4269
Views

Renata Sigrist z wykształcenia jest lingwistą i psychologiem, a z zamiłowania zajmuje się tłumaczeniem książek z dziedziny rozwoju osobistego i zdrowia psychicznego.
Rozmawiamy tutaj o kilku zagadnieniach związanych z depresją:

 • postrzeganie świata przez osobę będącą w depresji
 • postrzeganie tej osoby przez jej bliskich i znajomych
 • różne rodzaje depresji
 • jak sobie radzić z depresją
 • jak utrzymywać „wysoki stan” po wyjściu z depresji.

Prosimy tego nagrania nie traktować jako 100% lekarstwo na depresję. Ta rozmowa służy jedynie celom edukacyjnym, łatwiejszemu zrozumieniu stanu osób pogrążonych w depresji oraz łatwiejszemu zrozumieniu swojego stanu przez te osoby.

Ilość wizyt:

Ilość wejść: 4269

Postrzeganie świata przez szybę depresji – Renata Sigrist

5 komentarzy

 • Jola
  Reply

  Dobra audycja, świetnie dobrany tytuł, pokazuje wiele aspektów tej choroby. Dla mnie bardzo wartościowa, bo sama poznałam ten świat ucieczki.
  Dziękuję, pozdrawiam

 • Arina
  Reply

  bardzo miła rozmowa, sama jestem psychologiem i zastanawiam się jak pomagać pacjentom w ciężkiej depresji..typowa psychoterapia często jest bezradna, a pacjenci dosłownie zsuwają się z krzeseł, na skutek stuporu i niemocy… myślę, że osoby te mogą być opanowane przez obce byty i może potrzebna by im była pomoc osób typu Leszek, albo innych uzdrowicieli, ale w środowisku naukowym nie byłabym traktowana zbyt poważnie gdybym odważyła się zasugerować taką formę leczenia pacjentom.. mam prośbę do Alexa- czy gdy ukaże się ta książka , o której jest mowa mógłbyś o niej przypomnieć na swojej stronce?

  Pozdrawiam serdecznie:)

  • Astre
   Reply

   Arina pisze :” myślę, że osoby te mogą być opanowane przez obce byty i może potrzebna by im była pomoc osób typu Leszek ”

   Odpowiedź :

   Usuwanie różnych bytów, które robią ludziom krzywdę jest częstą praktyką różnych hipnotyzerów zajmujących się t.z.w. hipnoterapią.
   W ubiegłym roku przeprowadziłem testy biorąc udział w t.z.w. różnych sesjach hipnotycznych celem sprawdzenia i celem własnego doświadczenia.
   Wnioski z tych doświadczeń są smutne i wskazują, że owi ”uzdrowiciele” nie mają żadnego przygotowania w tym co robią, a ich działania reprezentują ich własną życiową postawą znaną w psychologii jako – postawa ofiary otaczającego świata i szukanie winnych, oprawców, sprawców gdzieś tam… na zewnątrz.
   A, więc ich działanie wynikają z ich własnej postawy i przez taką szybę rozumienia świata – działają….!
   Należy zdecydowanie zrozumieć fakt, że Źródłem większości ludzkich problemów łącznie z (depresją) są przeżycia z własnych narodzin i wczesnego dzieciństwa.
   Dotyczy to fizycznych, mentalnych i emocjonalnych blokad, stresów
   właśnie powstałych w momencie narodzin i we wczesnym okresie życia.
   To w tym właśnie okresie naszego istnienia został napisany dalszy scenariusz, który odbywa się Teraz.
   Skoro Pani jest psychologiem i zajmuje się psychoterapią, to powinna widzieć, że odmiana tego scenariusza odbywa się poprzez uwolnienie się od przeszłych traumatycznych doświadczeń stłumionych wówczas w podświadomości małego dziecka.
   Dlatego Psychoterapia posługuje się metodą zwaną (Integracją) polegającą na uwolnieniu się z tych obszarów, które uznaliśmy jako złe i krzywdzące.
   Efektem tego jest to, że potrafimy pełniej cieszyć się życiem, samym sobą i związkami związkami z innymi ludzi.
   Nasze życie to efekty tego jak tworzymy naszą rzeczywistość…..
   A, więc nasze życie jest jego Sprawdzianem….

   Jest również sprawdzianem tego jak przez pierwszych 7-10 lat życia wpajano
   nam obraz widzenia świata i normy zachowań społecznych, które ukształtowały nasze przyszłe wybory i decyzje, myśli i uczucia, postawy i
   przekonania. To wynik potężnego wpływowi rodziców, nauczycieli i całego społeczeństwa…..
   Więc, problem polega na tym iż programowanie społeczne doprowadziło do tego, że trudno nam osiągnąć nawet podstawowe cele w życiu czyli trwałej miłości, wolności i szczęścia.A, przeciwnym tego stanem jest depresja.
   Depresja, która z kolei jest naszym błogosławieństwem bowiem zwraca nam uwagę na to, abyśmy w końcu zrobili coś ze swoim życiem.

   Zostawmy te wszystkie ”krzywdzące byty” i tych domorosłych kreacjonistów, którzy je wybijają, odpędzają, wsadzają do klatek, odsyłają do Słoneczka i rozpuszczają e.t.c. bo, to efekt – psychozy, czyli krótko mówiąc szaleństwa !

   Polecam przeczytanie krótkiego artykułu Ewy Foley, może komuś pomoże w zrozumieniu, tego co mamy do rozwiązania Tu i Teraz.

   http://foley.com.pl/old/?dz=4,31

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>