Słowiańskie pochodzenie słów, część 1 – Kamil Dudkowski

More videos
Views
   

Tym razem z Kamilem Dudkowskim rozmawiamy po angielsku, aby przekaz trafił do tych, którzy karmieni są oficjalną propagandą historyczną i nie znają żadnego języka słowiańskiego.

W nagraniu są polskie napisy. Aby je widzieć, proszę je sobie włączyć.

Wątki naszej rozmowy:

 • języki słowiańskie istniały wcześniej niż języki zachodnie
 • pochodzenie słowa „Słowianie”
 • satem i centum
 • język praindoeuropejski jest językiem prasłowiańskim

Link do części 2: Porozmawiajmy.tv/slowianskie-pochodzenie-slow-czesc-2-kamil-dudkowski

Blog Kamila Dudkowskiego: WspanialaRzeczpospolita.pl
Facebook.com/Kamil.Dudkowski

27 komentarzy

 • rado-mir
  Reply

  „Słowiańskie pochodzenie słów”
  Powinno być raczej „Odsłowiańskie pochodzenie słów w innych językach”.

 • Pingback: Porozmawiajmy TV: Słowiańskie pochodzenie słów, część 1 – Kamil Dudkowski | Białczyński

 • Pingback: #Polecone – Ariowie – Historia Słowian – Eddie Słowianin – część 2 | Mowie Jak Jest

 • juraj
  Reply

  duzo nie dokladnosci ma pan, to tylko jego domyslania sie, czescowo prawdziwe…naprz. slowo gora, po czeski i slowacki HORA jest od tego ze naszy przodkowie wiedziali ze GORY-TJ.HORY powstaly z ognia ziemy-tj. wulkanow i tam byl ogien-i u nas na slowaciji i w czechach slowo HORIET jest slowem PALIC SIE- to znaczy polski jezyk juz moze zgubil staroslowianske slowo HORIETt-plaic sie-no i z tego powstala HORA-GORA od HORENIA TJ.PALENIA SIE wolkanycznego z ktorego powstaly gory-hory….

 • Zenon
  Reply

  Bardzo zła wymowa fonetyczna po angielsku: niem ówi się POLISZ ŁORD (Polish Word), a raczej POULYSZ ŁEErd, n oi wiele by sie znalazło takich smaczków…

 • szczecho
  Reply

  Góra Synaj istnieje i to na niej Mojżesz dostał przykazania, tylko nie znajduje sięona na płw Synaj tylko w Arabii Saudyjskiej, dzisiaj nazywa się Jabal al-Lawz

  płw Synaj to sztuczna nazwa nadana temu miejscu później bo ludzie myśleli że to tam sie dzieją te wydarzenia biblijne

  • Kamil
   Reply

   Ja nie mówię czy góra Synaj istnieje czy nie… ja mówię, że wg Biblii Mojżesz dostał przykazania na górze HOREB, a nie SYNAJ! Synaj to półwysep, a nie góra i na pewno nie leży w Arabii Saudyjskiej.

   Wj 3,1

   „Gdy Mojżesz pasał owce swego teścia, Jetry, kapłana Madianitów, zaprowadził [pewnego razu] owce w głąb pustyni i przyszedł do góry Bożej Horeb”

   Nie ma żadnej góry Synaj…

 • Piotrek
  Reply

  Gra znaczonymi kartami. Mem kulturowy o wpływie genetyki czy krwi na cokolwiek jak jeszcze w latach siedemdziesiatych udokumentował Jon Rappoport na podstawie informacji osób z węwnątrz jego producentów to element długoterminowej strategii mającej na celu zniewolić ludzi. To dlatego elity szlacheckie i królewskie nie chcą podać do publicznej weryfikacji swoich kodów, bo pokazało by to, że nie ma żadnego związku krwi z czymkolwiek w charakterze czy kulturze osoby.Sama genetyka i wszystkie badania z nią związane to stek bzdur z tego względu że ten zdaje się jeden procent DNA jest niczym w porównaniu z jego częścią magnetyczną, która odpowiada za otoczenie w jakiej jednostka żyje.
  Tak samo jest z językiem – wystarczy determinacja kilku osób, żeby przepchnąć przymus uczenia konkretnych słów czy gramatyki tak jak stało się w Polsce w 1938 roku czy w Rosji po rewolucji pażdziernikowej. I nawet murzyn z Konga wychowywany w Chinach będzie mówił po chińsku niezależnie od swoich genów słowiańskich czy antarktycznych.

 • Pingback: Tak zwana chrystianizacja Polski to trwająca do dziś okupacja Słowian przez Watykan, który zniszczył artefakty słowiańskiej kultury, a nas, Słowian, nazwał niewolnikami « Tajne Archiwum Watykańskie

 • hw
  Reply

  SZYBA=PLASKA PRZEZROCZYSTA POWIERZCHNIA,UZYWANA DO..,SZYB=OTWOR NP. W ZIEMI, SZYBA JAKO OKNO CZYLI OTWOR W SCIANIE,SCIANE TRZEBA ZBUDOWAC….TO BY WYNIKALO ZE SZYB BYL PIERWSZY JAKO MIEJSCE OCHRONNE W ZIEMI DLA NP.CZLOWIEKA CZY PRODUKTOW Z POLA.

