Czy Słowianie naprawdę byli niepiśmienni? – Kamil Dudkowski

More videos
Views
   

Blog Kamila Dudkowskiego: WspanialaRzeczpospolita.pl
Facebook.com/Kamil.Dudkowski

37 komentarzy

 • Pingback: Kamil Dudkowski w Porozmawiajmy TV - O niepiśmiennych Słowianach. | Białczyński

 • chrobry
  Reply

  25 min – To nie tyle swastyka, co krzyż niebocentryczny/teocentryczny. To samo widzimy na obrazku, który rzekomo pokazuje Ottona, a w rzeczywistości Chrobrego, trzymającego w ręce kulę z krzyżem w środku. To znak – „cesarz z łaski bożej” – to samo co na szczerbcu. W tamtych czasach wiedza na temat niebocentryzmu była znana. Dopiero chrześcijaństwo ją wymazało.

 • M.
  Reply

  Z historią języka ma to coś wspólnego, lecz niewiele .Pozwólmy ( jednak ) szkole ingerować w naszą edukację 🙂 🙂 🙂

 • Pingback: Wywiad w Porozmawiajmy.TV - Czy Słowianie naprawdę byli niepiśmienni? - Wspaniała Rzeczpospolita

 • Pingback: Pismo Słowian czyli czy Słowianie naprawdę byli niepiśmienni

 • Tomaszowiak
  Reply

  Alex masz „czuja” do ciekawych ludzi , a Kamil „czuja” do powiązań między językami.
  Dzięki za waszą pracę .. dzięki Wam dużo ludzi otwiera oczy na pewne tematy.

 • Zendo
  Reply

  Nie tylko polską historię „poprawiano”. W filmie pt:”Pradawne archiwum X – Joanna d’Arc i teoria spiskowa” jest mowa o „przypadkowej?” zmianie w wydanej w 1907 roku książce z fragmentem dotyczącym Joanny d’Arc – dodanie jednego słowa utrzymało dotychczasową oficjalną wersję wydarzeń tak potrzebną w tamtym czasie Francuzom …

 • Zofia
  Reply

  Dziekuje za wspaniale informacje dotyczace jezyka slowianskiego.Wlasnie ucze sie hiszpanskiego i widze w nim duzo slow greckich…pozdrawiam.

 • Aga
  Reply

  Ha! to teraz wiem skąd nazwa fortecy KRAK de Chevalier” .Niby francuska nazwa, ale ten Krak mi tam nijak nie pasował. Film świetny. Dzięki.

  • Kamil
   Reply

   No nie do końca :).

   Etymology
   The modern Arabic name for the castle is Kalaa (قلعة), which translates as „castle” while the modern name for fort is Hosn (حصن). This derives from the name of an earlier fortification on the site called Ḥoṣn al-Akrād (حصن الأكراد), meaning „fort of the Kurds”.[2] It was called by the Franks Le Crat and then by a confusion with karak (fortress), Le Crac.[3] Crat was probably the Frankish version of Akrād, the word for Kurds. After the Knights Hospitaller took control of the castle, it became known as Crac de l’Ospital; the name Crac des Chevaliers (alternatively spelt Krak des Chevaliers) was introduced by Guillaume Rey in the 19th century.[4] The word „Krak” (Krak) was known to be the construction of a fortified fort by the Crusades in Palestine and Syria.

   Słowo Kalaa, które jest na początku wyjaśnienia to nasza zniekształcona Skała. Karak nie wiem w jakim języku oznacza twierdzę. Może z Was ktoś wie? Wtedy to mogę zbadać.

   • Marcin
    Reply

    „Byli Hobrowie tak związani losem z rodem krowim, że niekiedy mówili tak “to nie my
    jesteśmy panami naszych krów tylko ich sługami” i mieli takie powiedzenie, że kiedy umrze
    ostatnia krowa zginie i ród olbrzymów. Mimo tego nie wyobrażali sobie by było na świecie
    coś piękniejszego od widoku kobiety karmiącej dziecko piersią i krowy którą doi cielak, i to
    było dla nich największym bogactwem i szczęściem na świecie, dlatego złośliwe karły które
    ukochały ponad wszystko złoto i świecidełka zwane drogocennymi kamieniami, nazywały
    każdego Kraka władającego olbrzymami Melkiem lub Melkorem czyli dojarzem. W samym
    zaś języku Hobrów słowo to Mleko ~ Mleczek oznaczało tylko tego który lubił pić mleko,
    wśród Fenicjan to imię Melkart ~ grododzierżca było imieniem bohaterskiego siłacza,
    zwanego przez Greków Heraklesem, sami Hobrowie nazywali go od kamiennego tronu,
    Krakiem lub Lechem czyli kamieniem, a od mchu porastającego kamień Rokitą.” Księga Popiołów. Krak, to także Smok, który mieszkał w skale.

