Barbara Ciechanowicz i Zespół Wojcieszowianki

More videos
Views
   

Barbara Ciechanowicz jest liderem Zespołu Wojcieszowianki z Wojcieszowa. W obecnym składzie zespół istnieje od listopada 2010 r. Kierownikiem Muzycznym Zespołu jest Zdzisław Wyrostek, związany rodzinnie również z Wojcieszowem.

Zespół Wojcieszowianki w roku 2013 obchodzi jubileusz 30-lecia. W obecnym składzie zespół istnieje od 2010 roku. Zespół rozśpiewany, śpiewa piosenki ludowe, biesiadne, okolicznościowe i pieśni religijne. Zespół to 12 osób, 8 pań i 4 panów w pięknych strojach nowego stylu stroju kaczawskiego z symbolem złota Gór Kaczawskich uszytego przez Zakład Krawiecki Zwierciadło z Jeleniej Góry-Cieplic.

Na III Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych i Ludowych w Mysłakowicach 18.06.2011 roku zespół otrzymał Nagrodę Główną za wyśpiewany program utworów: Nasz Wojcieszów, Serca dwa, Do mojej wiosneczki, Nasz papież. To ogromny sukces dla Zespołu Wojcieszowianki. W ramach organizowanego Przeglądu Zespołów Ludowych i Śpiewaczych w Mysłakowicach, Barbara Ciechanowicz otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w organizowanym wyjeździe do Europarlamentu Europejskiego w 2012 roku od Poseł Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg za szczególne zasługi, społeczne zaangażowanie, organizowanie wielu cennych inicjatyw, imprez kulturalnych promujących region Dolnego Śląska i jego mieszkańców na arenie Europy.

Zapraszamy bardzo serdecznie na nasze koncerty. „Śpiewać każdy może”…

Facebook.com/Zespol.Wojcieszowianki

Category: Inspiracje

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>