Ile kosztuje dobry wizerunek rządu – Jan Zbigniew hrabia Potocki i Jan Sposób

More videos
3.78K
Views
   

W rozmowie z Janem Zbigniewem Potockim, gościmy Jana Sposoba. Jan Sposób jest przedstawicielem konfederacji reform ustrojowych.

Wątki naszej rozmowy:

Pikieta przeciwko GMO, o której mówimy w nagraniu:

Informacje na temat konferencji partii II RP znajdują się na stronie: 2-rp.pl

Zobacz również poprzednie nagrania z prezydentem Janem Potockim:
Porozmawiajmy.tv/?s=Jan+Zbigniew+hrabia+Potocki

Facebook: Facebook.com/Jan Zbigniew Potocki

Ilość wejść: 3780

32 komentarze

 • Beata
  Reply

  Dobry wizerunek – to dzis decydujaca sprawa.
  Panie Prezydencie i panie Aleksie – warto byloby zalozyc strone w Internecie, np. http://www.2RP.org – i publikowac tam wszystkie wazne informacje, video, budowac liste subskrybentow, reklamowac te strone – szczegolnie teraz, przed nadchodzacymi wyborami samorzadowymi.
  Reklama w Internecie jest rowniez bardzo wazna. Podobnie jak aktywnosc na spolecznych portalach: YouTube, Facebook, Twitter. Warto tu komentowac, informowac, kontrowac dzialania trolli, etc.
  Chetnie zaproponuje wpolprace w tym zakresie. Juz kontaktowalam sie z Panstwem za pomoca wiadomosci Facebooka. Moge zaoferowac profesjonalna strone WWW i wyzej wymienione dzialania promocyjne. –Tworzmy dobry wizerunek 2RP! Zapraszam do kontaktu: http://www.vmdigihouse.com

 • Arkadiusz
  Reply

  Czemu pan Potocki, skoro jest taki bogaty i chce dobra Polski i polaków poświęca tyle czasu na jakieś blogi, vlogi etc, zamiast zrobić to po męsku skoro testament ma i dokumenty.. nie ma żadnego sądu który by to rozpatrzył ?, udowodnić autentyczności ?, jacyś łowcy kamienic na sfałszowane papiery przejmują milionowe majątki a taki biznesmen, hrabia, milioner nie wie co i jak zrobić ? to jakaś groteska.. Panowie dajcie se spokój róbcie swoje biznesy, i nie róbcie wody z mózgu polakom już i bez mamy tego po dziurki w nosie. PS. panie Potocki brakuje panu atencji i uwagi, że pan tak się chwali co robi ? Potocki niewygodny ? nikt o panu nie słyszał nikt nie słyszał o najbogatszym polaku na świecie wszyscy myślą ze to Kulczyk… jesteście panowie daremni.. macie tyle kasy i wpływów i wyobraźni jak pastor Chojecki.

 • Maria
  Reply

  Dlaczego mamy czekać do wyborów ? Przecież może p.Prezydent przejąć władzę dekretem i ogłosić wcześniejsze wybory i już na nowych,sprawiedliwych zasadach

 • Ireneusz
  Reply

  Chwała Wielkiej Polsce! Chwała jej Prezydentowi, Panu hr Potockiemu! Ojczyźnie życzymy jedności narodowej, a Prezydentowi – dużo zdrowia i wygrania wyborów !!!

 • Gocha
  Reply

  Tłumaczyć się powinien Pazik bo robił walki wekslowe po za tym jeśli wysyła te same pisma do kilku prezydentów a nagonka jest tylko na JZP to świadczy o celowj prowokacji przechrzczonego żyda i jego parchatych popleczników.

 • Adam
  Reply

  Fajnie by było pokazać jakieś nagrania z ukrytą kamerką jak Pan Potocki chce wejść gdzieś do studia czy do sejmu i mu odmawiają tak jak to mówi – nie mówię, że mu nie wierzę, ale dobrze by było też czasem coś obejrzeć a nie tylko słuchać. Po drugie dlaczego nie ma żadnych zdjęć z zagranicy z ważnymi postaciami, posłami, senatorami? No i po trzecie, jak nie wygra wyborów II RP to co, jesteśmy straceni? Mowa była jeszcze o jakimś dekrecie natychmiastowym przejęcia władzy tak, we wcześniejszych odcinkach ?