 • Kamil
  Reply

  Sprostowania:
  1. Mieszko II w 1025 miał 35 lat (więc nie był nastolatkiem, co zasugerowałem)
  2. W 1772 nie istniał Watykan, ale istniało Państwo Kościelne zarządzane przez papieża, co jest protoplastą Watykanu.
  3. Litera głagolicowa Ⱁ (On), nie wygląda jak kółko, ale litera Ⱉ (Od) – też czyta się O już jest kółkiem. Po prostu zapomniałem o niej wspomnieć i wyszło trochę bez sensu :).

  pozdrawiam,

  Ⰽⰰⰿⰹⰾ Ⰴⱆⰴⰽⱁⰲⱄⰽⰹ (Kamil Dudkowski)

 • Bida
  Reply

  Ja pierdziu, słucham trzeci raz i nie mogę się nasłuchać. Dobrze ze w szkole nie przykładam szczególnej wagi do historii.

 • Krasula
  Reply

  ja czegoś nie rozumiem, skoro słowianie nie mieli żadnego króla, tylko na czas wojny, to w takim razie Mieszko, lub Chrobry nie mogli być władcami lechitów, bo to by było nielogiczne???

 • Mariusz
  Reply

  Proponuje obejrzenie o Krolestwie Lecha pana o imieniu Pawel Szydloski wyjasnil cala historie wystarczy wpisac na youtobe imie i nazwisko polecam

 • Tadeusz Mroziński
  Reply

  Bardzo interesujący film, wnoszący dużo o historii i kulturze Polski.
  Od wielu lat zajmuję się systemami pisarskimi Słowian; cyrylicą, a szczególnie głagolicą okrągłą. I tak cyrylica służyła do przekazywania informacji w zakresie czynności urzędniczych , oraz do korespondencji między obywatelami, a także do zapisu wiedzy ogólnej. Natomiast głagolica była pismem liturgicznym i służyła do zapisów religijnych. Alfabet głagolicowy składa się z 49 liter z , których każda posiada znak graficzny, brzmienie, wartość liczbową, oraz swoje imię, nazwę, posiada również obrazowanie obejmujące pojęcia abstrakcyjne. Głagolica poza 49 literami posiada ponad 800 ligatur, czego nie spotyka się w żadnym inny alfabecie, a także znaczną liczbę znaków diaktrytycznych jak i typograficznych.Św. Cyryl i Metody o , których mówi historia jako o twórcach wymienionych alfabetów nigdy nie byli beatyfikowani jak też kanonizowani, zaś na kartach historii pojawiają się po wojnach Napoleońskich, jedna wielka lipa. Więcej informacji na mojej stronie internetowej http://apokalipsa-eden.bloog.pl
  Pozdrawiam
  Pana Kamila, którego wiedzę bardzo cenię i znam go osobiście.
  oraz Pana Alexa
  Tadeusz Prus Mroziński

 • robert
  Reply

  Alex. Twoja tv nie przestanie mnie zadziwiać:) Z tego otrzymujemy prostą odpowiedź dlaczego kościelni hitlerowcy zbesztali nasz święty symbol Swastyke. Swoją drogą zawsze mnie zastanawiało: Były rozbiory kościół był, był Hitler też mieli się świetnie. Oczywiście komuna nic im nie mogła zrobić tacy dzielni byli. Padło wszystko a oni nadal są. Ech… Wracaj do nas Duchu Słowian, wracaj… Pozdrawiam 🙂

 • jan piotr
  Reply

  dziekuje to kolejna znakomita lekcja histori -faktow ktorych nikt nie uczy a juz wkrotce beda uczyc -dziekuje Alex i Kamilu

 • Przemek
  Reply

  To wszystko się ładnie klaruje jak się słucha wielu takich wystąpień.
  Całe zniewolenie, system pan-niewolnik idzie z Babilonu. Potem kontynuują to Rzymianie. Chrześcijaństwo jest siłą nośną i niejako zasłoną dymną dla tego systemu demonicznego.
  Do nas dociera to w postaci kościoła katolickiego przez to całe Święte Cesartwo Rzymskie. Wcześniej Rzym podbija Celtów. Rzym upada po najeździe barbarzyńców. Tymi barbarzyńcami byli chyba Słowianie. Cesarz Konstantym przepoczwarza Imperium Rzymskie w kościół katolicki. Zakamuflowana ekspansja systemu feudalnego zaczyna się tym razem w sutannach zamiast w mundurach rzymskich. Powstaje Święte Cesarstwo Rzymskie narodu niemieckiego. Zaczynają się krucjaty na słowiańskie ziemie. Wcześniej nie dali rady zrobić tego militarnie.
  Na to wygląda, że pierwsze Piasty to byli po prostu zdrajcy słowiańszczyzny. Potem była próba odtworzenia Lechii za dynastii Jagiellonów. Potem IRP przejmują Jezuici. Zaczyna się coraz większa pańszczyzna, niszczenie IRP, komisje edukacji narodowej, czyli jezuickie duraczenie.
  W zachodniej Europie ekspansja Rzymu odbywa się za pomocą kolejnej jego mutacji tym razem Imperium Hiszpanów i Imperium Brytyjskiego. Oczywiście niszczą na dzień dobry indian Ameryk.

