14 starożytnych królestw słowiańskich i koronacja cesarza Bolesława w Paryżu – Janusz Bieszk

2 stycznia 2018 13:18
More videos
7,272
Views
   

– manipulacyjne słowo „turbosłowianie”
Trylogia Lechicka Janusza Bieszka
– spójność starożytnych kronik między sobą
– kim są Germanie
– jakie starożytne imperia funkcjonowały w Europie Azji Mniejszej
– napis na Kolumnie Zygmunta
– Zbigniew nie był bratem Bolesława krzywoustego lecz był bękartem papieża
– inskrypcja na tablicy nagrobnej króla Awiłło Leszka IV
– bitwa w 9 roku n.e.
– dlaczego Koszyszko i Wrocisław byli królami Lechii
– autentyczność kroniki Prokosza i Kagnimira
– walki Lechitów z Frankami w roku 805 i 872
– koronacja króla Bolesława I Wielkiego w roku 1000 i 1024

W temacie dawnych Słowian i Lechii, wielu pseudo-historyków i dezinformatorów aby wykpić naszą historię sprzed roku 966, używa określeń „turbosłowianie”, „turbolechici”, „wyznawcy turbosłowiaństwa”, itp. Janusz Bieszk obala te wszystkie dezinformacje w swoich trzech książkach, opracowanych na podstawie kilkunastu starożytnych kronik i innych dowodów. Oto wywiad Eddiego Słowianiana z Januszem Bieszkiem:

Ilość wejść: 7272

20 komentarzy

 • Pingback: PorozmawiajmyTV – 14 starożytnych królestw słowiańskich i koronacja cesarza Bolesława w Paryżu – Janusz Bieszk | Mowie Jak Jest

 • Jarosław
  Reply

  na jasnej górze można już oglądać obraz poczet królów słowiańskich bez problemów w części ogólnodostępnej

 • Jacek
  Reply

  Ja bym tych oficjalnych historyków nazwał określeniem „niemco-historycy”, żeby dokładnie określić źródło ich wiedzy oraz mocodawców.

 • Edward
  Reply

  Bez względu na wartośc badań pana Bieszka, postawa katoli wyzywających nas od turbosłowian jest obrzydliwa. Taki np. Braun twierdzi, w jednym z wywiadów, że to dzięki kościołowi nasi przodkowie – uwaga, cytuję – zeszli z drzew. Więc nie ma żadnej dyskusji, oni uprawiają twardą propagandę mającą bronić ich suwerena jakim jest kościół, prawda nie ma tu nic do rzeczy.

 • Lukasz Warcisław
  Reply

  Świetny wywiad,mam juz wszystkie książki Pana Bieszka(jestem w trakcie czytania tej najnowszej). W liceum to był rok 1999 miałem nauczyciela od historii który na pewnej lekcji opowiedział nam jak był w Iranie w latach 70 i tam opowiadali mu Irańczycy o Lehistanie. Pamiętam jak powiedział że nasza historia jest o ponad 1000 lat wieksza niż w tym podreczniku który mielismy przed sobą. Byłem młody i pamietam że już wtedy zaciekawiły mnie jego słowa.Dzisiaj widze ze miał racje-pozdrawiam

 • Dariusz Pyszniak
  Reply

  pierwsze dwie książki pana Bieszka kupiłem w biedronce. Ale było moje zdziwienie. Chęć zysku spowodowała, że cenzura nie zadzialała w tym przypadku.

 • Łukasz Ozga
  Reply

  Wypisują że są zamieszczane linki do stron typu yoytube. I że nie można odnaleźć źródeł. Ja poczekam, aż ktoś włamie się do bibliotek. Ja nie wymagam poparcia o źródła, wszyscy czekają na zdjęcia dokumentów…

 • mrobo
  Reply

  Bardzo fajna wiedza obszerna. Pytanie historyczne, kim był Karol Wielki, swego czasu było go dużo w różnych częściach europy, a to był koło XV wiek. Co Pan sądzi o tej postaci i tych czasach. Podobno dużo fałszowano, wymyślano historię której nie było. Może się Pan do tego odnieść?

