenia, a z naszej strony nie było żadnej reakcji na te działania. Podobne umowy jak z USA Polska zawarła też z 13 innymi państwami zachodnimi. Minister Sikorski musiał wiedzieć o wszystkich tych układach, bo trzy lata temu oficjalnie powołał się na nie – trzeba to przyznać – rząd PiS z minister Anną Fotygą, kierującą wówczas resortem spraw zagranicznych.
   Najnowsze nasilenie ataków propagandowych na Polskę zaczęło się po oświadczeniu Ministerstwa Skarbu, zamieszczonym 9 marca na stronie internetowej resortu, mówiącym, że ze względu na duże obciążenia finansowe projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie może być kontynuowany. Nie było żadnych realnych powodów, by resort akurat teraz występował z takim komunikatem. Jak dowiedział się „Przegląd”, minister Aleksander Grad podjął decyzję o wydaniu oświadczenia tylko z powodu „licznych pytań dziennikarzy”.
   Najprawdopodobniej więc obecne zwrócenie uwagi na reprywatyzację było zabiegiem socjotechnicznym rządu. W kampanii wyborczej ta kwestia na pewno byłaby podnoszona, wiadomo też, że większość Polaków jest przeciwna reprywatyzacji. Było również oczywiste, że po oświadczeniu Ministerstwa Skarbu organizacje żydowskie podniosą larum. Premier wolał więc sam wywołać temat – i zebrać punkty u wyborców, oświadczając, że bierze na siebie odpowiedzialność za wstrzymanie prac nad ustawą reprywatyzacyjną. Za co zresztą punkty jak najbardziej mu się należą.

 • Karol
  Reply

  …ad pani Ina; ale pan Majka jest jedynym odważnym i prawym członkiem tegoż Trybunału. Cała reszta tych utytułowanych Sędziów z wykształceniem prawniczym to sprzedajna ferajna, która nie jest godna noszenia żadnych tytułów. Podobnie jak zdecydowana większość innych posiadaczy dyplomów i nadań. Żyjemy w Matriksie, który jest akceptowany przez prawie wszystkich sędziów, dziennikarzy, doktorów i profesorów…

 • Carodom
  Reply

  Popieram, tyle że może być to w formie sondy ulicznej bez Pana Prezydenta II RP przed budynkiem sejmu. Zawsze to jakaś nadzieja, że któryś z posłów zmieni tor myślenia.

 • Eliza
  Reply

  Ina, to nie ma znaczenia czy jest sędzią z papierami czy nie. Panu Majcie nie jeden sędzia tzw. niezawisły może buty czyścić. Wiem co piszę.

 • Eliza
  Reply

  Do Alexa, na odpowiedź p. Eli ( p. Ela jeszcze uważa p. Brauna ja i Mi…, za bezwzglednyych patriotów, nieporozumienie),
  nie trudno przyznać Tobie racji. Serdecznie pozdrawiam.

 • Ina
  Reply

  Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Pan Majka nie jest prawnikiem ani sędzią, ma wykształcenie politologiczne. Jest członkiem fikcyjnego Trybunału Stanu i jedynym członkiem bez wykształcenia prawniczego w tym trybunale. Trybunał Stanu to śmieszny organ, który od 35 lat żadnemu politykowi nie zrobił krzywdy., chociaż do pinowania ich zachowań jest powołany. To kolejna hybryda polityczna do wysysania pieniędzy z podatników. Bycie członkiem tej ferajny nie jest powodem do chwały. Tytułowanie, nawet grzecznościowe, pana Majki, i nazywanie go sędzią jest nadużyciem.