 • Maniek K.
  Reply

  Apel – rozsyłajcie ten film na FB bo coś mało go obejrzało do dziś ? Czyżby wszyscy się spodziewali że dopiero po 15 kwietnia Pan Prezydent przemówi ?

 • Beata K
  Reply

  Jestem coraz bardziej dumna Polka majac tak wspanialego Prezydenta II RP -Pana Jana Zbigniewa Potockiego , ktory nie czyta z kartek przygotowanych tekstow a mowi z serca -co da sie zauwazyc , przez co jeszcze bardziej moje poparcie dla Pana Prezydenta rosnie .Tobie Alex bardzo dziekuje za wywiady z Panem Prezydentem jakie do tej pory nagrales .Bardzo sie ciesze i dziekuje Tobie rowniez za prace i niezlomna walke z dezinformatorami szkalujacymi dobre imie Pana Prezydenta naszej II RP oraz nasze imie,ktorzy od samego poczatku i ci co pozniej dolaczyli do naszego grona,walcza z beszczelnymi prowokatorami dezinformatorami i maja w sercu dobro naszej Ojczyzny i Prezydenta II Rzeczypospolitej Polskiej Jana Z.Potockiego .Nie od dzis wiem z czym walczyla (niestety w pojedynke) sp Beata Andrejas ,ktora wskazywala juz wtedy podpierajac analizami faktami nam osobe sp Prezydenta Juliusza Nowine Sokolnickiego oraz obecnego prawowitego nastepce Pana Prezydenta J.Z.Potockiego a pokazywala czym jest Wiejska i Duda a ,niestety sadzac po wpisach pod jej filmami nie bylismy swiadomi tego co Beata Andrejas chciala nam powiedziec. Zycze Wam Zdrowych pogodnych swiat Wielkiej Nocy,smacznego jajka ,zajaczka i wspanialej rodzinnej atmosfery