 • Marika
  Reply

  Super materiał! Już kolejny raz słucham pana Kamila z wielkim zainteresowaniem i podziwem dla jego obszernej wiedzy. Mam tylko jedną uwagę – myślę, że obcokrajowcom, którzy natrafią na to nagranie, bardzo ułatwiłoby odbiór dodanie do niego także angielskich napisów. Taka mała sugestia. Pozdrawiam!

 • Katarzyna
  Reply

  Witam, to o czym mówi Pan Kamil jest potwierdzeniem tego co sama „słyszałam” i wyczuwałam ale nie wdrażałam się na tyle w temat, żeby poprzeć to jakimikolwiek dowodami naukowymi. Przyznam się, że zazdroszczę takiej wiedzy :). Serdecznie pozdrawiam obu Panów !
  A to coś ode mnie, myślę że w związku z tematem 😉

  „Polska ziemia jej tereny
  słowiańskimi także zwiemy
  Górą morzem ozdobiona
  ludźmi serca wypełniona
  Jej pradawne są korzenie
  niczym przynależne mienie
  Ma obszary niezmierzone
  sięga wszędzie w każdą stronę
  Gdzie na mapie stopa nasza
  tam też każdy wieść rozgłasza
  ‘Nie ma siły we wszechświecie
  co zwycięży Polskie kwiecie’
  Polski naród jest potęgą
  mocą ducha nie przysięgą
  Nasza mądrość to lwie serce
  jako kompas w butonierce
  Naszym skarbem jest korona
  podziwiana w każdych stronach
  Każde miasto każda wioska
  tak powstaje Wielka Polska „

 • G., magdarian
  Reply

  Dusza u Kamila jest dość silna, kompletna, ludzka. Detliczniej, uszkodzeń nie sprawdzałem.// Duża kula ochronna wokół duszy, jest. Mniejsza kula, wokół głowy, też jest./ Niezorientowanym podam, że kule ochronne mają najczęściej ludzie na, na tyle wystarczająco wysokim poziomie stwórczym, by je sobie stworzyć, i że te kule pełnią wyłącznie funkcję ochronną; przed ewtl. atakami eterycznymi. …A dla sprawdzających, to taka pomocna wskazówka- dla orientacji, kto, kim jest.
  G.

 • adam
  Reply

  Witam Was,
  skracam zgodnie z wola Aleksa do minimum ( przepraszam za brak polskiej czcionki )
  wydaje mi sie, ze gdy mowa o Slowianstwie pownnismy mowic po Slowiansku ale macie pewnie swoje logiczne powody
  musze jednak nie zgodzic sie z jedna rzecza lub potrzebuje bardziej logicznego wyjasnienia,
  chodzi o slowa sciana i stone
  nie jest wcale logiczne ze sciana byla pierwsza a kamien-stone potem, bo dla mnie logiczniejsze jest ze ktos szedl po ziemi i widzial lezace cos i nazwal to kamieniem, a potem dopiero z tych kamieni zbudowal sciane
  czy mozecie to skomentowac
  Alex pytanie do Ciebie, czy mozesz cos zrobic bo tylko w tym okienku na komentarz u Ciebie nie mam polskiej czcionki, czy to u mnie problem czy Twoje restrykcje ?
  pozdrawiam Was obu
  adam

 • Majestic
  Reply

  jak wiadomo to w czasach Cromwella ścisłej po obaleniu przez parlament monarchii i częściowej jakby izolacji Anglii , w czasie tym wykształcono jezyk angielski no i mowę , wcześniej był to jezyk nie tyle germański co niemiecki w piśmie i mowie , czy ten okres w dziejach anglików był powrotem do pradawnej mowy dialektu Celtyckiego ? bo jak wiemy Rzym sprawował tam władzę i okupacje bardzo dlugo a w ostatnich wiekach było to cesarstwo praktycznie niemieckie , co było dużą fala imigracji germańskiej ( niemieckiej )na wyspy , na marginesie odnosnie ryc orać , kiedyś mówiono na szpadel „RYSKAL ” np w Galicji na kresach ,RYS to od rysy ryc robić rysę w skale itp nasuwa się też rysować . Jest dziwnym ze niema faktycznego sympodium Słowiańskich przedstawicieli takich niezależnych odnosnie wspólnych korzeni w mowie , mowie niezależnych bo na oficjalne scierwa niema co liczyć , oni mówią ze tysiąc lat temu wyszliśmy z nor i lasu , tak wiec trzeba od razu ich skazać że są manipulatorami i sprzedawczykami bo fakt jest faktem ,czy ktoś wie dlaczego dolinę Polskich -Słowiańskich” KRÓLÓW ” pięknie niemal zdewastowano i szybko zapomniano ?!! bo to nie pasuje do manipulacji i oszustwa , takie miejsca się dosłownie niszczy rabuje niszczy , widać ze oficjalna „nauka” skrzętnie wykonuje polecenia historia archeologia itd , z tysiecy rejonów miejsc okupacji Imperium do dnia dzisiejszego oczywiscie usunięto zdewastowano tysiace obiektów Słowian , jak wiemy te NOWE Kolonie powstały na dawnych miejscach MOCY i kultu Słowian , no i jest tam oczywiscie samowolka obcych .

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>