 • Polak Słownianin
  Reply

  Bo grzegorz braun stoi po drugiej stronie barykady, wbrew pozorom ….
  Silne państwo i naRÓD to przede wszystkim nie mieszanie jakiejkolwiek wiary w sprawy państwa, bo to indywidualna sprawa każdego suwerena. Historia pokazauje wyśmienicie, do czego prowadzi narzucanie na siłę jedynej/prawdziwej wiary/wyznania/religii.
  Czekam z niecierpliwością na jakiś zjazd/konferencję gdzieś bliżej zachodniej granicy Poski/Lechii, bo zamierzam czynnie włączyć się w odzyskanie władzy przez Nas Polaków/Lachów nad sowją państwowoością.
  Ps. Zamiast narzekania ludzie w pierwszej kolejności powinni zadać sobie proste pytanie – co ja zrobiłem dla dobra NASZEJ WSPÓLNEJ SPRAWY ?? I nie liczyć na innych, zwłaszcza kiedy wiesz (bo przecież znasz siebie najlepiej), że jesteś uczciwym polskim/lechickim Patriotą/Nacjonalistą.

  • leszek
   Reply

   ‚Od długiego czasu przyglądam się Panu braunowi , pamiętam w erze Solidarności to wajda był reżyserem na topie i co z tego wyszło -szambo wybiło .Obawiam się ,że takim samym „aniołem ” jest grzegorz braun to mieszanka wajdy i geremka .Aha sprawdziłem pochodzenie „anioła ” nie jest za ciekawe -rozejrzyjcie się Google zaprasza

 • PolMen
  Reply

  Jestem narazie na 18min i mnie już pyta strzela. Jak głęboko Polska siedzi w bagnie. Nawet jak pozornie dojdzie do jakiegoś przełomu to na naszej ziemi są wrogie wojska żydoamerykanów. Po pierwsze anulować konstytucje i przywrócić prawdziwą!! My sobie tak możemy pisać tu się podniecać. Pozabijć każdegożyda co do nogi, ale wtedy będziemy jak oni jak psy.

  • Alex
   Reply

   Odpowiem pytaniem na pytanie. Dlaczego na tych spotkaniach nie ma Putina, królowej brytyjskiej, papieża, Madonny i Kazia z Koluszek?

  • grzegorz
   Reply

   Elu.
   Od Grzegorz Brauna dowiemy się wielu interesujących spraw- Związanych historią . Nie dowiemy się Jadnak jak w materiale przedstawiono ( mocen słowa Pana Majki) że oszustwo przewrotu 88 -89 było za błogosławieństwem kościoła katolickiego. Widziałem wille filmów w Braunem i nigdy też nie padło nazwisko Sokolnickiego ( jeśli jest to przepraszam i proszę o link). Braun mocno sympatyzuje z Cenckiewiczem- a ten z kolei uznaje że Kaczorowski to Legalny Prezydent . Być może tu jest odpowiedź. Zatem do słynnego frazesu Pana Brauna kondominium niemiecko- rosyjskie pod żydowskim zarządem powierniczym należy dopisać z z dziesięciną katolicko Toruńską. Przy okazji Alex -czy można w jakim wywiadzie zapytać Pana potockiego o Pana Brauna .

 • seba
  Reply

  Pani blondynka w różowej kiecce – paszła!!! Prowokatorka! Drugi Mazowiecki w spódnicy. Mąci. Wichrzyciel do rozmydlania tematu.

 • pobożnu
  Reply

  pani elzbieto, niech pani sobie z „edim słowianinem” sama podziała. Zalecam uzywanie rozumu. Nigdy nie jest na to za późno.

 • Ryszard
  Reply

  Co do programu partii, to po posprzątaniu burdelu powinien być jeden punkt, demokracja bezpośrednia wzorem Szwajcarii J. Zięba mega mocne od 1, 40 min

 • sano2
  Reply

  Mam pomysł. Skoro Potocki ma zakaz wstępu do sejmu to ustawcie się z kamerą przed sejmem i zaczepiajcie wychodzących stamtąd posłów.

 • Maciej
  Reply

  Mam nadzieję że zaprosicie do Warszawy Pana Józefa Kamyckiego. Drogi Panie Józefie proszę przyjechać i dokończyć wykład. Trzymam za was kciuki ni będę o Was mówił i pisał.

 • Grzegorz
  Reply

  Mam firmę reklamową. Mogę zająć dystrybucją ulotek informacyjnych o 2 RP na terenie całej Polski w największych miastach. Trzeba uruchomić kampanie informacyjną jak najszybciej.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.