 • Krzysztof Zommer
  Reply

  ” Nie można już dalej w swej naiwności przyjmować żydowskiej propagandy i bredni V kolumny PO-PIS, ponieważ fakty co do żydowskiego łajdactwa wobec Polaków są trwałe i powtarzalne.
  Już Władysław Jagiełło w Statucie Krakowskim z r. 1420 o żydach mówi: „Przewrotna perfidia żydowska zawsze była i jest przeciwna i wroga dla chrześcijan i nie tylko co do wiary i co do ciała, ale także najsilniej zmierza do rozdrapywania posiadłości i przywłaszczenia majętności”. Celem ustrzeżenia chrześcijan od wyzysku i lichwy żydowskiej zakazał w r. 1423, „aby żydzi pieniędzy chrześcijanom nie pożyczali na kartę i prowizję pod przepadkiem”.
  Żydzi nie mają prawa przebywać na terenie Warszawy ani w jej okolicach pod groźbą kary i konfiskatą majątku – takie było i jest obowiązujące prawo od Zygmunta I
  , zakaz ten jest niewzruszalny po wsze czasy ! Co implikuje sankcje dla każdego Żyda obecnie przez ich karanie i konfiskatę mienia w całości ! Czyli Sejm mamy pusty zaś Gronkiewicz w kazamatach. Tu też odpowiedz, że żadnych spadków żydowskich i pożydowskich nie ma bo zostały nabyte wbrew Polskiemu Prawu – a żydowskie czy zaborcze Polaków nie obowiązują. A tu podstawy prawne;
  Zygmunt I na Sejmie w Krakowie w r. 1527
  ; Innym zaś wszystkim żydom odtąd zakazujemy i zabraniamy niniejszym, po wieczne czasy i na wieki przebywać i zamieszkiwać w wymienionym mieście w nowej i starej Warszawie i na jej przedmieściach”. „rozkazujemy, abyście według odpowiedzialności urzędu Waszego nie pozwalali, ani też nie dopuszczali na pozwolenie, żadnym więcej żydom przebywać w samym mieście naszym Warszawie nowej i starej i na jej przedmieściach, ani też nie pozwalali im posiadać żadnych mieszkań, czyli domów; przeciwnie, abyście ich i każdego z nich usunęli j polecili usunąć z ich rzeczami, już to z wymienionych miast, już też z ich przedmieść,
  Dalej jeszcze poszedł Zygmunt August, znany z wielkiej tolerancji, wobec żydów jednak musiał zastosować prawa w r. 1570 „Obywatelom naszym ten przywilej nadajemy, aby żydzi nie tylko w Warszawie starej i nowej i na przedmieściach, ale i w odległości dwu mil od miasta, z tej i tamtej strony Wisły, zarówno w dobrach naszych jak i kościelnych i świeckich, pod grozą konfiskaty majątku i więzienia nie przebywali”. „Aby zaś ten przywilej był zachowany w należnej mocy, udzielamy niniejszym na podstawie władzy naszej królewskiej pełnej i wszelkiej mocy i władzy warszawskiemu Zarządowi teraz i stosownie do czasu będącemu, aby wszystkich i poszczególnych żydów, którzy by bez zezwolenia Zarządu przybyli do miasta nowego i starego i jego przedmieść pod jakimkolwiek pretekstem czy protektoratem i zamierzali pozostać w obrębie dwóch mil, aby ich wszystkie i poszczególne dobra dla nas najpierw zabrano i skonfiskowano, ilekroć zajdzie tego potrzeba, a następnie, aby wszyscy i poszczególni żydzi wraz z ich rodzinami z obydwóch miast Warszawy byli usunięci(..)
  Przywilej ten potwierdza Stefan Batory, który w r. 1580 dnia 14 marca w Grodnie wydał „Dekret przywilejów i wolności obywateli”, i dodaje, że „przestrzegać będziemy na przyszłość, aby żydzi w żaden wyszukany sposób, ani nawet pod pozorem czy to w imieniu naszym, czy w imieniu usług dla nas czy dla Rzeczypospolitej, nie byli dopuszczani i wprowadzani do miasta naszego Warszawy i jej przedmieść po wieczne czasy przeciw wymienionym wolnościom. Przyrzekamy słowem naszym Królewskim w imieniu naszym i naszych następców, że nikogo nigdy z żydów na zawsze i na wieki nie dopuścimy, ani przyjmiemy do miasta naszego Warszawy i do jej przedmieść, czy to fundacji osób duchowych czy świeckich, czy szlacheckich, czy cywilnych.
  Za Króla Władysława IV wydano wyrok sądowy w r. 1648, zakazujący żydom pobytu w obrębie dwóch mil około Warszawy pod najsurowszymi karami. przy Prawie Ojczystym, to jest przy Konstytucji Koronnej, tudzież Reskryptach naszych, także i przy Dekrecie r. 1617 ferowanym, wcale zachować umyśliliśmy, jakoż czasy wiecznymi nienaruszenie zachowujemy i tymże żydom, aby pod żadnego czasu pretekstem lub jakimkolwiek wynalazkiem lub też pod obroną jakichkolwiek listów, uniwersałów wszelkich osób, jawnie lub potajemnie do miasta Warszawy i na jego przedmieścia wokoło będące, przychodzić i tamże pod bytność naszą mieszkać i bawić się …tamże domów lub dworków, bądź szlacheckich lub duchownych, lub jakichkolwiek osób, na jakichkolwiek gruntach będących najmować, posiadać i w nich mieszkać, ani sposobem jawnym lub potajemnym towarów swoich sprzedawać, kupować i na targ wykładać, prywatnie po domach włóczyć się i chodząc nosić, budów albo sklepów otwierać, kupiectwa wszelkim imieniem mianowanego prowadzić, likworów wszelkich szynkować, rzeczy kradzionych nie tylko poświęcanych, ale też i wszelkich od osób podejrzanych jakimkolwiek sposobem i przyczyną nabywać, wszelkimi sztukami wynajdzionymi i wymyślonymi pożywienia mieszczanom naszym odejmować i odbierać i nic nigdy przeciw prawom i przywilejom miejskim jawnie lub nie jawnie czynić, na innych zaś miejscach o 2 mile w około Warszawy bawić, ani dóbr posiadać nie ważyli się, nie śmieli, a to pod winami w Reskrypcie naszym i przywilejach wyżej wyrażonych opisanymi, to jest: pod zabraniem wszelkich rzeczy, towarów i winy 2.000 czerw, zł podług woli naszej aplikowanych i nieodstępnie na każdego żyda, wykraczającego, wskazaną nakazujemy”… Prawo to odnowił Król Jan Sabieski, Reskryptem datowanym w r. 1663 w Wilanowie: „Żądamy i koniecznie mieć chcemy po urzędzie Grodzkim Warszawskim, tudzież i mieście Starej Warszawy, aby stosując się do praw dawnych, żydom w cyrkumferencji warszawskiej, gdziekolwiek zostającym, przemieszkiwać ani handlów żadnych prowadzić pod konfiskacją onych i osób więzieniem nie dopuszczali, owszem na kilka mil rugowali i w Warszawie bawić nie pozwalali pod surowym karaniem w prawie pospolitym przeciwko sprzeciwiającym się woli i Reskryptom naszym postanawiamy”.
  Nawet Król Stanisław August Poniatowski tak smutnej pamięci i mason, potwierdził i odnowił Reskrypt Władysława IV, nakazując 23 października 1765 r. każdorazowemu Burmistrzowi i Magistratowi Warszawy, by nie dopuszczali żydów ani do miasta, ani na przedmieścia: „Ponieważ żydom prawa i przywileje temu miastu służące i Dekret Króla Imci Władysława żadnego mieszkania nie pozwalają w tym mieście, tedy Szl. Burmistrzowie pro tempore existens suo cum Magistratu (w danym czasie będący ze swym Magistratem) pilno przestrzegać powinni, aby żydzi w Warszawie i po przedmieściach nie mieszkali, a z przyjeżdżającymi w pilnej potrzebie albo na sądy dla spraw swoich tak sobie postąpić mają, jako pomieniony Dekret Króla Imci Władysława opiewa, który Dekret, aby we wszystkich punktach miał zawsze swoją egzekucję tenże Szl. Burmistrz i Magistrat, starać się o to pilno powinni”.