  Ogólnie cały ten centralistyczny, globalistyczny, demoniczny system zaczął się w Babilonie. Jak wirus rozprzestrzenia się na grzbiecie chrześcijaństwa, a z drugiej strony świata na grzbiecie islamu.
  Ten najazd islamistów ostatnio na Europę to jest dalszy ciąg tej historii.

  Polecam ciekawą wizualizację.
  https://www.youtube.com/watch?v=L1uLBmfC4sE

  • Przemek
   Reply

   Dodam jeszcze, że jak pojawiają się u nas Jezuici łącznie z ich królem Janem Kaziemierzem to zaczyna nas spotykać całe pasmo nieszczęść.
   Co ciekawe również w tym czasie wynoszą czarta częstochowskiego na piedestał królowej Polski.

   Jakbyć ktoś chciał kontunuować wątek Prusaków dalszych kontynuatorów ekspansji bliskowschodniej w Europie i całego tego demonicznego psychopatycznego bagna to tutaj po angielskie jest bardzo ciekawy wykład Thomasa Sheridana.
   https://www.youtube.com/watch?v=Lf15EoRfp8Y

   U nas zostały po Prusakach ZUSy, scentralizowana zamordystyczna edukacja, biurokracja.

   Żeby to wszystko zrozumieć trzeba się cofnąć do Babilonu. Tam jest odpowiedź na ten cały system zniewolenia, biurokracji, kontroli rolnictwa, psychopatii.

 • emit
  Reply

  Ciekawe. Nawet bardzo. Litera W i B w słowach dziwnie dużo wyjaśnia. Wanda = Banda. Wandale czyli bandyci, bandziory. To dość logiczna nazwa dla napadających. Podobieństwo innych słów też jest zaskakujące.

 • Edward
  Reply

  Wrzuty historyczne bardzo ciekawe, plus!
  Ekwilibrystyki językowej tego pana jednak nie mogę znieść. Przykład z germanami – po co taka gimnastyka, kiedy germanie pochodzą od „germanikus” – brat, przyjaciel. W ten sposób określano ludy żyjące na granicy Rzymu z którymi nie toczono wojen, określenie to odnosi się więc także, a może przede wszystkim, do Słowian : ) Potem wymyślono Germanów jako osobne plemię.

  Natomiast zakłamana historia przed chrztem Polski to skandal. Do dziś głośno lansuje się te kłamstwa, robi to np. Grzegorz Braun, mówiący skądinąd wiele ciekawych i prawdziwych rzeczy, ale to go pogrąża. Twierdzi, że chrzest – dosłownie – pozwolił Polakom zejść z drzew.
  Tu ciekawy artykuł o „zasługach” Kościoła dla Polski:

  https://kefir2010.wordpress.com/2013/02/18/zakazana-historia-kosciol-katolicki-a-rozbiory-polski/

  Polecam!

  • Przemek
   Reply

   Braun broni jezuitów i kościoła katolickiego. To dla każdego szukającego prawdziwych zdarzeń skreśla go całkowicie z tego, żeby brać go poważnie. Zauważyłem, że oni wszystko zwalają na żydów. Może żyd święty nie jest, ale nawet Simon Perez były prezydent Izraela był jezuitą.

   Braun jest chyba sam Jezuitą, agentem ich propagandy.

   Tutaj ciekawe seria na temat Jezuitów Romana Nachta jak ktoś jeszcze nie czytał.
   http://romannacht.blogspot.com/2013/11/jezu-i-ci-czesc-pierwsza.html

 • Ania
  Reply

  super wywiad , tylko aż mnie wkur….. ze taka potęga jaką byliśmy ,została doszczętnie zniszczona przez jakichś zakłamanych rzymian , Dlaczego daliśmy się tak podejść ??? Mam ogromne poczucie żalu i wkurzenia. Ukłony dla Pana Kamila. pozdrawiam

 • vanilka133
  Reply

  Kogo mam się zapytać, czemu dzieci w szkołach się o tym nie uczą? Ps. Kolejne „podziękowania” za wkład kościoła katolickiego w rozwój języka polskiego…

 • Pol Lechicki
  Reply

  W zeszłym roku na myśl o 2016 miałem dreszcze, spodziewałem się czegoś wielkiego, czegoś co zmieni wszystko….Teraz już wiem, ze powstanie olbrzym Imperium Lechickiego i posprząta ten burdel. Nie pisze o przemocy ale o PRAWDZIE i przebudzeniu ludzkości.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>