  • Alex
   Reply

   Widzę, że kolejny turbohistoryk próbuje zasiać tu swoje manipulacje bez twardego odniesienia się do źródeł historycznych.
   Nie znalazłem jeszcze ani jednego przeciwnika Pawła Szydłowskiego i Janusza Bieszku, który by porównał kilkanaście kronik i udowodnił, w którym konkretnie miejscu oni się mylą. Te trolle potrafią tylko szkalować, obrzucać epitetami i wyśmiewać.

   • Paweł.M
    Reply

    Zacznijmy od tego, że BIeszk i Szydłowski nawet nie wiedzą co to jest „źródło historyczne”. Bo nie, księgi z XIII, XIV, XV, czy XIX wieku nie są źródłem do dziejów wieku X i stuleci wcześniejszych. Z taką wiedzą Bieszk, Szydłowski, Białczyński, Kosiński, Adrianek Leszczyński itd. itp. nie są partnerami do dyskusji, tylko obiektami do pośmiania się.

    Ponadto masz na moim blogu dziesięć notek poświęconych tej tematyce, chcesz o źródłach, proszę bardzo np. ta (linki do kolejnych na dole):
    https://seczytam.blogspot.com/2016/07/turbolechickie-zidiocenie-czyli-dojenie_18.html

 • Janusz Bieszk
  Reply

  Janusz Bieszk
  Jest mój komentarz pod tamtym filmikiem Atora, który obala tam prezentowane wyświechtane i nieaktualne frazesy oraz błędne tłumaczenie inskrypcji nagrobnej dla naszego króla Awiłła Leszka. Proszę się zapoznać.
  W tym filmie natomiast zapomniałem omówić poczet 44 królów polskich wymienionych na tablicy kolumny Zygmunta . Oczywiście dotyczy ona królów polskich : 44-tym królem był Zygmunt III Waza a pierwszym król Alberyk II panujący w Lechii w latach 507-526 – patrz lista królów, strony 28-29 cz. 3 Trylogii Lechickiej, a Szwecja w tym czasie nie miała tylu królów tylko 33 – patrz Historia Szwecji prof A.Kerstena. Mówienie tutaj o królach Szwecji jest manipulacją ! JB

 • polach
  Reply

  Bardzo się cieszę że apokalipsa(‚odsłonięcie, zdjęcie zasłony, objawienie) w toku:)czym dłużej trwa tym więcej wiem:)Właśnie kończę 3 tom trylogii:) Dziękuję autorowi za ogrom pracy jak włożył w odkopanie źródeł i ich opisanie:)Sława!!!

 • 40i4
  Reply

  Pan Janusz Bieszk ma otwarty umysł, a najważniejsze, że głosząc swoje poglądy bazuje na tekstach źródłowych rożnych krajów oraz polskich (mocno wyciszonych) pokazując, że są spójne w opisie historii innej niż nas uczą w szkołach . Nasuwa się pytanie dlaczego uczą nas innej historii i na jakich materiałach bazują? Jakakolwiek krytyka przedstawianej wersji historii też powinna bazować na wielu źródłach polskich i zagranicznych, póki co żaden krytyk czy historyk nie udowadnia swojej racji w podobny sposób co pan Bieszk. Jeśli ktokolwiek temu zaprzecza niech pokaże źródła, a nie tylko subiektywną opinię. Brawo panie Januszu ! Tu są ciekawe argumenty w temacie Kolumny Zygmunta i 44 króla Polski. Przeciwnicy udowadniają że król Zygmunt III Waza był 44 królem Szwecji tyle, że Szwedzi nic o tym nie wiedzą !!!: https://www.youtube.com/watch?v=UqCv95sjsj4 , a tu o odkryciu najstarszego wizerunku pojazdu kołowego (starszego niż sumeryjskie): http://www.bronocice.dzialoszyce.info/waza.htm i o najstarszych monetach polskich odkrytych w obecnych Niemczech (Lubusz): http://poszukiwacze.org/index.php/w-numerze/60-niemiecki-skarb-z-polskim-akcentem

 • Pingback: 14 starożytnych królestw słowiańskich i koronacja cesarza Bolesława w Paryżu – Janusz Bieszk | indianchinook

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>