  • Beata K
   Reply

   Witam Cie Krzysztofie bardzo dobrze to ujales przyjacielu 🙂 Slawa tak madrym i wspanialym Polakom jak Ty 🙂 Dosc juz cichego przyzwalania na niszczenie Nas i naszej Ojczyzny !

 • Marian
  Reply

  Wszystko zależy od nas Polaków jeżeli dalej będziemy im pozwalać na dalsze rozkradanie majątku narodowego to i nas sprzedadzą za grubą kasę.A my bedziemy tyrać na tych baranów za marne grosze aż całkiem wyginie naród Lechitów .Kochani nie pozwólmy na to daliśmy im władzę to i im odbierzmy w jedności siła.SŁAWA

 • ewa
  Reply

  pozdrawiam serdecznie, gratuluję kolejnego wspaniałego wywiadu, mam nadzieję, że jakiś mój komentarz się pojawi

  • Beata K
   Reply

   Amrels @ mylisz sie to nie nienawiscn a fakty …. masz na mysli polityczny jezyk ktory uzywaja ci Pseudopolacy z Wiejskiej lub sam Duda? Cukrowanie obiecywanie klamanie w zywe oczy NAS POLAKOW ?! Pomysl czlowieku , Pan Prezydent dobrze prawi gdyz jest tak samo delikatnie powiem ”zniesmaczony” jak i my rdzenni Polacy -nigdy goscie !!!! No chyba ze drazni to ciebie bo jestes innej nacji

  • Piotr
   Reply

   Amrels, czy odpycha cie twoje (?) poparcie / zaangażowanie w akcje typu:
   Na wielką skalę w Polsce trwa pozysk mienia przez Związki Wyznaniowe Żydowskie, również we W-ku https://www.youtube.com/watch?v=ko1_iImZb-4
   jeśli nie czerpiesz zysku z tego typu akcji – to jakimi słowy opisałbyś ten porządek, co na to zezwala ?

 • julia
  Reply

  No nareszcie nowy wywiad,bardzo dziękuje Panu Aleksowi .
  Pan Prezydent mówi tak jak jest i dobrze,kim jest ten Pan Jan Sposób przecież to jest jakiś egzamin co do Pana Prezydenta to co piszą inni negatywnie to my wiemy.
  Ten wykład bo tak to należy określić jest super może w końcu społeczeństwo zrozumie że należy popierać naszego wybawcę z pod okupacji izraelskiej myślę że Pan Potocki został zesłany na ZIEMIE aby zrobić i zaprowadzić porządek nie tylko w Polsce ale na całym Świecie.
  Prezydent II Rzeczpospolitej Polski Pan Jan Zbigniew hr. Potocki posiada dar boski którego nikt z byłych pseudo prezydentów nigdy nie miał nie wspominam już o Dudzie.
  Pan Duda zatrudnia urzędników bez wiedzy to wstyd a zarazem kabaret kim ci ludzie są i co tam robią wstyd aby tak potraktować osoby które złożyły petycje Duda tą ustawę podpisze bo Pan Szyszko sprowadza GMO do Polski aby nas truć.
  Polacy pilnujcie Pana Potockiego Legalnego Prezydenta naszej Ojczyzny, tylko w nim jest nadzieja dla Narodu Polski to jest bardzo mądry człowiek i prawdziwy Polak.

  • Beata K
   Reply

   Hej Pani Julio,jesli mialaby Pani ochote na kontakt ze mna to moj email: alekbogus@wp.pl widze ze mamy od samego poczatku bardzo podobne zdanie i poglady.Pan Prezydent II RP jak i Alex sa prawdziwymi i prawymi Polakami . Ogladajac wywiad rowniez doszlam do wniosku ze pan Jan Sposob probowal egzaminowac Pana Prezydenta na dodatek chyba nie majac wiedzy .

   • Maniek K.
    Reply

    To nie był egzamin ,Spokojnie ! Musiały paść odpowiedzi na te pytania i w mojej ocenie taka miała być formuła tego wywiadu .Będę linka do tego filmu wysyłał każdemu trolowi (raczej jego czytelnikom) ,który sposobem na gebelsa wylewa ten gnój w komentarzach na YT pod różnymi filmami . Patrzcie co się stało jak jeden pan zadał pytanie o Pana Potockiego i jaka seria odpowiedzi poszła pod tym pytaniem ? Pan Sposób wiedzę ma , nie maja wiedzy ludzie którzy na skróty idą i nie zadają sobie trudu wysłuchania choćby wszystkich wywiadów od 2016 roku , o Pani Andrejas nie wspomnę .To oni „zadawali” te pytania Panu prezydentowi !
    LINK https://youtu.be/jwNIbgJXLuA Tylko pod tym pytaniem jest gorąca dyskusja.

 • RDZENNI WIERNI II RP
  Reply

  Wszystkiego Najlepszego z Okazji Świąt , Wszystkim Rdzennym Polskim Polakom,Tobie Aleks oraz Prezydentowi II RP
  na Uchodźstwie Życzą Rdzenni Wierni II RP.

 • Adrian
  Reply

  Panie Aleksie jeżeli mógłby pan przekazać panu prezydentowi prośbę od Polaka który go popiera 🙂 : Panie Prezydencie proszę odpowiadać na te żałosne zarzuty Caleibów i innych oferm konkretnie i zwięźle bez dywagacji bo takie rozwlekanie wypowiedzi jest trochę irytujące i źle wygląda z góry dziękuje i Pozdrawiam pana Prezydenta oraz pana Aleksa 🙂

 • trzynasty
  Reply

  Dzien Dobry…Pan Potocki ma dobre intencje ale niestety nie przebije sie…Nie ma szans z MAIN-STREAMEM.JAN POTOCKI jest niszczony na kazdym kroku internetu,to straszne widziec jak ludzie dzisiaj wybieraja klamstwa a prawda w ogole ich nie interesuje.Bardzo pozdrawiam Pana Aleksa oraz Pana Potockiego,robicie swietna robote dla Polski i Polakow.
  P.S Szkoda ze Pan Potocki nie nagrywa rozmow z Marcinem Krolem,ten czlowiek ma duza wiedze i byl bardzo niszczony i przesladowany w internecie.Pozdrawiam WACLAW MIEDLIKOWSKI.

  • Justyna
   Reply

   jak ja cie pozdrowię….
   wiecznie się nic w tym kraju nie daje niby zrobić!! przez takich jak ty usypiaczy co próbują wmawiać że jesteśmy niczym!
   Aleks….czemu puszczasz takie komentarze??

 • Сигмор
  Reply

  Panie Aleksie wszystkiego dobrego i wielkie dzięki za te wywiady, śledzę je od samego początku, od pierwszego wywiadu który Pan przeprowadził z Panem Prezydentem czułem gdzieś wewnątrz, że jest to jedyna droga do wolności szeroko rozumianej, pozdrawiam.

 • Pingback: PorozmawiajmyTV – Ile kosztuje dobry wizerunek rządu – Jan Zbigniew hrabia Potocki i Jan Sposób | Mowie Jak Jest

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.